נזכיר - היום יום השנה להרצחו של השר אלוף רחבעם זאבי גנדי

ג רפאל

New member
נזכיר - היום יום השנה להרצחו של השר אלוף רחבעם זאבי גנדי

איש סייפא וספרא.
בעל הספריה ואוסף ארץ ישראל מהמשובחות שבנמצא.
. כאן לא המקום לציין את זכותו הפוליטית הגותית.

גלעד133

New member
גנדי....

איש שנוי במחלוקת. בעל זכויות רבות בשמירה והגנה על המולדת, איש ספר ותרומות, מצד שני - חשוד בעבירות רבות כולל חשד שהיה בין 11 אנשי ה "מאפיה" הבכירים בישראל [בשנות ה80 אם זכרוני אינו מטעני].

גנדי לא היה ברשימה. נטען שהיה מקורב מאד לכמה

מאנשי הרשימה. מי שפרסם את הרשימה היה אבי ולנטין בהארץ אבל זו דלפה אליו מהמשטרה.

גלעד133

New member
רשימת ה 11

לא יודע, רק זוכר שהעיתונות היתה מלאה בזה זמן רב וצוטטו תובעים כלליים ושאר אנשי חוק למיניהם. למיטב זכרוני זה נגמר בקול דממה דקה. אישית - אני חושב שכמעט כל איש ציבור מכל סוג שהוא אם יחפשו - ימצאו משהוא. אין מספיק מקום בהודעה להכניס את כל שמות הפוליטיקאים ומקורביהם שנשפטו, נשפטים וישפטו. כנראה שהמעמד משחית ומגיעים אליו רק כאלה שמתאימים לכך ויש להם את זה בדם כמו שכתב חנניה רייכמן שציטטתי לפני זמן מה "לץ שלח מברק מהיר לעשרה טובי העיר, הכל נגלה מהר וברח, כל עשרתם עזבו הכרך." צר לי אך זאת דעתי והיא לא נובעת מהרגשה אלא מעובדות מוצקות. [לא בהכרח נכון לגבי גנדי].

ג רפאל

New member
השמצות וחשדות הועלו כמעט כל איש ציבור -זה חלק מהמלחמה

המלוכלכת על השלטון.
נגד גנדי מעולם לא הוגשו כתבי אישום, הוא לא נשפט והוא לא הורשע מעולם.
אני בספק אם אפילו נחקר.

נחקר ועוד איך ולא פעם אחת.

והוא עצמו אישר את חברותו הקרובה עם כמה מה-11, כך שהשמצות לא היו פה - ראיות פליליות לא נמצאו.

נשאר ברשות המשפחה. יש להניח שהדור הבא ימכור.

לנו יש אוסף קטן [כמה עשרות] ספרים כאלה שאספנו עם השנים. לא פעם ממש ניסה לשנורר, התחיל בבקשה המשיך בדרישה שהמקום הנכון הוא אצלו ולבסוף הציע לרכוש אך עמדנו על שלנו, בחיוך.

menashehacohen

New member
היה לי איתם משהו מוזר. אחרי שגנדי נרצח שלחתי להם

בדואר ספר מסעות א"י לא עתיק אך נדיר מאוד, אספן מכבד אספן גם אחרי פטירתו, ביודעי שאלמנתו לא תוציא כלום בימי חייה. צרפתי מכתב תנחומים, והם לא אשרו קבלת הספר....

RAFFAELLO1

New member
לרמוז בגנותו של נרצח - זה מעשה מכוער

ביותר. מעיד רק על הרומזים.

ג' יקירי. לדבר בגנותם של חיים, יותר מכוער

וכל מילה שכתבתי על האירועים היא עדות ממקור ראשון. לא רמזים ולא בטיח. ואגב, חיבבתי את הנרצח אבל בקטע הזה, נהג ללחוץ. נדמה לי שאפילו אתה העדת על כך.

הנה, קבל את האמירות שלך בנושא [אפילו לא רמיזות]:

ג רפאל
23/10/14 20:36
46 [צפיות]
הצלחתי לעמוד 'נגדו' וסירבתי למסור כמה פריטים מאוספי בקשר עם תערוכת פורים שהתקיימה אז - מחשש [סביר] שישארו שם כתרומה....

hadi 1956

New member
לא רוצה להשמיץ אבל הגיעו לשווקים סוחרים אשר אמרו כי קנו

חלק גדול מהספריה שלו.
אישית ראיתי מספר ספרים שלטענתם הגיע משם אבל לא עניין אותי אם כך הדבר או הדימיון שנמצא במזרח התיכון הוביל אותם לספר סיפורים אלו.

powo

New member
את גנדי בתור איש צבא בהחלט אהבתי

אבל בתור פוליטקאי .והדעות שלו. הייתי מאד רחוק ממנו

hadi 1956

New member
אהבת גם את הנמר שגידל בתור אלוף פיקוד מרכז?

בהחלט זו היתה תקופה אחרת לחלוטין מהיום. לא יאומן

למעלה