לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
1476614,766 עוקבים אודות עסקים

פורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.

הנהלת הפורום:

אודות הפורום אוספים ואספנות

שלום, פורום אוספים ואספנות נועד לתת במה לכל אספן, בכל תחום ובכל גיל, שבה יוכל להביא לידי ביטוי את אהבתו לאוסף שבנה בעמל רב. יחד עם זאת משמש הפורום כמקום מפגש לאספנים, שבו הם יכולים לקשור קשרים מקצועיים וחברתיים זה עם זה. אין לנו העדפה לתחום איסוף זה או אחר - בולים ומטבעות, תחומי האיסוף ה"קלאסיים" דרים כאן בכפיפה אחת עם אוספי מחקים, כרטיסי ביקור, דגמי מכוניות, סביבונים, תגי יחידות צהליות, סכינים וחרבות ומה לא. הקשר הבין-תחומי מפרה ומועיל, ובעיקר -מהנה. הפורום שלנו שונה משאר הפורומים בעניין עקרוני אחד: בעוד שבמרבית הפורומים האנונימיות היא אחד מעקרונות היסוד, כאן - החשיפה לעיתים מתבקשת, כדי שניתן יהיה להחליף פריטים בין האספנים, וליצירת קשרים מקצועיים וחברתיים. נהגו בתבונה: אל תתנו פרטים אישיים מעל גבי הפורום עצמו, ולא למשתתפים חדשים לחלוטין. העבירו פרטים במסרים בלבד. ואם מדברים על "החלפות": חלק מהמשתתפים בפורום, בעיקר היותר מבוגרים, נוהגים לשלוח זה לזה מתנות ושי לחג גם כשאין חג. סתם, כי זה כיף. יש לי ואני לא צריך – אשלח לך. יהיה לך ולא תצטרך – תחזיר לי. הרבה מאוד פריטים עוברים מיד ליד בפורום שלנו. בעניין הזה אין הרבה התחשבנות, ואל תתביישו לקבל. מי שמציע לתת, נהנה מזה לא פחות מכם, ואם פעם יצא לכם להחזיר לו טובה תחת טובה, גם הוא ישמח מאוד. המתקדמים ממש אוספים באופן פעיל על מנת שיהיה להם מה לשלוח לחברים האחרים. פתאום קם אדם בבוקר ומגלה שהוא לא אוסף רק דבר אחד, אלא מגוון שלם של אוספים – אחד בשבילו והיתר לחברים האחרים... בכדי שכולנו נוכל להנות מהכתיבה בפורום אתם מתבקשים לשמור על שני כללים פשוטים: ראשית, שמרו על שפה נאותה - הודעות בעלות תוכן פוגע תימחקנה. שנית, "שרשרו" הודעות - פתחתם הודעה חדשה? הוסיפו את ההודעות הבאות כתגובה להודעה הזו ולא בהודעה חדשה. מעבר להודעות תוכלו למצוא כאן גלריות תמונות של אוספים שונים, מאמרים, סקרים שנערוך מפעם לפעם וקישורים לאתרי אספנות מעניינים. גלישה מהנה לכולנו, אבא של נעם וג'יימס דין.
x
הודעה מהנהלת הפורום

שאלות בנוגע לשווי פריטים כדאי להעלות בליווי תמונות מתאימות. נא לא לפרסם מספרי טלפון/נייד בפורום. 
כל סופ"ש יהיה שרשור מכירה/קניה/נתינת פריטים.  
|המלצה| בנוסף לזה יש את הלוחות של הפורום
...
המשך >>

לצפיה ב-'בובזית !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!'
בובזית !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
06/04/2011 | 23:10
44
143
לצפיה ב-'בובזית. לפני מספר שבועות נתקלתי בשוק במספר'
בובזית. לפני מספר שבועות נתקלתי בשוק במספר
06/04/2011 | 23:44
17
אריזות שהכותרת היתה בובזית (איזה שם מחריד לטעמי) ובתוך האריזות היו בובות.
הנה אחת מהם
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אני לא אוסף טקסטיל ולא בובות ולא קרמיקה אבל'
אני לא אוסף טקסטיל ולא בובות ולא קרמיקה אבל
06/04/2011 | 23:48
15
אני כן אוסף פריטים ישראלים וראיתי מיד כי יש כאן פריט שאני לא מכיר לחלוטין והעיצוב נראה שהוא שנות השישים.
אז ברור שהתווכחתי עם המוכר ועבדתי בשיטת הברטר הידועה.
הוא נתן לי מוצר ולחילופין נתתי לו כסף.

הנה עוד שקית מהקבוצה שרכשתי
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'בקיצור היה לי מוצר ושום ידע (כרגיל) פניתי לדר'
בקיצור היה לי מוצר ושום ידע (כרגיל) פניתי לדר
06/04/2011 | 23:52
18
גרוסמן הראתי לו את הפריטים ושאלתי אותו האם מכיר את המוצרים הללו. לא הבנתי מדוע פניו נפלו (אבל שנפגשתי עם עוד כמה אספנים ישראלינה והראתי להם את הפריטים בנסיון לדלות מידע התגובה היתה דומה) וענה לי כי אין לו מושג ולא ראה דברים שכאלו מימיו. גם האספנים האחרים שנשאלו על ידי לא הצליחו לתת לי שום מידע.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'בובזית זו מיועדת לתליה על ידית המקרר'
בובזית זו מיועדת לתליה על ידית המקרר
06/04/2011 | 23:54
1
11
ובה יש פנקס ועט שנוכל להשתמש לרשימת קניות, הודעות וכו.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'הכוונה היתה להכניס תמונה זו לידית למקרר'
הכוונה היתה להכניס תמונה זו לידית למקרר
06/04/2011 | 23:55
7
לצפיה ב-'בנוסף היתה בובזית ענקית שונה מאחרות'
בנוסף היתה בובזית ענקית שונה מאחרות
06/04/2011 | 23:57
8
שברור שגם אותה רכשתי.
עדין בשלב זה אני נשארתי עם הפריטים וללא שום ידע על שנת יצור תהליך וכו.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'הדי למה אתה צועק? עז ביירות שמעו אותך...'
הדי למה אתה צועק? עז ביירות שמעו אותך...
07/04/2011 | 00:04
1
7
לצפיה ב-'עז= עד'
עז= עד
07/04/2011 | 00:04
4
לצפיה ב-'בובזית = בובה+גזית. כמה מילים על הקיבוץ גזית'
בובזית = בובה+גזית. כמה מילים על הקיבוץ גזית
07/04/2011 | 00:11
1
25

קיבוץ גזית ממוקם בגליל התחתון. שמונה ק"מ ממערב לנו ניצב הר תבור המתנשא על סביבתו. הקיבוץ שוכן לפתחו של נחל תבור או בשמו הערבי ואדי בירה, הזורם מזרחה ויורד אל הירדן. מעבר לו אנו צופים אל הרי גלעד.

ראשוני המתיישבים של קבוץ גזית נאחזו בכפר הערבי הנטוש טירה. קדם לכך ניסיון התיישבות של קבוצת "ארגון בורוכוב", שהגיעו לכאן בשנת 1943 והתיישבו בתוך הכפר, בו נוכחו הערבים. על אף קשיי המקום הם החזיקו מעמד עד המחצית הראשונה של שנת 1947, אלו שהגיעו עד לתאריך זה הצטרפו למתיישבים שהקימו את מושב רמת צבי.

כשהתפנתה הנקודה לקח על עצמו הקיבוץ הארצי ליישב אותה ובאותה השנה נאחזה במקום קבוצת המייסדים של קיבוץ עין-דור השכן לנו, שקבע לבסוף את נקודת ההתיישבות 4 ק"מ מערבה מאיתנו.

אוכלוסיית הקיבוץ

בשנת 1948 עזבו הערבים את הכפר. בחודש יולי אותה שנה, הגיעו לטירה ראשוני חברי קיבוץ גזית אשר התארגנו לקראת התיישבות חדשה. הגרעינים הראשונים היו חברי הגרעין הטורקי, יחד עם קבוצה של יוצאי רומניה שהגיעו ממקום הכשרתם בחדרה, לשם הגיעו מתקופת הכשרה במסגרת "עליית הנוער" שעברו בקיבוץ שער העמקים. על רקע התנאים הקשים, פקדה את הקבוצה הטורקית עזיבה המונית. בעקבות זאת צורפה למקום כבר בסוף שנת 48' קבוצה של בוגרי חברת נוער "ניצן" שהתחנכו בקיבוץ בית זרע. העזיבה שלא פסקה חייבה את מוסדות הקבה"א להמשיך ולחזק את הנאחזים במקום הקשה הזה. בקיץ שנת 1949 הגיעה השלמה בדמות גרעין בשם "טוסיה אלטמן", שעבר שנת הכשרה בקיבוץ הזורע.

בשנת 1950 החלה סוף סוף בנייתה של הנקודה החדשה. עם התקדמות הבנייה החל מעבר איטי של החיים והפעילות של הקיבוץ מהכפר טירה אל נקודת הקבע – גזית, שהוקמה כ-קילומטר אחד דרומה לטירה.

להבטחת ביסוסו של הקיבוץ, החלה בסוף שנת 50', תחילת 51', קליטת קבוצות של חניכי תנועת השומר הצעיר מארגנטינה. מעתה התייצבה אוכלוסיית הקיבוץ, כשמספר החברים בו התקרב ל-150.

בשנת 1953-4 עבר על הקיבוץ משבר גדול. קבוצה גדולה ומשמעותית הצטרפה למפלגתו של סנה. בעקבות כך החליטו חברי הקיבוץ להוציא יותר מ-20 חברים, שהיו מטובי חברי הגרעין הארגנטינאי.

בשנת 1959 – זוכה הקיבוץ לתוספת חברים – הפעם אלה הם חניכי תנועת השוה"צ בני הארץ: חברי גרעין "שגיב". בהמשך נקלטו בגזית קבוצות מארגנטינה שהשתייכו לתנועות אחיות של השומר הצעיר והן: "תחזקנה", "בדרך", "אנילביץ" וגרעין "שינוי", שהצטרף לגזית בשנת 1980.

בשנת 1991 קלטנו 10 משפחות עולים שהגיעו בגל העלייה הגדול מברה"מ לשעבר במסגרת "בית ראשון במולדת". לאורך השנים התחנכו בגזית מספר "חברות נוער" במסגרת "עליית הנוער" של הסוכנות היהודית, מהן נשארו מספר חברים עד היום.כיום מונה אוכלוסיית הקיבוץ כ- 330 חברים, כשבני הקיבוץ מהווים 1/3 ממנה. סך כל האוכלוסייה, נכון לשנת 2008: 557 נפש.

פרנסה

תנאי המקום הציבו לפני החברים קשיים גדולים בתהליך בניית משק וכלכלה הנושאת בכבוד בפרנסת אוכלוסייה גדולה שהצטיינה לאורך שנים ביציבותה החברתית.

עד שנת 1953 לא חובר כביש גישה לגזית ונושא התעבורה הוסיף על קשיים נוספים. מיעוט גשמים, המאפיין את האזור גרם לשנות בצורת קשות, בשעה שמי ההשקיה הראשונים הגיעו רק בסוף שנת 1954. מהטעם הזה, קשה היה לפתח חקלאות במקום. להבטחת פרנסתם של החברים נבנה כאן קו ייצור של מפעל "נעמן " בשם-"נעמן גזית" בו ייצרו צלחות וספלים מחרסינה. לאחר מספר שנים המפעל כשל ונסגר. גם החיבור לרשת החשמל הארצית בוצע רק בשנת 1954.

בשנת 1975 הוקם בגזית המפעל התעשייתי שלנו, שנרכש שנתיים קודם לכן והופעל במפרץ חיפה – מפעל "פלזית" לאריזות פלסטיק וכלים חד-פעמיים. עם התפתחותו המתמשכת של המפעל, הלך והתחזק הבסיס הכלכלי של הקיבוץ.

כיום מבוססת כלכלתו של הקיבוץ בחלקה המכריע על "תעשיות גזית". במרוצת השנים המפעל התפתח, נרכשו שותפויות במפעלים של שני קיבוצים, הוקם מפעל בבולגריה."תעשיות גזית" הפכו לתאגיד גדול. בעת ובעונה אחת שמרנו על קיומם ופיתוחם של כל ענפי החקלאות המגוונים שלנו המתפקדים כהלכה.

בשנים האחרונות הלכה וגדלה תעסוקת החברים מחוץ לקיבוץ בהתאם למקצועות שבידיהם.

עד מאי 2008 נחשב גזית לקיבוץ שיתופי-מסורתי. לאחר "תהליך הסכמות" שנמשך כשלוש שנים, גובש מודל חדש, הכולל מבנה ארגוני שונה ומודל התפרנסות בו יש ביטוי לגובה המשכורת של כל חבר וחברה.

קיבוץ גזית משתייך למועצה אזורית עמק יזרעאל, ונהנה משירותים מגוונים ברמה גבוהה

מויקפדיה:

קיבוץ גזית בעמק יזרעאל.
שייך למועצה אזורית עמק יזרעאל
גובה ממוצע ‎127‏ מטר
תאריך ייסוד 1948
תנועה מיישבת התנועה הקיבוצית
סוג יישוב קיבוץ
נתוני אוכלוסייה לפי הלמ"ס לסוף דצמבר 2009:
  - אוכלוסייה 589 תושבים
גזית
גזית הוא קיבוץ מזרם הקיבוץ הארצי המשתייך כיום לתנועה הקיבוצית (תק"ץ). הוא נמצא כ-15 ק"מ מזרחית לעפולה, בתחום השיפוט של המועצה האזורית עמק יזרעאל.

הקיבוץ נוסד בשנת 1947 על ידי עולים מארגנטינה, רומניה, טורקיה ופולין. בשנת 1948 עלה לקרקע במיקומו הנוכחי והפך ליישוב קבע בשנת 1950. בשנתיים הראשונות לאחר הקמתו היו בין חברי הקיבוץ כאלו שאגרו נשק לא חוקי בסליק חשאי, ככל הנראה למקרה של התקוממות קומוניסטית כנגד המדינה.‏[1]

ענפי הפרנסה המסורתיים של הקיבוץ הם גידולי שדה, פרדס (בקרבת נחל תבור), מטעי שקדים וזיתים, רפת, דיר כבשים, בקר לבשר, ולול. כמו כן פועל במקום פאב לרווחת תושבי האזור.

מלבד תחומים אלה, פרנסת הקיבוץ כיום עומדת ברובה (יותר מ-85%) על הכנסות מפעל "פלזית" המייצר יריעות פלסטיק קשיחות, מוצרי פלסטיק בעיקר לתעשיית המזון, מגשים לתעשיית המזון (בשיתוף עם קיבוץ המעפיל). בשנים האחרונות הפך המפעל לתשלובת הכוללת מספר מפעלים, ואף רכש מפעל בבולגריה.

הקיבוץ נוטל חלק במהפכה העוברת בשנים האחרונות על התנועה הקיבוצית והחל בהפרטת חלק גדול מנכסיו לתושבים, אך באופן שמרני ואיטי יותר מקיבוצים אחרים. חלק ניכר מתושבי הקיבוץ עובדים כיום מחוצה לו.

מויקיפדיה
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אתה כתבת:'
אתה כתבת:
07/04/2011 | 18:14
8

"בהמשך נקלטו בגזית קבוצות מארגנטינה שהשתייכו לתנועות אחיות של השומר הצעיר והן: "תחזקנה", "בדרך", "אנילביץ" וגרעין "שינוי", שהצטרף לגזית בשנת 1980."

תנועת "בדרך" היתה התנועה הציונית הסוציאליסטית (מקורבת לשומר הצעיר) של הקהילות הספרדיות בכמה מדינות מהקצה היותר דרומי של יבשת אמריקה, ובעיקר בארגנטינה.

נכון שהיו הרבה חברי תנועה שהגיעו ממשפחות שהיגרו לארגנטינה ממדינות כמו טורקיה, סוריה, לבנון והמגרב.
אבל מהר מאוד הצליחו לגייס קבוצה לא קטנה של "אשכנזים", בעיקר כאלה שמעשנים, כמוני, ופחות דוגמטיים בקשר למינהגים החברתיים.
ואכן, שכבת המדריכים שלנו עלו לגזית בתחילת שנות ה-70, בעיצומה של מערבולת אידיאולוגית שיצרה קרע בין כאלה שפנו לשמאל הרדיקלי הארגנטינאי לכאלה שהעדיפו את ההגשמה הציונית.
אני פרשתי מכיוון שרציתי ללמוד באוניברסיטה, אבל זה כבר היה סיפור אחר.
מאוד נחמד להפגש שוב עם גזית ועם המוצרים האלה.
את פלזית אני היכרתי היטב. את בובזית אני לא כל כך זוכר.

ברכות להדי על העבודה המצויינת.

אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אוקי יש עכשיו ממה להתחיל. קיבוץ גזית. התקשרתי'
אוקי יש עכשיו ממה להתחיל. קיבוץ גזית. התקשרתי
07/04/2011 | 00:17
12
לגיזבר, למנהל, למנהלת, למזכיר, למזקירה ולכל מי שיכולתי להשיג טלפון שלו.
שלחתי מיילים לכל מי שהשגתי ולאחר זמן מה קיבלתי תגובה ממזכיר המשק כי העביר את השאלות שלי לארכיון הקיבוץ.

התקשרתי לארכיון ודיברתי עם אשה מקסימה שאמרה כי היא תאסוף את החומרים עבורי ותדבר איתי יותר מאוחר.
עברו ימים מספר וקיבלתי חומר בדואר וכן שוחחנו בטלפון.
למדתי מעט על העסק שנקרא בובזית וביקשתי לדעת עם נמצאות עדין בקיבוץ אנשים שעבדו שם.
נתנה לי את מספר הטלפון של המיסדת. התקשרתי אמרה כי לא חשה בטוב היום ושאתקשר בשבוע הבא וכך עשיתי.

צילום קבוצתי של החומרים שהשגתי בשוק.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'בובזית = שושנה וסרשטיין (לבית בלינסקי). נולדה'
בובזית = שושנה וסרשטיין (לבית בלינסקי). נולדה
07/04/2011 | 00:37
25
בשנת 1929 (ריגש אותי אפילו נקודה זו כי אבי ז"ל גם כן נולד בשנה זו) בפולין.
יצאה מפולין עם משפחתה באוניה האחרונה שעזבה את פולין בשנת 1938 בדרכם לארגנטינה.
לאחר מכן עלו לארץ והיו בקיבוץ גזית.
בשנות השישים היתה עם בעלה בשליחות בארגנטינה והיו מאוד פעילים בארגון "בדרך".
בשנת 1970 העלו לארץ 40 חברים חדשים מארגנטינה לקיבוץ גזית.
שתי נשים מהקבוצה היו תופרות. אחת מהם עשתה בובות מבד בארגנטינה והביאו איתם מספר דוגמאות.

שושנה ביחד עם סופיה ועוד אשה אחת התחילו בספטמבר 1970 ליצור בובות למכירה.

המפעל עצמו נחשב שהוקם בשנת 1971 על פי רעיון של שתי נשים מבוגרות אחת מהם עולה חדשה מארגנטינה שהביאה איתה את הפטנט (זה מתוך מכתב שכתב טיטו אשר רכז המשק).

לשתי הנשים הצטרפה נוסיה צורף שהיא היתה פולניה (לא יודע למה אבל שושנה בתחקיר שעשיתי עימה ציינה זאת בהדגשה).

נתנו להם צריף בקיבוץ והתחילו לעבוד. קיבלו עזרה מעולים חדשים מבוגרים שהגיעו לקיבוץ. הם מילאו בובות באקריליק בצורה ידנית ולאחר מכן בעלה של שושנה בנה מכונה שהכניסה את האקריליק בצורה אוטומטית.
כאשר גדלו מבחינת הביקוש קיבלו ועברו לעבוד במדגרה.

הם מכרו למשכית, למשביר, למשביר לצרכן, לאשכר ועוד

אפילו קטלוג עשו
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'ובקטלוג הבובה תמי ו-מיה מצויירת ביד'
ובקטלוג הבובה תמי ו-מיה מצויירת ביד
07/04/2011 | 00:41
1
11
והסבר על הצבעוניות
של הבובה שמשוכפלת בשחור לבן
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'ותמונה של מיה. בקטלוג רשום כי מיה היא בובה'
ותמונה של מיה. בקטלוג רשום כי מיה היא בובה
07/04/2011 | 00:44
7
בעלת רגליים ארוכות. לבושה בגדי מלח. שער ארוך עם כובע גובה 72 סנטימטר.

בגלל שהעבודה היתה ידנית ועשו את הבובות ממה שהיה מבחינת חומרים לא בהכרח כולן היו זהות.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'בובזית בקטלוג אורי. בוב (לא בובה) באורך כללי'
בובזית בקטלוג אורי. בוב (לא בובה) באורך כללי
07/04/2011 | 00:48
2
14
של 53 סנטימטר. לבוש אוברול צבעוני. נעלי שרוך, שער ארוך. בצבעים שונים באריזה שקופה.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'בובזית תמונה בוב אורי.'
בובזית תמונה בוב אורי.
<< ההודעה הנוכחית
07/04/2011 | 00:49
9
לצפיה ב-'ווואו! סגרת לי מעגל!'
ווואו! סגרת לי מעגל!
07/04/2011 | 16:10
4
כרגיל סיקרנה אותי הדרך שלך אל המידע הנסתר, אבל כבר בתמונות של הבובות נזכרתי איך קיבלתי כזו מדודי (שנת 77 או 78). היא היתה נוף חריג בנוף הפלסטיק של אותם הימים. רק לאחר 20 שנים זרקתי אותה אחרי שעברה "שיפוץ" מידי הכלבה שלי.
היה מעניין לקרוא!
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'בובזית קטלוג זיוי ו זיוה. ודיווח מרכז המשק'
בובזית קטלוג זיוי ו זיוה. ודיווח מרכז המשק
07/04/2011 | 00:59
2
5
הקמתו: כפי שכתבתי קודם התחיל בשנת 1971.

מטרת המפעל: מטרתו העיקרית היתה לתת תעסוקה לחברות מבוגרות, קשישים ולמוגבלים כאשר חלק של האוכלוסית הקיבוץ הולכת ומתבגר (מה והחלק השני הולך והופך להיות צעיר יותר?) ובנקביל להגדיל את פרנסת הקיבוץ בעוד ענף.

מוצרים: בובות מבד עם מילוי אקרילן, לבושות, עם שערות תפורות, קישוטי בד לתליה, בובות בצורות שונות, חינניות.

מחזור" בשנת תשל"ח (1978) עבר המחזור את הסכום 350000 ל"י חלקו מיצוא.

צוות העובדים: בנפעל מועסקים כיום 2-3 חברות ותיקות, הורים מבוגרים של חברים הגרים בקיבוץ, ועובדים מספר שעות ביום.

פיתוח: בכוונתנו לפתח את המפעל לשנים הבאות להכין מקומות תעסוקה לחלק מהאוכלסיה המתבגרת של הקיבוץ.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'בובזית תמונה זיוי ו זיוה.'
בובזית תמונה זיוי ו זיוה.
07/04/2011 | 01:10
1
6
בשיא המפעל עבדו כ14 אנשים במפעל.

בראיון שניתן לעלון הקיבוץ בשנת 1974 נכתב:
כשיוצא חבר לעיר הגדולה ואגב סיורו בחנויות המפתות בשלל מוצרים ססגוניים הוא נתקל באחת מבובות "היוקרה" של "בובזית" הוא מרגיש מין דרישת שלום חמה שכזאת מהבית והוא יודע בביטחון שבהחלט אין במה להתבייש אלא דווקא שמשווים למוצרים דומים כמעט תמיד ידם של שלנו על העליונה.

כמו כן מדברים על השיווק:
כיום אין לדבר על בעיות בשיווק. השוק מוכן לקלוט כל מה שאנחנו מיצרים ומעבר לזה. בדרך כלל אנחנו מפגרים במילוי ההזמנות ובכך נגרמים לא פעם הפסדים.
אחת הבעיות בשיווק היא ההובלה. מצד אחד יש קשיים בהובלת הסחורה העירה ומצד שני יש קושי בהובלה חומרי הגלם הביתה.
(אבל חשבתי שאין בעיה בשיווק למרות שלא מספקים בזמן אין בעיה ולמרות שיש בעיות בשינוע הכותרת היתה שאין בעיה. איזה עולם מוזר)
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'איזה סיפור יפה ומענין '
איזה סיפור יפה ומענין
07/04/2011 | 22:32
5
לצפיה ב-'תגלית נחמדה. הסגנון מאוד תואם לתקופה'
תגלית נחמדה. הסגנון מאוד תואם לתקופה
07/04/2011 | 09:50
7
כיום יש חזרה למוצרים שכאלה.
אפשר למצוא בובות דומות, עם תחושה ביתית, נמכרות במחירים גבוהים בחנויות.

נראה לי שכבר עכשיו יש לך את אוסף הבובזיות הגדול בארץ, אם לא בעולם כולו.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'אריק הצליח לך'
אריק הצליח לך
07/04/2011 | 16:17
6
כל הכבוד לאריק ,  נדמה לי שהדי השתפר בחקירת הסיפור והבאתו לפורום, הדי כל הכבוד ואפשר גם לכבד את אריק בתודות על הדחיפות האין סופיות לכיוון הזה.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'עוד פעם אתה מביא רק תמונות בלי שום ידע?'
עוד פעם אתה מביא רק תמונות בלי שום ידע?
07/04/2011 | 18:51
11
לצפיה ב-'גם אני קיויתי שאריק קורא ונהנה - בכל מקרה יש'
גם אני קיויתי שאריק קורא ונהנה - בכל מקרה יש
07/04/2011 | 19:02
6
5
לשבח את הדי. אספן לדוגמא. כל הכבוד!.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'הדי מילה אחת פשששששששששששש'
הדי מילה אחת פשששששששששששש
07/04/2011 | 19:56
3
עבודה יפה עשית
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'כמובן שלשבח את הדי'
כמובן שלשבח את הדי
07/04/2011 | 20:00
4
הדי כל הכבוד השתבחת.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'יפה הדי, תודה על התמונות והמידע הרב.'
יפה הדי, תודה על התמונות והמידע הרב.
07/04/2011 | 20:04
4
לצפיה ב-'הדי, תודה. מעניין בהחלט'
הדי, תודה. מעניין בהחלט
07/04/2011 | 22:40
3
לצפיה ב-'הדי- תתבייש לך, ידען ומשקיען שכמוך'
הדי- תתבייש לך, ידען ומשקיען שכמוך
07/04/2011 | 23:23
1
6
לצפיה ב-'הדי רשמת הישג נוסף. יופי של פריטים. לדודתי'
הדי רשמת הישג נוסף. יופי של פריטים. לדודתי
08/04/2011 | 00:52
4
היתה בובה כזו שקראנו לה "רותי סמרטוטי"
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'הדי.תוה רבה על השיעור המרתק.'
הדי.תוה רבה על השיעור המרתק.
08/04/2011 | 10:44
5
למדתי משהו חדש מתחום האספנות.עבודת "בילוש" מעולה, אני בטוח שהאנשים שחקרת אותם הודות המפעל היו מאושרים שמישהו מתעניין בזה.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'תחקיר מרתק'
תחקיר מרתק
08/04/2011 | 23:15
3
כשהייתי ילדה (קטנה מאוד) היתה לי בובה שדומה לאורי, אבל אין לי מושג אם היא היתה תוצרת גזית.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'תודה לכל המברכים אבל זה עדין לא נגמר'
תודה לכל המברכים אבל זה עדין לא נגמר
09/04/2011 | 16:58
5
7
אני מנסה להשיג תמונה של החדר שבו הם התחילו ב1970.
אני מנסה להשיג תמונה של המדגרה שעברו אליה.
אני מנסה להשיג תמונה של שושנה מאז.
אני מנסה להשיג תמונה של סופיה מאז.
אני מנסה להשיג תמונה של נושה מאז.
ואפילו את מנחם שהיה רכז "הענף".
כמו כן צילומים מ"המפעל" ועוד.

זה עדין לא נגמר אבל תודה למברכים.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'הגיע הזמן שתתחיל לאסוף בולים'
הגיע הזמן שתתחיל לאסוף בולים
09/04/2011 | 19:46
3
הכל מרוכז בחוברת עם דפים, מקום נראה לי שיש לך בשפע בבית, אז אסוף בולים,
לשלוח לך מהם קצת?
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על ההשקעה'
כל הכבוד על ההשקעה
09/04/2011 | 20:15
3
5
כל הכבוד על עבודת החקר כיאה לאספן רציני אבל שנות השבעים ?? במונחים שלנו זה עדיין לא נחשב להיסטוריה או אפילו למשהו להתרפק עליו כעל משהו נוסטלגי,
בכל מקרה, המשך בדרך הזו.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'חיים. אני הרגשתי בדיוק ככה. 70 זה חדש'
חיים. אני הרגשתי בדיוק ככה. 70 זה חדש
09/04/2011 | 21:10
2
6
אבל זה המוצר שמצאתי ולאף אחד לא היה מושג מה זה לכל הרוחות. לפי העיצוב נראה לי שנות השישים.
אז הלכתי לחפש מידע. מה זה התאכזבתי שנודע לי שזה משנות השבעים.
לא נורא. נסיים את המחקרון הזה ולא נספר לאף אחד שהתעסקי עם שנות השבעים. זה ישאר ביננו. אוקי
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'כמעט שכחתי'
כמעט שכחתי
10/04/2011 | 04:59
1
7
לי ולעוד אחדים כאן, כזקני הפורום, אכן שנות השבעים נראה כאילו רק אתמול קרה אבל לרוב הנמצאים כאן, שנים אלו הן באמת כבר נוסטלגיה, על כן סיבה להתנצל.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'חיים. אין על מה להתנצל. שנות השבעים, גם לדעתי'
חיים. אין על מה להתנצל. שנות השבעים, גם לדעתי
10/04/2011 | 08:30
6
זה לא נוסטלגיה ולא מרגש.
נכון שיש כאלו שאוספים פריטים משנים אלו אבל רובנו משתדלים לא להגיע לפריטים כאלו "צעירים".
הערה שלך בהחלט היתה במקום ושוב עשיתי את נסיון איסוף המידע בעקבות הפריט שנמצא ורק אז התברר גילו הצעיר.
אסיים את איסוף המידע ואחזור ואמשיך לאסוף דברים זקנים יותר.

שבוע טוב.

הנה העלון שהוציאו בשנת 1974 (בובזית עלון אפריל 1974)

ובו כתוב:
"כשבאים אורחים ו"מתנפלים" על השלל החמוד והמשמח הזה - נעים וטוב שיש במה להשתבח, להתנאות ולהתגאות.

אך בימים אפורים, כשלא נוסעים ולא מארחים ולא חוגגים - שוכחים לפעמים על קיומו של ה"מפעלצ'יק" הזה, המסתתר לו אי שם למטה, בין הצריפים שכוחי אל ואדם.

מתוך עלון שהוצא בקיבוץ אפריל 1974

אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'נצל"ש. כנראה שבוע אחרון של פריחה בנגב'
נצל"ש. כנראה שבוע אחרון של פריחה בנגב
09/04/2011 | 21:51
4
5
מבט מתל נג'ילה (בשמורת פורה, בין קריית גת לבין באר שבע מזרחית לשדרות). היום.
יש הטוענים כי עץ זה שימש את הטייסים בתחילת דרכו של חייל האויר לכיוון הנחיתה לשדה ברוחמה.
יש הטוענים כי עץ זה גילו כ400 שנה.
יש הטוענים כי באזור יש מסתור של כסף וזהב אבל אל תספרו לאף אחד כי אזי יבוא לחפור באזור.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'פריחה ליד חרבת ג'ממה (מאחורי שדרות). הזכיר לי'
פריחה ליד חרבת ג'ממה (מאחורי שדרות). הזכיר לי
09/04/2011 | 21:56
3
5
את הטיול שבזמנו דובוש ז"ל אירגן לחברי הפורום לפני שנתיים / שלוש / ארבע.
אז האדום היו כלניות כאן הם פרגים. כנראה שבעוד מספר ימים מראה זה יוחלף כבר לחום מדברי.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-'לא רק חוקר גם צלם. תמונות נפלאות. תודה על'
לא רק חוקר גם צלם. תמונות נפלאות. תודה על
09/04/2011 | 23:16
2
3
הטיול הוירטואלי.
אוספים ואספנות >>
לצפיה ב-' בשבוע שעבר בכניסה לשמורת אירוס ירוחם'
בשבוע שעבר בכניסה לשמורת אירוס ירוחם
10/04/2011 | 10:27
1
6
לצפיה ב-'ומה עם הפילגש? רק הרעיה לא?'
ומה עם הפילגש? רק הרעיה לא?
10/04/2011 | 17:21
3
לצפיה ב-' לייק!'
לייק!
11/04/2011 | 14:01

הודעות אחרונות

08:04 | 15.09.19 אסיק1
22:00 | 14.09.19 סינפיל
13:42 | 07.09.19 almir
09:49 | 07.09.19 כ חיים
09:17 | 17.08.19 מיכה ס
18:43 | 16.08.19 מיכה ס
12:41 | 14.08.19 לבן1234
07:35 | 14.08.19 yk2442
10:32 | 13.08.19 אולדסקול
16:52 | 11.08.19 liat123 של הצאט

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ