לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1480114,801 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.
x
הודעה מהנהלת הפורום

שאלות בנוגע לשווי פריטים כדאי להעלות בליווי תמונות מתאימות. נא לא לפרסם מספרי טלפון/נייד בפורום. 
כל סופ"ש יהיה שרשור מכירה/קניה/נתינת פריטים.  
|המלצה| בנוסף לזה יש את הלוחות של הפורום
...
המשך >>

לצפיה ב-'אוסף גוגל'
אוסף גוגל
<< ההודעה הנוכחית
13/05/2011 | 14:14
38
246
לאחרונה רבו האיזכורים והשאלות לגבי אוסף הלוגואים של גוגל שלי, אז החלטתי להוציא אותו מהארון (בעצם מהפולדר, כי הוא וירטואלי לחלוטין).

העמוד הראשי של גוגל הוא פשוט מאוד - הלוגו, מתחתיו תיבת החיפוש, ומעליו קישורים חשובים, כמו ל- gmail.
בשביל לא לשעמם, מדי כמה ימים מתחלף הלוגו הרשמי בציור שכולל בתוכו אלמנטים שרלבנטיים למאורע הנחגג. אלו הם חגים וימים לאומיים וכן ימי הולדת של אמנים ומדענים.

בתמונה - לוגו לכבוד יום הולדתו של זמר האופרה לוצ'אנו פאבארוטי
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'ההתחלה'
ההתחלה
13/05/2011 | 14:25
1
30
באוגוסט 1998 נסעו מייסדי גוגל, לארי פייג' וסרגיי ברין, לפסטיבל האדם הבוער בנוואדה. הם החליטו להוסיף ללוגו של מנוע החיפוש את דמות האדם הבוער ליום אחד, כמין הודעת out of office

הרעיון של שינוי הלוגו לרגל אירוע מיוחד זכה לתגובות חיוביות בקרב המשתמשים, ותפס תאוצה בשנים אחר כך, עם דודלים לחגים נוצריים ואמריקאים, כמו חג המולד, חג ההודיה וליל כל הקדושים.

עד היום נוצרו כ- 300 דודלים אמריקאים וכ-  700 בעולם כולו.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'בשביל פסטיבל האש יש לנו את אמנון'
בשביל פסטיבל האש יש לנו את אמנון
13/05/2011 | 15:05
12

שהביא את החוויה ממקור ראשון.

אוספים ואספנות >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'אם את ממשיכה להעלות דוגמאות סליחה רק רגע -'
אם את ממשיכה להעלות דוגמאות סליחה רק רגע -
13/05/2011 | 14:31
2
22
אולי לא ראית את שאלתי. לפני ימין אחדים היה לוגו מיוחד עם תנועה לכבוד הרקדנית מרתה גרהם (מקווה שאני זוכרת נכון).
בכל כמה שניות נוסף ציור וכאילו ראינו ריקוד. ושאלתי - כשאת מעתיקה משהו שיש בו תנועה, האם היא נראית גם בהעתק? אני אף פעם לא הצלחתי להעתיק משהו מתנועע (דגל מתנפנף וכו'.  אולי יש לך נסיון).
וכמובן, לפני זמן רב שאלתי על אחד הלוגואים מה הוא מסמל, ואז מישהו מהפורום הבין עד כמה אני חסרת נסיון ובעדינות כתב לי רק לגעת בלוגו ואז יופיע כיתוב מה הוא הפירוש).
ואני מברכת אותך על האוסף המיוחד שבנית לך.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'סליחה שהפרעתי. עד שכתבתי כבר המשכת. לא ראיתי.'
סליחה שהפרעתי. עד שכתבתי כבר המשכת. לא ראיתי.
13/05/2011 | 14:34
14
אחכה לתשובה בסוף.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'תודה, עניתי לך שם.'
תודה, עניתי לך שם.
13/05/2011 | 14:43
14
לצפיה ב-'סדרות'
סדרות
13/05/2011 | 14:40
21
לפעמים הדודלים נוצרים כסדרה - כל יום מופיע דודל אחר, שקשור באותו נושא.
בקישור המצ"ב יש שתי סדרות:
אחת בנושא יום העצמאות האמריקאי (ארבעה דודלים שהופיעו בימים 1-4 ביולי 2000)
השניה בנושא אולימפיאדת סידני (עשרה דודלים שהופיעו בין 15-25 בספטמבר 2000).

לי באוסף יש כמה וכמה סדרות -
חג המולד 2007, 2008, 2009
אוליפיאדת הקיץ בביג'ין, אולימפיאדת החורף 2010
40 שנה לרחוב סומסום (כולל דודל אחד שהופיע רק בארץ, עם אביגיל, הבובה הישראלית )
76 שנה להולדת רוברט הרגרייבס, שכתב ואייר את סדרת הספרים "מר X" (כמו מר שמח ומר בולמוס).

אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אסוציאציות של אותיות'
אסוציאציות של אותיות
13/05/2011 | 14:50
20
עד שנת 2008, אפשר היה לראות בבירור את אותיות הלוגו בדודל.
הציורים שהתאימו למאורע היו תוספות ללוגו או שהחליפו אותיות (בדרך כלל את ה- O).
משנה זו נראה לצוות ה- doodlers, האחראים בגוגל על הלוגואים השונים, שהלוגו כבר הוטמע היטב בקרב המשתמשים, ואפשר להתחיל להתפרע.
כך התחילו להופיע דודלים שבהם במקום אותיות יש חפצים או מוטיבים רלבנטיים למאורע, שמזכירים במעורפל את הצורה של האותיות.
הדודל הראשון שבו לא נראות האותיות, ורק מי שיודע מה צריך להיות כתוב שם מזהה, הוא הלוגו שחגג את המצאת הלייזר ב- 16.5.2008.
בסדרת חג המולד באותה שנה נראה סבא שמרכיב צעצוע לנכד במשך 5 ימים (5 דודלים שונים), וביום האחרון בכלל אי אפשר לזהות את הלוגו .
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אנימציה'
אנימציה
13/05/2011 | 14:58
15
בשנת 2010 התחילו להופיע דודלים עם אנימציה.
הדודל לכבוד יובל לגילוי כדור באקי היה הראשון מסוג זה באוסף שלי
בקישור המצ"ב אפשר לראות עוד כמה דודלים עם אנימציה.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'סרטונים'
סרטונים
13/05/2011 | 15:03
1
12
בשנת 2011 לקחו המעצבים של גוגל את הלוגו עוד צעד קדימה, הפעם עם סרטונים באורך של עד 2 דקות (בינתיים, אולי פעם נגיע גם לפיצ'ר ).
אני שומרת אותם גם כצילום מסך, וגם כקישורים מיוטיוב.
הנה כמה (כדאי להפעיל את הרמקולים):
ג'ון לנון
צ'רלי צ'פלין
מרתה גרהאם
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'הקישורים לא נקלטו משום מה:'
הקישורים לא נקלטו משום מה:
13/05/2011 | 15:37
5
לצפיה ב-'תנועת עכבר'
תנועת עכבר
13/05/2011 | 15:12
15
יש דודלים שמשתנים כשמעבירים עליהם את העכבר - גם אותם קשה לשמור כסתם תמונה.
לפעמים אני שומרת ככמה צילומי מסך, ולפעמים כקישור מיוטיוב.

160 שנה ליריד העולמי הראשון
183 שנה להולדת ז'ול ורן
חג שמח 2010
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'רק בישראל'
רק בישראל
13/05/2011 | 15:15
4
14
הכי נחמד, בעיני לפחות, זה לפתוח את המחשב (גוגל הוא דף הבית שלי, למי שעדיין לא הבין), ולראות לוגו שמיוחד רק לנו כאן בישראל.
יש דודלים מיוחדים ליום העצמאות, כפי שהראיתי בשרשור הכחול, ויש דודלים שמציינים ימי הולדת של גדולי התרבות העברית והישראלית.
הנה כמה, בתמונות:
נחום גוטמן
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'80 להולדת נעמי שמר'
80 להולדת נעמי שמר
13/05/2011 | 15:16
23
(א אוהל ב הוא בית ג זה גמל גדול)
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'40 לשידור הראשון של הטלוויזיה החינוכית'
40 לשידור הראשון של הטלוויזיה החינוכית
13/05/2011 | 15:17
19
לצפיה ב-'102 שנה להולדת מרים רות'
102 שנה להולדת מרים רות
13/05/2011 | 15:18
13
מחברת מעשה בחמישה בלונים
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'ט"ו בשבט'
ט"ו בשבט
13/05/2011 | 15:19
14
ויש עוד, ליום המשפחה ולפורים ועוד.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'רק בחו"ל'
רק בחו"ל
13/05/2011 | 15:22
4
10
אחרי שגיליתי את האתר של google doodle (שממנו קישרתי בהודעות שמעל), והבנתי שכמו שיש דודלים רק בישראל, יש גם בארצות שונות בחו"ל, התחלתי להכנס מדי יום לאתרי גוגל במדינות שונות (כ- 20 מדינות), וכשאני רואה דודל מדליק, שלא מופיע ב- global, כלומר בכל אתרי גוגל בעולם, אני שומרת, בצירוף שם המדינה.

כך יש לי דודל לחג הבנות ביפן
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'מצ'כיה'
מצ'כיה
13/05/2011 | 15:23
10
85 שנה לתיאטרון הבובות והדמות הורווינק (ממש הלכתי לקרוא על זה בויקיפדיה, שאליה מגיעים אם מקליקים על הדודל).
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'ראש השנה הסיני'
ראש השנה הסיני
13/05/2011 | 15:24
11
לצפיה ב-'יום האם באוסטרליה'
יום האם באוסטרליה
13/05/2011 | 15:25
11
לצפיה ב-'וכמובן - החתונה המלכותית'
וכמובן - החתונה המלכותית
13/05/2011 | 15:32
16
לצפיה ב-'האוסף שלי'
האוסף שלי
13/05/2011 | 15:30
6
18
לי יש 150 דודלים באוסף, מתוך 700 דודלים שעוצבו בסך הכל בכל רחבי העולם.
האוסף חסכוני מאוד במקום, ולכן זהו האוסף האהוב על אבא של יותם.
אוסף לוגואי גוגל מזכיר לי קצת את אוסף מודעות וודקה אבסולוט, שגם הוא עבר תהליך דומה מבחינת העיצובים הגרפיים.

מקווה שנהניתם מהטעימה על קצה המזלג מהאוסף שלי. את כל הלוגואים אפשר לראות באתר google doodles, וכמובן מדי מספר ימים בדף הראשי של מנוע החיפוש.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אכן אוסף נהדר, אך מדוע'
אכן אוסף נהדר, אך מדוע
13/05/2011 | 15:40
3
12
אינך משלימה את כולו מכאן?
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'כי אז אין בזה איסוף.'
כי אז אין בזה איסוף.
13/05/2011 | 19:52
2
11
זה כמו שמישהו יציע לי לקנות את כל הבולים שיצאו בישראל מקום המדינה עד היום, עם שובלים.
מעניין אותי יותר האיסוף האיטי, של פריט אחר פריט - גם בבולים וגם בלוגואים של גוגל.
לכן הגדרתי לי את האוסף, כפרטים שאני ראיתי בעצמי על גבי מסך המחשב שלי. יש לי כבר 150, ועוד היד נטויה...
את הקישור שהבאת אני מכירה, כמובן, וקישרתי אליו בהודעות שמעל.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'האם יש גיבוי לאוסף ?'
האם יש גיבוי לאוסף ?
13/05/2011 | 22:02
1
8
האם את נוהגת לצרוב את האוסף על דיסק מתוך חשש שמא המחשב עלול לקרוס מתישהו ?
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'לא, הגיבוי שלי נמצא באתר של גוגל'
לא, הגיבוי שלי נמצא באתר של גוגל
13/05/2011 | 23:46
12
יש לי רשימה מודפסת של הלוגואים, ואם חו"ח יקרה משהו למחשב, אוכל להעתיק אותם מהאתר.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אוסף מקסים'
אוסף מקסים
13/05/2011 | 17:33
1
11
אינו תופס מקום ומקורי מאד
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
13/05/2011 | 19:53
4
לצפיה ב-'גם אני אוספת את זה '
גם אני אוספת את זה
13/05/2011 | 22:29
1
11
אבל לא באדיקות - בד"כ רק כשאני רואה לוגו שמוצא חן בעיניי

אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'ככה גם אני הייתי'
ככה גם אני הייתי
13/05/2011 | 23:47
8
אבל לאחרונה נכנסתי לזה יותר ברצינות.
גם גוגל עצמם לוקחים את הלוגואים יותר ברצינות, והשנה הם מושקעים (ורבים) הרבה יותר.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'כמה יפה, נהניתי - '
כמה יפה, נהניתי -
14/05/2011 | 05:51
4
8
אבל מה פירושו של דודל (ברבים - דודלים) ?
אני יכולה רק לשער משמעות המילה אך מוטב
לקבל הסבר ממך לפירושה.
ו...יופי של אוסף .
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'למה לכת רחוק?'
למה לכת רחוק?
14/05/2011 | 08:33
12

ניתן לקבל תשובה מפי הסוס.

אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'תודה. לא ידעתי כיצד מאייתים זאת באנגלית.'
תודה. לא ידעתי כיצד מאייתים זאת באנגלית.
14/05/2011 | 11:45
1
12
לצפיה ב-'אכן דודל הוא שרבוט'
אכן דודל הוא שרבוט
14/05/2011 | 22:37
10
והרבה פעמים מתייחסים לקשקושים שאנשים מציירים בישיבות משעממות כאל doodling .

כך הכרתי את המושג, ולכן היה מוזר לי שגוגל קוראים ללוגואים המושקעים האלה doodle.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'תודה, אני שמחה שנהנית מהסקירה!'
תודה, אני שמחה שנהנית מהסקירה!
14/05/2011 | 22:37
4
לצפיה ב-'תודה. גרפיקה מקסימה. רעיונות נהדרים. ביצוע'
תודה. גרפיקה מקסימה. רעיונות נהדרים. ביצוע
14/05/2011 | 08:18
1
8
מעולה.
תודה על החשיפה. ממש ממש לא ידעתי שהם משחקים עם הלוגו שלהם כל כך הרבה. בדרך כלל חברות לא מעיזות אפילו לשנות בטון אחד את הצבע שלהם למרות שיש חברות שבמהלך השנים שינו את הלוגו מספר פעמים (מועט) לדוגמה שמן עם הלוגו של עץ הזית ועוד.

ושוב תודה על החשיפה. ובקנאה שיש לך אוסף ללא צורך לפנות לו מקום במדפים.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'הם באמת התחילו לשנות את הלוגו'
הם באמת התחילו לשנות את הלוגו
14/05/2011 | 22:38
11
רק בשנים האחרונות. במשך הרבה שנים השינוי היה מינורי.
זה מאוד דומה למה שהיה עם אבסולוט וודקה - בהתחלה צולם הבקבוק עם איזו תוספת, ובשנים האחרונות חלה התפרעות רצינית בעיצובים.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'חיכיתי שתעשי שרשור גוגל'
חיכיתי שתעשי שרשור גוגל
16/05/2011 | 18:58
17
שרשור יפה, אהבתי את הסרטונים השונים. בנוסף הם גם מתחשבים מאיפה גלשת בעולם וככה מתאמים את הנושא והתאריך לאותה מדינה.

אגב גוגל כזה יש לך? (הייתי חייב שלחו לפני חצי שנה)
אוספים ואספנות >>

הודעות אחרונות

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ