האנשים [מענטשאלאך] החדשים.

ז ק ו

New member
האנשים [מענטשאלאך] החדשים.

רבים מאיתנו בודאי זוכרים את המענטשאלאך על מגוון דמויותיהם היצוקות ברזל או מתכת אחרת.
אבל מי מכם נתקל באישונים מפלסטיק, וללא דמות הגוף? אני פגשתי כאלה.

גרשונוב

New member
יפה מאוד.

הרבה פעמים גם כשמשתנה הטכנולוגיה והחומר, דבר ראשון מחקים את מה שהיה קודם.
זה תהליך אבולוציוני נפוץ של מוצרים.
את הדוגמא הזאת אני לא זוכר שראיתי.

ניצה 7

New member
אין להשוות. אני כואבת את אבדנם של אלה ממתכת עם הדמויות

המיוחדות. פער דורות....

ניצה 7

New member
תודה רונה על התמונה היפה. באופן מקרי צילמתי את אותו דגם

של תריס במושבה הגרמנית בחיפה. (כשמוט משמש לשינוי גובהם של השלבים). בבית הזה התגורר סיר אוליפנט עם אשתו היפהפיה אליס. רואים בתמונה דגם פשוט של מחזיק תריס או אולי היתה דמות מחוברת ונגנבה. אולי ישמרו אי פעם את הבניין ההיסטורי הזה ויחדשו את המנשלך. (עשו כך בבניין ממול שהיה בית העם הטמפלרי ועכשיו ''מוזיאון העיר''. הרכיבו מנשלך חדשים ומשנגנבו הורכבו שוב חדשים. צילמתי שתשאר לפחות מזכרת...). בהמשך אספר לך סיפור של מנשלך פרטי שלי.

ניצה 7

New member
וסיפור מנשלך פרטי שלי, שאולי כבר סיפרתי כאן. בשנות

החמישים גרנו, כזוג צעיר שאך זה נישא, בדירה בראשון לציון בבניין שנבנה בשלהי המאה ה19. הבית כולו הוא היסטורי ועובר עכשיו שימור ושחזור. מספרים לי על התקדמות העבודה והתברר שמחפשים מנשלך כדי להרכיב על יד התריסים ומאחר שלא מוצאים את הדגם המיוחד מזמינים בחו''ל . בזמנו קיבלתי מתנה מנשל'ה מחברה שהיתה בפורטוגל וקנתה עבורי בשוק פשפשים. המשפצים בראשון שלחו לי תמונה מה הם מחפשים - והנה זה אותו דגם (''הרועה הקטנה''). באו במיוחד וקיבלו מידי את המנשלה והרכיבו אותו על יד התריס שלי בדירה... (יוכל לספר שעל אדן החלון הרחב נהגתי לשבת ולקרוא ולהציף החוצה לכיוון בית הספר ''חביב'' שלמדתי בו בילדותי). גם בבית הורי היו מנשלך אך כשנהרס לא הייתי שם...ולכן יש לי יחס מיוחד לאביזרים הללו.

ז ק ו

New member
אתה לא מכיר את המכתם,"במקום שאין אנשים השתדל לראות איש?

rona rona1

New member
מבחר/אוסף מנטשלאך בית מאני בת"א

ניצה, ראיתי בבית מאני בתל אביב, אוסף יפה של מנטשלאך.
אוסף יפה של ציורי קיר. כאן לדוגמא פינת תקרת אחד החדרים -
מרכזיה שהשתמשו בבנק בעבר ועוד.....

powo

New member
אצלנו משנות השישים

ולאא הרבה דמיון .וגם לא מושקע הרבה

למעלה