שירשור סימניות

שירשור סימניות

סטימצקי 1995, חלק מהסדרה.

ויש עוד שש סימניות ישראליות באוסף

אבל אין לי כח להעלות את הכל. כעת, מה שנותר הוא לדעת אם יש סימניות נוספות שאני צריך לצאת במרדף אחריהם. אני יודע שיש כמה חברים באוסף שהם אספני סמניות אז אם הם יודעים משהו, אשמח לשמוע.
המשך שבת שלום ושבוע רגוע על כולנו
אוֹרי

ארנון65

New member
גם לי יש סימניה (?) חביבה או כרטיס ביקור של 3 חנויות בחיפה

בחלק העליון יש פרטים של החנות המיוחדת הידועה גושבסקי (היא היתה כנראה מאוד ידועה פעם, אבל הידיעה פגה בתהומות ההיסטוריה, ולא הצלחתי למצוא עליה כיום כלום בגוגל...מאחור בפרטים באנגלית, ניתן להבין כי היא עסקה במכירת בגדי נשים וביניהם כם פולבורים...
באמצע בית מסחר לספרים של פרידה ליכטנשטיין
ובחלק התחתון פרסומת לספר (מספרה) שרלוט שבין היתר עוסקת בטיפול וריפוי שערות וגם ברחיצתן...

כמה דברים

א. אם תכתוב מה הכתובת של החנות אוכל אולי לדעת מה יש שם היום, אני חיפאי אחרי הכל כבר כמה עשורים טובים.
ב. אשמח אם תסרוק או תצלם, אני סקרן לראות את הכרטיס.

תגובה קטנה

היום זה איזור חצי מסחרי זול חצי מת אבל מה שמעניין שהבניין עצמו או לכל הפחות זה שממולו הוא לשימור ובעל סוג של ארכיטקטורה ייחודית. לא הצלחתי להבין מאיזה אוסף יצא הסמי סימניה הזו.

ארנון65

New member
אני מכיר את הבניין כמובן כי גם אני חיפאי,

את החנויות האלה לא הכרתי כמובן כי נולדתי בשנות השישים...ולפי הטלפון של בית המסחר לספרים ניתן להניח שהכרטיס / סימניה הזה הוא משנות ה-50 (היה כאן שרשור של מספרי טלפון שפתחתי לפני כמה שבועות, ועד כמה שזכור לי 4 ספרות בחיפה היה בשנות ה-50).

הסימניה הזאת היא לא מתוך אוסף. היא מתוך ארגז מסמכים שליקטתי (בהיותי חובב ניירות ישנים...) בשוק הפשפשים.

גלעד133

New member
חנויות בחיפה...

לדעתי זה בבית הקרנות בהדר משנות ה40 או ה50 המוקדמות. בשנות ה 60 קניתי בגדים כבר לבד ולא זכורה לי אף חנות כזאת.

גלעד133

New member
פינת הרצל בלפור...

הוא שאמרתי, בית הקרנות. הייתה שם שנים רבות חנות של דן גבריאלי להלבשה והנעלה שלצערי הייתה יוקרתית מידי לכיס הצנוע של הורי, אנחנו הסתפקנו בחנויות הפחות יוקרתיות של רחוב החלוץ.

broadaxe

New member
אם לדקדק, בית השעון נמצא בקו אלכסוני לבית הקרנות

בפינת הרצל-ביאליק, בו היה למשל קפה שניר.
בית הקרנות הלא הוא המבנה הארוך בעל שתי קומות המסחר (הקומה השנייה נוספה לאחר כמה שנים) ונקרא כך ע"ש קרנות רכש הקרקע העבריות שמשרדיהן היו בו.

ניצה 7

New member
העליתי תמונות של סימניות סטמצקי ומשום מה לאה עלתה התגובה. כד

כדאי שתמצא הפורום שרשורים קודמים.

סטימצקי שלך

יש לי כמעט את כולן. אני מתמקד כעת בסטימצקי 1995. בקישור כאן תוכלו לראות את מה אני מחפש. זו התקופה האחרונה של סטימצקי לפני שנהפכה למפלצת על. אין על הסימניות של 1995 שום פרסומת ורק ציון אירועים משנת ההקמה.
http://tarboot.wordpress.com/2009/05/14/262/
נ"ב
היום בחנות הספרים מצאתי עוד סימניה מחנות שלא הכרתי. ספרי ירדן שנמצאים בי-ם.

פשוט וקל

הסדרה שיצאה ב-1995 מצויינת בלמטה שלה בכיתוב 1925-1995 שבעים שנה לסטימצקי ובאמצע שלה מצויין אירוע שקרה בסמיכות לייסוד הרשת. הקמת תיאטרון האוהל, חניכת האוניברסטיה העברית וכו' וכו'. בקישור ששמתי ניתן למצוא חלק ניכר מהסימניות. אני אמור לקבל בימים הקרובים סימניה מהסדרה, של צ'ארלי צ'פלין. אגב, את אחת הסימניות יש לי כפולה אז באם מישהו רוצה עיסקת החלפה רק תגידו ואשמח.

ז ק ו

New member
אז אתם אוספים גם סימניות.

הטובות הסימניות האלה בעיניכם? [השאלה מלשון יחיד ללשון רבים]

למעלה