שלום לכולם/ן, התגעגעתי הרבה זמן לא ביקרתי כאן... בבקשה רציתי

טל535

New member
שלום לכולם/ן, התגעגעתי הרבה זמן לא ביקרתי כאן... בבקשה רציתי

רציתי לשתף אתכם במשהו יפיפיה בעיני שקיבלתי בשבוע שעבר, ומאז אני ממש מתקשה להוריד ממנה את העיניים :)
היא כנראה צרפתית אבל אין עליה חותמות זיהוי אז אני לא בטוח בודאות.עשויה מברונזה או מתכת אחרת כבדה עם הזהבה.
היא במצב כמעט מושלם בלי כמעט פגמים, ועם איבוד הזהבה מינימלי.
האמת שקניתי אותה בהתחלה במטרה למכור אבל בסוף החלטתי שאני פשוט לא מסוגל, אז בינתיים לפחות אני נשאר איתה עד להודעה נוספת...
הגובה שלה בערך 21 ס"מ ורוחב 13

אגב אין לי מושג מה היתה המטרה המקורית של הוטרינה הזו, אולי בית בובות?, או סתם קישוט לוטרינה יפה גדולה יותר.. (אפשר כמובן גם לשים על המדפים שלה כמה פריטים ממש קטנים).

אשמח מאד כמובן לשמוע את דעתכם עליה?? והאם לדעתכם היא באמת יוצרה כפריט לבית בובות, או אולי משהו אחר?

טל535

New member
האמת שהקטנתי את הרזולוציה של התמונות הקודמות

אז הם לא יוצאו הכי טובות, אבל אני רואה עכשיו שכבר אין צורך ואפשר להעלות לפורום תמונות הרבה יותר כבדות.
אז אני מעלה אותן כאן שוב לפני הכיווץ.

טל535

New member
מה אף אחד לא חושב שזה יפה חוץ ממני??

אין ספק שקצת קיטשי ולא ממש שימושי, אבל עדיין מאד יפה מרשים בעיני... האמת שגם מבחינת המחיר זו היתה ממש מציאה, וראיתי שבאיביי נמכרו כמה בודדים כאלה בכפי 3 במחיר.

הפריט נראה לי בסיגנון בידרמייר .ויטרינה למיניאטורות.

ראיתי דומה אצל ידידה .פחות מצועצע.
אבל היופי זה עניין של טעם.
הוינאים חולים על הסגנון הזה.
צ'י

טל535

New member
תודה צ'י על התגובה.. אישית זה נראה לי הרבה יותר

בסגנון צרפתי רוקוקו ואולי לואי ה-15 מאשר בידרמייר וינאי, אתה לא חושב?

נכון שהמאפינים והקוים של בידרמאייר יותר ישרים

אבל עדין אפשר להכליל את הרהיט לקטגוריה הבידרמאירית.
אני כמובן לא שולל את גירסתך.
צ'י

טל535

New member
האוסטרים והגרמנים מתקשים מאד לעכל

עיצוב משוחרר ולא מספיק סימטרי....
תראה לדוגמא גם את ההבדל בין האר-נובו הצרפתי למקבילו הגרמני והאוסטרי באותה תקופה.
לדעתי הצנועה לפחות המאפיינים כאן הרבה מדי יותר גרנדיוזים ומשוחררים בשביל להיות אוסטרים/גרמניים.
אגב כמובן שזה לא הוכחה לכלום, אבל ממה שראיתי באיביי לפחות נמכרו כ3 פריטים דומים, ובכולן אם אני זוכר נכון היה כתוב שמדובר בפריט צרפתי. למרות שכאמור אין עליה שום חותמות אז אי אפשר לדעת בודאות.

liliw5

New member
בעיני היא מדהימה והייתי שמחה לו הייתה לי אחת כזו בבית....

טל535

New member
תודה לילי... דרך אגב אם מישהו אולי מעוניין

פירסמתי למטה למכירה ב"שירשוק השבועי" עוד פריט מניאטורי מאד יפה וגם קופסת תכשיטים נוספת אר נובו מרשימה. אם כי שתי הפריטים האלה למרות שגם מאד יפים, הם לא ברמה ובאיכות לדעתי של הוטרינה הזו (שהיא כאמור לא למכירה).

broadaxe

New member
ייתכן שזו ויטרינה לשעוני כיס, המידות מתאימות.

גם לדעתי העיצוב רוקוקו.

טל535

New member
תודה רעיון מעניין, לא חשבתי על האפשרות הזו

שזה אולי מיועד לשעוני כיס. העניין הוא שאני לא מבין איך היו מעמידים שעוני כיס שם על המדפים ונראה לי שהיה צריך רק להשכיב אותם, מה שמוריד לדעתי מהאפשרות שהוטרינה יוצרה במיוחד בשביל שעוני כיס. אבל אולי יש דרך להעמיד אותם על המדפים בפנים שלא חשבתי עליה.
שוב תודה

broadaxe

New member
זה באמת מחייב מתקן פנימי

אני מכיר חפצים דומים שבנויים עם קרס פנימי. לא מן הנמנע שששמו בפנים מתקן הגבהה נפרד.

למעלה