צייר בשם ערי גלאס -מצאתי רק שהיה אביו

goolgol

New member
צייר בשם ערי גלאס -מצאתי רק שהיה אביו

של ממציא העוזי.
הוא צייר מפורסם?
מצורף ציור אקוורל שלו

broadaxe

New member
מוכר יותר כמאייר

לא מופיע בקטלוגים של אמני ישראל ולדעתי נשכח ולא נסחר באפיקים המתועדים כבר ארבעים שנה.

ג רפאל

New member
יש לי אלבום חיתוכי לינול מקוריים שלו בשם 'לילות'

וכן איוריו לצד אלה של בן-אורי ואחרים בספרו של ירדני פרקי-אגדה
וספרה של זיוה גלאס -שירים עם ערי גלאס ציורים

לא מכיר ספרים נוספים באיוריו\ציוריו
צייר מחונן.

צודק.היה אביו של עוזי גל ממציא "העוזי" וחבר קיבוץ יגור

ערי גלאס היה טייס קרב במלחמת
העולם הראשונה ואף זכה לקבל את
העיטור הגבורה הגרמני הגבוה ביותר
"צלב הברזל" מידו של הקייזר הגרמני.

ברח מגרמניה הנאצית והתיישב בקיבוץ
יגור.בנו עוזי גל הוא ממציא תת המקלע
שהיה הטוב ביותר בזמנו "העוזי".

ערי גלאס למד ציור באקדמיה בברלין והיה
גם מורה לציור בקיבוצו קיבוץ יגור.
למרות שהיה צייר מקצועי לא זכה שיוכר
ככזה ובמותו נשכחו יצירותיו ורובן הושמדו.
אין לו כיום שום ערך מסחרי/אספני. וחבל.

goolgol

New member
תודה על המידע עליו.למדתי משהו וחבל שלא יודעים להעריך

אנשים כאלו.

ג רפאל

New member
הערות על הגורל העצוב - מצערות אותי

אני חיפשתי ומצאתי את מעט יצירותיו שסיפרתי עליהם בעמל רב. ושמח שהם באוסף.
הספר הראשון שלי מיצירתו היה שירים של זיוה גלאס עם ציוריו. כאשר ראה אור קניתי אותו ואז התחלתי לחפש את יצירותיו.

שאלה מתוך סקרנות
מי מחליט שאין לזה ערך אספני או מסחרי? אם יורש של תמונה כזו היה מגיע לגלריה, והגלריה היתה מעמידה אותה למכירה (מכירה פומבית או אחרת), ובקטלוג היה מסופר כל הרקע שכתבת כאן, האם לא היו קונים לפריט? נשמע לי סביר שדווקא הסיפור היה יכול למצוא חן בעיני מישהו (או יותר מאחד) והיו קונים. הכרה באמן היא עניין של אופנה וטרנד, בדיוק כמו כל דבר אחר, ודווקא הנדירות של הפריטים כיום אולי דווקא תוסיף לערך בעיני מי שיראה את זה.
&nbsp
האם היו מקרים של אמנים שנזנחו אבל לאחר שנים יצירותיהם "קמו לתחייה" וזכו לביקוש מחודש?

ג רפאל

New member
תשובה חד משמעית לשאלתך -שורה אחרונה =כן

למשל כל אמני בצלאל שבמשך שנות דור ומעלה התעלמו מהם זלזלו בהם עד ש.....
אופקים חדשים [זוכרים?] חתמה את הגולל על קודמיה.
יש הרבה אמנים מצויינים , ישראלים ויהודים, שלא "שומעים" עליהם. - זה ממש לא אומר כלום. אחדים מהם מופיעים פה ושם במכירות מפוביות, קטלוגים. והם על קירות מביני דבר ואספנים 'לא של הטרנד האחרון'

סיפור בהחלט מוכר. העמדתי בזמנו למכירה פומבית פריט מסוים שלא

ידעתי מה הסיפור מאחוריו. הפריט לא נמכר וחזר אלי. לימים, הסתבר לי בוודאות הסיפור מאחוריו, השגתי גם מסמכים ארכיוניים המוכיחים זאת, הפריט הלך למכירה אחרת - עם הסיפור - ונמכר במאות $. במילים אחרות - מה שנמכר זה הסיפור מאחורי הפריט ובלעדיו, לפריט לא היה ביקוש.

Suki333

New member
מיד מעניין אותי לשמוע פרטים. איזה פריט ומה הסיפור?

אם זה לא סוד...

broadaxe

New member
כוחות השוק פועלים לטובה ולרעה, והאופנה

במקרה של אמנות זה חזק במיוחד, יש מה שנקרא "מעצבי דעת קהל" ובמקרים רבים, במיוחד בשנים הראשונות למדינה יש גם פוליטיקה מעורבת. רבים מהאמנים הנסחרים נדחפו ונדחפים בידי אוצרים, סוחרים, בעלי גלריות, אספנים "כבדים" וכל בעלי האינטרסים למיניהם. יש אמות מידה שיפוטיות-מקצועיות שלצערי לא תמיד באות לידי ביטוי.

ג רפאל

New member
מסכים. מותר להזכיר שמות של כוכבים שדעכו?

רפי לביא, עליזה אולמרט

גלריות נהגו 'לשמור מחיר' ולקנות כל יצירה של האמן שב'אורווה' שלהם מיד - לבל ירד המחיר מתחת ל'מחיר השוק' שלהם. וכמותם שאר בעלי אינטרסים.
אדם יכול לבנות אוסף משובח ביותר לפי כל קנה מידה אמנותי - במחירים מגוחכים יחסית, בגלל שהאמנים לא באופנה.
ולפעמים 'משחק לו המזל' ופתאום 'מגלים' את האמנים ומחירי היצירות עולים ועולים [איך החמצתי את פיצחדזה
]

מאחר וחשבתי לדלל את אוספי שוחחתי עם בעל מוסד למכירות פומביות, רק בטלפון, ומבךי שראה את היצירות, רק ע"ס האמנים. וקיבלתי אימות חזק מפיו על 'המחיר' על 'הביקוש' לאמן וכיוב.

אנקדוטה - לפני שנים רכשתי במכירה פומבית, במחיר ההתחלתי,ללא כל התעניינות בקהל, יצירה קטנה של אמן גרמני בשם וילי ייקל. עבודה יפה ומיוחדת [לטעמי] וגם מצאה חן בעיני בנימין תמוז המנוח שהיה אספן ומבין גדול ונכח במקרה במכירה.והוא שאל אותי מדוע ולמה קניתי את היצירה, ואם שם האמן מוכר לי. השיבותי שא. היצירה מצאה חן בעיני כמתאימה לאוספי ב. המחיר היה מגוחך בתכלית הגיחוך ג. השם מוכר לי - זה אקספרסיוניסט גרמני.
תמוז אמר שאינו מכיר. נפגשנו, אמר שבדק באיזה ספר קטן על אקספרסיוניזם גרמני ולא מצא שם את שם האמן.
שלחתי אותו לספרות נוספת. ואז אכן הודה. זה צייר אקספרסיונט גרמני מראשיתץ התקופה פורץ דרך וידוע.

הכי כדאי לרכוש אמנות 'זרה' שהתגלגלה במקרה למקום, ואינה מוכרת. אפשר לבנות אוסף איכותי ובזול

nogao10

New member
לכל מי שיש לו תמונה של ערי גלס!

היי כולם,
קוראים לי שירי, ערי גלס הוא סבא רבא שלי (אני הנכדה של מיכאל גל, שגם הוא אדם די מוכר בתחומו).
במידה ומישהו שיש לו ציור או איור או כל דבר של ערי גלס יחליט בהמשך שאין לו מקום בשבילו- אשמח מאוד אם תפנו אליי. אני מבטיחה שכל דבר שערי עשה יישמר אצלנו (בבית של הורי או בני הדודים של הורי שהם הילדים של עוזי, ראובן ויורם) מכל משמר לעולמים.
באופן כללי אם מישהו רוצה לשאול משהו או לכתוב לי הודעה נא לעשות זאת במייל כי אני לא נמצאת בתפוז בכלל-
[email protected]
תודה רבה!!!!

יש לי ציור שמן של ערי גלאס

שירי שלום,
יש לי ציור שמן קטן של ערי גלאס.
זהו דיוקן של הבן שלו יורם כשהיה
ילד קטן.
הציור נרכש לפני שנים רבות בשוק
הפשפשים ביפו על ידי סבא שלי
שאהב לאסוף יצירות אמנות במחירים
שפויים.
השאלה האם את או/ו משפחתך מוכנים