שאלה לגבי מטבעות עם דמות משה דיין

camelia1

New member
שאלה לגבי מטבעות עם דמות משה דיין

חברה שלי ירשה מאמה מטבע זהב עם דמות משה דיין. אני מנסה להעלות כאן את תמונות המטבע, לא ברור לי אם הצלחתי. איפה ואיך אני יכולה לברר את ערך המטבע?

camelia1

New member
דבר שכבר ברור לי - לא הצלחתי לשלוח את התמונות

האתר אמר לי שהן נשלחו בהצלחה אבל אין לי מושג לאן. אולי באותה הזדמנות מישהו נדיב וידען יוכל לומא לי למה אם העליתי קובץ ונכתב לי שהוא נשלח בהצלחה אין ממנו סימן וזכר? אודה מאד למי שעונה. מהצד השני מוטבעת חרב עם ענ. זית. הקוטר הוא פחות מ-3 ס"מ והזהב - 18 קרט.

רוזן71

New member
תשובה..

בס"ד

מדובר במדליה פרטית (לא ממשלתית) שהונפקה בסוף שנות ה-60.
חסר נתון חשוב והוא משקל המדליה (בדר"כ 25-30 גרם)
אם הזהב הוא בטוהר 18 קראט אזי שוויה של המדליה 156 ש"ח כפול מספר הגרמים משקל המדליה.
בדקי שוב אם אמנם 18 קראט, אני מכיר מדליות דומות בטוהר של 21-22 קראט ואז המחיר עולה.

אתה מחשב אך ורק את ערכו הכספי של הזהב???

האם אין כאן ערך מוסף
בשל הדמות המוטבעת,
בשל ערכה ההיסטורי
בשל כך שיש רק X כאלה??????

האם היא שווה יותר כמדליה ולא כזהב להתכה?

אין הרבה עניין במדליות פרטיות כל אחד יכול להנפיק מדליות, עם כל נושא ודמות שעולה על דעתו, וגופים רבים ושונים באמת עשו כך.

לכן אין כל כך משמעות אספנית ל"נדירות" של פריט מייצור עצמי, ואין חשיבות לנושא שלו למעט משמעות אסטטית: אם מישהו אוהב את צורתו והוא יפה בעיניו, אולי הוא יהיה מוכן לשלם מעט יותר. אספנים לרוב לא אוספים מדליות פרטיות.

powo

New member
שלום רן

ראיתי מתי שהוא שפתחת בלוג למטבעות.האם אתה יכול לשלוח לי את הקישור

bo1951

New member
קומונה או פורום, עניים או עשירים -

שיהיה בהצלחה,
בוודאי יהיה יותר טוב ממה שהלך שם. הזוי לחלוטין.
בעז

camelia1

New member
רוב תודות על המידע

אכן בדקתי וזה הונפק על ידי גורם שכבר אינו קיים, עד כמה שמצאתי. 18 קרט, המשקל היה עשרים גרם פלוס, מתאים למידע שנתת.
מכיוון שמחיר הזהב עולה כל הזמן אעביר את המידע לבעלת מטבע, אולי היא תעדיף לשמור עליו עד שערך הזהב ימצא חן בעיניה. שוב, אני מודה מאד.

bo1951

New member
אנא שתפי במידע -

מיהו "הגורם שאיננו קיים" שהנפיק בזמנו?
זאת היות ויש בידי שלבים מסוימים של היצור של מדליה זו, אבל למיטב ידיעתי לא הונפקה "על ידינו"
בעז קרצ'מר
www.moreshetil.org.il

למעלה