האם תרופות פסיכאטריות יכולות לעזור להתשחרר מאהבה נכזבת?

האם תרופות פסיכאטריות יכולות לעזור להתשחרר מאהבה נכזבת?

למשעה, הגוף לא רוצה. לא בטוח שתרופה תעזור.

נושא נדוש. מדובר בכל שיר. נרשם בכל ספר.
ובכל זאת - עד שזה לא קרה לי - לא הבנתי כמה הוא קשה.
אחרי 2 פרידות מאותו בן זוג. הוא מצא בן זוג חדש.
ואני ממוטט מזה.
לא נכנס לפרטי הפרידה. אלא לריקושטים שלה. אני מסתכל מהצד ולא מאמין שהיא התרחשה סופית. הזוי לי שלפני שנה הכל היה אחרת.
אנשים אומרים לי לשחרר. אני יוצא מלא. אבל לא מסוגל להרגע.
לחץ בחזה. סחרחורת מדי פעם כשחושב על הזוגיות החדשה שלו או שמישהו מספר לי משהו עליהם.
הוא היה ועודנו כל עולמי. ואני בשוק שאני צריך להתאפק מלדבר עליו או בכלל על לחשוב מתי אוכל לסמס לו חג שמח.
כבר אמרתי לו כמה אני אוהב וכמה הייתי רוצה שנחזור.
הייתה לנו אהבה גדולה יותר מהכל. תקשורת בלתי מילולית ככ מדויקת.
אני מלא חרטה. כעס. הלקאה עצמית.
אבל יותר מהכל- פיסית הגוף שלי מתעורר כל בוקר מוקדם. וישר חושב עליו. נכנס לדופק מואץ שאין לי אותו. אני חושש כל לילה מפני הקימה המוקדמת עם מחשבות טורדניות.
אני מתעסק בקשר באובסיביות. רק מת לספר לאנשים כמה אני מתגעגע. כמה הגוף שלו היה לי מדויק.
אנשים לא מבינים שאני לא מצליח להתקדם לא מבחירה. אלא כי כל אחד אחר מרגיש לי פשרה.
אני יודע שלכל אחד יש כמה מכסים. ואהבה שניה היא בצורה אחרת. הוא היה האהבה הראשונה שלי. ואני ככ מצטער שלא פעלתֿי אחרת כדי לשמור עליה אפילו תוך כדי ביטול עצמי.
חשבתי ללכת לפסיכאטר לקבל כדורים נוגדי דיכאון.
אבל אני לא בטוח שזה יעזור. אני רץ הרבה. מטייל. עובד.
היו לי תקופות של דיכאון רציני שלא רציתי לצאת מהמיטה בסופש ויצאתי בכח.
אבל באמצש אני מתפקד.
כדורים נוגדי דכאון יעזרו באיזה אופן?
ישחררו את המחשבה החוזרת?
כי הרי לא יקהוו את הרגש. לא יגרמו לי לא להשוות. לא ישכיחו את האהבה שהייתה.
נכון?
אשמח לשמוע אם מישהו חווה משהו דומה.
כי כל מה שמרגיע אותי כרגע זה מחשבה שאיש לא יודע מה יהיה במובן של אולי הם יפרדו ויהיה לי שוב סיכוי בעתיד.
היינו שנתיים וחצי עם הפסקה של 4 חודשים. נפרדנו לפני שנה. הוא מצא בחור חדש אחרי 3 חודשים.

ommerl

New member
בהחלט לא.

בוא נתחיל מהמילה "תרופה": אין דבר כזה תרופה פסיכיאטרית... תרופה זה משהו שמרפא. הכדורים הפסיכיאטרים לא מרפאים שום דבר. הם רק מאפשרים לשלוט בסימפטומים כל עוד נוטלים אותם ויש להם תופעות לוואי שלא ברא השטן, כולל פיתוח תלות והתמכרות.
&nbsp
הבעיה שלך נובעת ממבנים פסיכולוגיים שבנית כמו תלות, אמונות, ערכים ועולם הרגשות שלך. כדורים לא יכולים לסדר את כל אלה. במקרה הטוב הם יעזרו לך לטשטש את המציאות ולהדחיק את הרגשות.
&nbsp
לדעתי טיפול נפשי מאוד יעזור לך. אני ממליץ כמובן על NLP.

פרידה

היי,

הדבר שאתה מרגיש הוא נורמלי לחלוטין. זה לא קל להמשיך הלאה או להפסיק להשוות. במיוחד לאחר שמצאת מישהו שכל כך התאים לך. ובעיקר בסופי השבוע או בזמן פעולות אוטומטיות, שם יש לך פתאום המון זמן לחשוב.

אני לא מאמין שלכל אחד יש מכסה. בעיקר כי אני לא מאמין שאנחנו סירים. אנחנו יותר כמו ארון של סירים שלחלקם יש מכסים ולחלקם לא. חלק מהסירים קטנים יותר ואנחנו צריכים להחליף אותם בגדולים. מחלק אנחנו די מרוצים. חלק מכוסים וחלק לא. חלקם אמור להיות מכוסה וחלקם לא.

כשאנחנו פוגשים אדם אחר, יכול להיות שיש לו את רוב מה שאנחנו מחפשים. את רוב המכסים. יכול להיות גם שיש לו את הסירים שתמיד רצינו ובגלל שיש לו אותם, קל לנו לחשוב שמצאנו את האחד והיחיד. רק שזה לא תמיד נכון. ולא תמיד הוא נשאר אתנו.

בגלל זה, כדאי לשחרר את המחשבה שלנו לכיוון דימוי קצת שונה. דימוי שיאפשר לנו קודם כל לחזק את עצמנו. כי אהבה כמו שתיארת מותירה אותך יותר חלש משנכנסת. כאילו לקח איתו חלק מהסירים שהיו פעם שלך. כי נתת לו אותם. ועכשיו אין לך.

הדרך היחידה להתקדם קדימה, היא למלא מחדש את המשאבים שלך. לבנות מחדש את היכולות שלך. להשלים את עצמך כאדם חזק וגמיש. כזה שלא מתקפל ברוח. כי רק כשתהיה כזה, תהיה מסוגל למשוך אליך גבר שמתאים לך אפילו יותר ממנו. אפילו שכרגע זה לא נראה ככה.

ההמלצה שלי: לחפש משהו שיבנה אותך. משהו שייתן לך כלים להתמודד. משהו שייתן לך כלים להמשיך הלאה. ו-NLP זה אחלה של מקום להתחיל ממנו. חפש, קרא והכי חשוב - תיישם ותראה איך זה ישפר את המצב.

בהצלחה!

לאהיום

New member
עוזר אבל לא כדאי, עדיף להתרחק

מזה אם אפשר.
מניסיון אישי. אני לא "נגד" הפסיכיאטריה, כמו הפנאטים למיניהם, אלא שגם הפסיכיאטרים עצמם, אלו שבאמת רוצים בטובת המטופל, ימליצו לך על דרכים אחרות קודם כל.
מצד שני, הרוב, עם יד קלה על המרשם, זה אמנם יכול לעזור לך ותרגיש שיפור, אבל כמו שאמרו כאן יש תופעות לוואי ותלות - לא לכולם אבל זה הימור מסוכן. אני חושב שזה כדאי כשבאמת מדובר במצב קשה שלא מאפשר תפקוד נורמלי ומוצו כל הדרכים האחרות בהישג יד.
לפעמים עדיף כדורים על פני טיפולים יקרים, בכל מקרה זה לא משהו שפותרים בשאלה בפורום :)
וכמובן, הדוגמא של סיר/מכסה לא יעילה ומזיקה, זה נוצר ככל הנראה על ידי הממסד שמעוניין להשאיר אותנו זוגות זוגות לכל החיים כי יותר נח לשלוט ככה על אנשים

למעלה