גמר חתימה טובה לכל החברים...

בלב הים

New member
גמר חתימה טובה לכל החברים...

ידוע הוא שרבנו אמר "כל הענין שלי הוא ראש השנה", אשרינו שזכינו והיינו אצל רבנו הקדוש בראש השנה שלו. אך גם מוהרנ"ת התבטא התבטאות דומה "כל הענין שלי הוא יום הכיפורים". השבוע קצת התבוננתי בזה, ויש קפצה השאלה שעולה מאליה (למי שמאמין), הרי רבנו אמר שמה שהצדיקים פועלים עד הושענא רבה, רבנו הקדוש פועל בלילה הראשון, א"כ מה עבודת מוהרנ"ת ביום הכיפורים, הרי הכל נכלל ברבנו הקדוש בראש השנה שלו? ועלה בדעתי (בהרגשת הלב, והדברים רק לחיזוק), שהרי ראש השנה הוא יום בריאת העולם "זה היום תחילת מעשיך", בראש השנה יוצאת הבריאה מהכח אל הפועל. אך שיצא הדבר שלם מהכח אל הפועל כידוע יש עשר ספירות, והם הם עשרת ימי תשובה שחתימתם ביום הכיפורים. והנה מובא בדברי רבנו בלקו"מ תורה ק"מ עה"פ ביד כל אדם יחתום לדעת כל אנשי מעשהו, שמהצדיק בעצמו אי אפשר לדעת כי הוא למעלה משכלו, רק ע"י תלמידיו אפשר לתפוס מעט. והוא כמשל החותמת שהכתב בחותמת היא הפוכה ואי אפשר לקרוא מה כתוב בה, רק כאשר חותמים את החותמת אז הכתב נכתב ברור ואפשר לקרוא מה כתוב בחותמת. כך הצדיק הוא כמשל החותמת שהכל חתום שם, ורק ע"י התלמיד שבו נחתמה החותמת אפשר לתפוס מהצדיק. והנה ההרב והתלמיד, זה רבנו ומוהרנ"ת, ר' נתן בו נחקקה החותמת בשלימות ללא שום שינוי מרבנו הקדוש, וע"י מוהרנ"ת אפשר לנו לתפוס מעט מזעיר מגדולת רבנו הקדוש ומעצותיו הקדושות. ותראה איך מדוקדק המשל שרבנו הקדוש נתן כמשל "החותמת" דיקא, כי יום הכיפורים הוא "החתימה". היינו מה שזכינו לקבל מרבנו הקדוש בראש השנה שלו בכח, ביום הכיפורים זוכים שזה יצא לפועל בכח התלמיד שאמר "כל הענין שלי זה יום הכיפורים", כי דיקא ע"י התלמיד שהוא בבחינת החותמת אפשר לתפוס מרבנו הקדוש. וכן כל אחד ואחד שזכה והיה בציון רבנו הקדוש בראש השנה, זכה וניכלל בצדיק, ופעמים וימי השהות אצל רבנו הקדוש אין הרגשת הלב כלל וכלל, אבל כשחוזרים הביתה פתאום נופלת ההארה היכן היינו ומה זכינו, פתאום נפתח לנו הדיבורים בהתבודדות ויש חשק לעבודת ה'. כיאצל הצדיק הייתה נכלל בתוכו וממילא אי אפשר לקרוא כלום כמשל החותמת, אך בחזרה כבר זכית לחותמת ועכשיו אתה רואה איך רבנו הקדוש חקק בך את חותמו, ויש לך התעוררות והתחזקות לעבודת ה'. הנה יום כיפור מגיע, זכינו וקיבלנו את כל התיקונים של רבנו הקדוש בראש השנה, עכשיו הזמן להוציא את זה לפועל, כמשל החתומת. אשרינו שזכינו, חבלים נפלו לנו בנעימים. גמר חתימה טובה לכל החברים, שניזכה להחתם בספרן של צדיקים, להחתם בחותמת הקדושה של רבנו הקדוש, וניזכה להתחדשות אמיתית ולנצל את היום הקודש כדבעי, בהתקשרות לרב והתלמיד. וסליחה מחילה וכפרה מכל החברים היקרים אם נפלה מחשבה חלילה על אחד מכם, אם ניכתב משהו שפגע בכם וכו' וכו'.

חבר 8

New member
מה נישמע בלב הים?

ממש ככה גם אני מרגיש ,באומן לא היה לי ישוב הדעת ,ועכשו יש יותר מרץ וכוחות מקווה שימשיך ככה ,מעניין מה שכתבת על ראש השנה וכיפור ,רבנו ורבי נתן,

בלב הים

New member
ישתבח הבורא, ומה שלומך חבר8?

וגם אני הרגשתי כך ממש, באומן היה לב אטום, מדי פעם נפתח קצת, אפילו איזה דמעה קטנה הואילה בטובה לרדת... אבל גם ישוב הדעת לא היה לי כ"כ, הייתי הילד שלי שלפני גיל 7, הייתי פשוט כל היום מטייל ומסתובב איתו, יום אחד בגן סופיא, יום אחד לר' נתן, ורק ב8 בערב הייתי מרדים אותו ומשאיר אותו בדירה (עם אנשים שהיו בה), ואז הייתי ניגש לציון... אבל זה כבר היה בעייפות... בראש השנה עצמו, בלילה הראשון התפללתי אצל הרב שיק, ולקחתי איתי את הילד, הוא נרדם בתפילה, וכשהתעורר מסכן היה לו קר מאוד עד שהגענו לדירה הוא לא היה רגיל לקור כזה (בלילות הוא יושן ולא מסתובב), וגם הדירה היתה רחוקה כמעט בסוף פושיקנה... למחרת ביום לצערי קמתי מאוחר והתפללתי ברחובה של אומן באחד המנינים, שעה אחת הוא שיחק... אבל 3 שעות כבר לא יכל להחזיק מעמד ושיגע אותי... ושיא השיגוע אתה לא תאמין אבל התחיל מתקיעת שופר, בין תקיעה לתקיעה אני מסמן לו שכבר מסיימים... ניזהרתי לא לדבר בין התקיעות אבל היה ממש קשה, קשה להתרכז בתקיעות וכיוונתי בפשיטות לצאת ידי חובה ולשמוע את התקיעות... לתשליך הלכנו, ואני ואחי ועוד חבר הקפנו את הילד כמו אדמו"ר, מלחץ האנשים שלא ילחץ... ומיד לאחר התשליך שלחתי אותו לדירה עם אחי... החברה שבאתי איתם עשו מנין בדירה... ואני הלכתי לקלויז האשכנזי לשיחה של הרב ברנר... למחרת אמרתי ויהי מה אני חייב לקום לנץ, וב"ה זכיתי לקום, והתפללתי במנין של הרב עופר ארז (למרות שהוא בעצמו התפלל בקלויז האשכנזי, בניגוד לשנים קודמות), וברבע ל10 כבר סיימנו את התפילה, חזרתי לדירה ורק אז התעורר הילד... הלבשתי אותו והלכנו לציון עד לסעודת החג... ליל שבת השארתי את הילד שוב בדירה, הוא כבר נהנה והתחבר לחברים והם עשו שם שוב מנין... ואני הלכתי להתפלל עם הרב עופר ארז... מה אני יגיד לך הרבה מאוד זמן לא ראיתי קבלת שבת כזאת.... (אולי בליל שבת, בשבת חנוכה האחרונה בציון), הייתה שירה שפרצה מעומק הלב, ושיחה נפלאה של הרב עופר ארז... למחרת התפללתי במנין של 8 וחצי אצל הרב שיק, מרווח יש מקומות ישיבה בשפע... וב"ה זכינו וזכינו אשרינו מה טוב חלקנו שזכינו להיות ולהוסיף עוד אבן לקיבוץ הקדוש של רבנו הקדוש... ועוד משהו קטן לסיום שעלה בדעתי באומן, בדרך לדירה באחד הלילות: בשנה של מחזור השמש יש 365 ימים, ראש השנה כנגד החמה... ועל ראש השנה נאמר "בכסה ליום חגנו" - בזמן שהלבנה מכוסה. ומבואר בדברי רבנו בתורה ו', שחמה ולבנה כנגד הרב והתלמיד, והיינו ביום ראש השנה שאז זמן שהלבנה מכוסה, זה הזמן להתכסות באור החמה ולהתבטל לצדיק, היינו שאנו בבחינת תלמידים מתכסים ונכללים בשמש בצדיק.. ואז הזמן הראוי לבוא אליו שאז אפשר לזכות להתקשרות לצדיק באמת. שוב אשרינו אשרינו מה טוב חלקנו.

בלב הים

New member
אבל אחרי הכל הוא מאוד מאוד נהנה...

הוא קיבל פינוק מעל המידה (שעכשיו אני משלם עליו ביוקר), החברה צ'פרו אותו בדולרים... רק שהוא התבעס מאוד כי הוא קנה רובה כדורים ב15 דולר ולקחו לו את זה בבידוק למטוס... הוא פשוט בכה כמה דקות בלי להרגע... וסתם אני לא מבין מה הבעיות שלהם להעלות משחק (ולבטן המטוס), שיעשו לזה בדיקה וזהו... זה סתם ללא סיבה... ואם כבר נגעתי בנושא הבידוק, אז באמת זה היה מוגזם ביותר מה שהלך השנה, לא עברנו שיקוף, אלא פשוט פתחו את המזוודה והוציאו דבר דבר... שקית של כביסה רצו שאני יפתח להם... אמרתי להם את זה אתם תעשו אני לא נוגע בבגדים מסריחים של שבוע... הם שמו כפפות ובדקו זה בעיה שלהם שאין להם שיקוף.... וחוץ מזה, מגיע גם מילה טובה ל"הכנסת אורחים אומן" שדאגו שנרד מהמטוס נקבל עוגה ובקבוק מים... אבל, בטיסה חזור התעכבה לנו הטיסה, ומעשה שהיה כך היה. לצערנו החזור היה עם ארקיע, רק שאני לא יודע מי החליט אבל עשו את המטוס כמו אוטובוס שעושה נגלות... הלוך חזור וחוזר חלילה... וכך הטיסה הראשונה התעכבה בגלל כמה חברה שלא באו בזמן מאומן... והטיסה יצאה באיחור של 4-5 שעות... הטיסה שלנו היתה צריכה להיות ב3 וחצי אחה"צ ביום ראשון מאודסה, היציאה מאומן ב7 וחצי בבוקר. ב11 וחצי הגענו לאודסה ושמו אותנו בתוך מרובע גדול מוקף שומרים, וכבר הם יודעים שהטיסה שלנו תצא רק ב9-10 בלילה, ואף אחד לא דאג להודיע לנו מתי הטיסה ובאיזה מצב אנחנו עומדים.... ב2 וחצי התחילו לעשות לנו בידוק וכרטיסי עלי למטוס... אנחנו כבר חשבנו שהנה אטוטו עולים למטוס... אבל אחר יזה שמו אותנו בתוך אוהלים כמו של צבא, חום מוות ואנחנו בצום.... ואנחנו עומדים ממש בתוך השדה תעופה מטר מהמטוסים, עם שירותים מסריחים שלא מורידים בהם מים (הכחולים המסריחים האלה), וגם כאן אף אחד לא טורח להסביר לנו מתי הטיסה שלנו... אני חושב שזה היה זלזול גדול בציבור הנוסעים. א) החברה ידעה שהטיסה מתעכבת כבר משעות הבוקר המוקדמות (לערך 4 בבוקר), ולהערכתי יותר מוקדם, היו צריכים להודיע לנו להישאר באומן ולא לצאת מוקדם, בלי מקוה, שחרית חטופה, ובלי להיפרד כראוי מהציון. ב) אחרי שהגענו לאודסה, צריך לבוא מישהו ולהודיע לנו מתי הטיסה, וכך אפשר גם לנמנם קצת (על הריצפה) אבל לא לחיות באשליה שהנה אתה עולה כל רגע למטוס ואין לך מושג מה קורה. ג) לדאוג לציבור למקום ממוזג עם שירותים נורמלים לשהיה ארוכה ולא על אוהלים ליד מטוסים עם שירותים מסריח ושוטרים שמקיפים אותך כמו וכו' וכו'. ד) בתור חברה שלקחה חבילה של כסף על הטיסות, יש לכם ציבור גדול של נוסעים שתקועים ויודעים שהם צריכים לנחות בארץ בקרוב ושם לפתוח את הצום, הם לא מאורגנים בשתיה ואוכל... כשניגמר הצום הייו צריכים לדאוג לנו לשתיה קרה ומשהו נורמלי לאכול. לצערנו הביאו לנו שוב מ"הכנסת אורחים אומן" מים לא קרים ועוגה שכבר היתה יבשה. אני אישית למדתי מהטיסה הזאת שוב, שיותר בעז"ה אני מקווה לא לטוס עם החברות האלה שלא מענין אותם מציבור הנוסעים כלל רק מהכסף שלהם, רק דרך אירופה בטיסות סדירות גם יותר זול וגם ללא עיכובים (בעז"ה). וגם אם כבר לא נסתדר בטיסה כזאת, אף פעם בעז"ה לא אקח טיסה של חברה ישראלית רק אירוסיוט, הבידוק יותר מהר וקליל, וגם יש להם יותר מטוסים באוקרינה ולא הסעה שעושה נגלות ובגלל שזה צארטרים אנחנו צריכים לסבול. טוב מספיק להתבכיין, זה גם חלק מהת'י'ק'ו'ן',ויהי רצון שהקשיים האלה לא יגרמו לאף אחד לנ'י'ת'ו'ק' להנסיעה, ובזכות הקשיים ניזכה להיות כת'י'נ'ו'ק' שנולד בהתחדות חדשה. שוב אשרינו

חבר 8

New member
תיקונים תיקונים

ניראה לי שאחד הדברים שלומדים בדרך לאומן זה סבלנות ,אם נירצה או לא נירצה חיביים לחכות ולחכות ,ככה זוכים לארץ ישראל ,סבלנות ,משה רבנו רצה להיכנס לארץ למה ? אומרים שהוא ראה ארך אפיים ,סבלנות,לסבול הכל ,ככל שיותר בשימחה ככה יותר טוב ,אשרנו ,

פראזניק

New member
בדרך לרבינו - ואצל רבינו - יש עבודה!

(זו הערה כללית, כמובן, ולא כלפי הנאמר כאן:)) מה נראה לנו? נקנה כרטיס, נעלה על מטוס וניסע לרבינו? יש מניעות, יש המתנות, יש עיכובים, ודחיות, וילדים בוכים, ולפעמים עצבים על כל מיני דברים - ואנחנו צריכים להתמודד עם זה, זו, לפחות, ההכנה שלנו לרבינו. לא כך? זו אמנ (הלוואי שכל הנוסעים לאומן היו מקבלים את כל הדרך כעבודה, חלק גדול מהחילול השם שקורה כל שנה היה נמנע... הלוואי...)

למעלה