חישוב תגמולי המילואים השנה לפי אכא

donibrasko24

New member
חישוב תגמולי המילואים השנה לפי אכא

לא קשור ליום הזיכרון או ליום העצמאות וקצת קשור גם וגם לשניהם:
היום פורסמו כללי התגמול הנוסף למשרתי מילואים, שמשולם על שנה ביום המילואים באחד למאי.
המענק הנוסף הוא הסכום בו "מצ'פרת" המדינה את המילואימניקים , ולמעשה הוא הדבר היחיד אותו מקבל מילואימניק מעבר לשכר אותו הוא מקבל כשכר עבודה. המענק נקבע לפי מספר ימי המילואים אותם עשה המילואימניק בשנה הקודמת.
לפני שנמשיך, אני רוצה להסביר לאלה שלא יוצא להם לעשות הרבה מילואים איך נראה שירות מילואים ממוצע בשנה, הלא הוא קו. קוים בדרך כלל מתחילים בימי שני, כוללים ארבעה ימי אימון ו-21 ימי תעסוקה מבצעים. כלומר, למילואימניק הממוצע יוצא לעשות בשנה 25 ימי מילואים. מפקדים מגיעים בד"כ יום קודם, ולכן הם עושים 26 ימים. תזכרו את המספר 26. נעסוק בו מאוחר יותר.
בשנה שעברה שולם המענק הנוסף על פי הטבלה הבאה:

מי שעשה 10-14.5 ימים - 1,254 ₪.
מי שעשה 15-19.5 ימים - 2,508 ₪.
מי שעשה 20-36.5 ימים - 3,762 ₪.
מי שעשה 37 ימים ומעלה - 5,016 ₪.

שימו לב לדרגה השלישית. בדרגה הזאת נכנס החלק הארי של המילואימניקים - אלה שעשו קו בשנה הקודמת. הדרגה בנויה כך שגם אם המילואימניק יצא לחופשה של כמה ימים הוא עדיין יהיה זכאי למענק של כ-3,800 ₪. הטבלאות בשנים קודמות היו דומות פחות או יותר.

עכשיו תראו את הטבלה של השנה:

מי שעשה 10-17.5 ימים - 1,308 ₪.
מי שעשה 18-26.5 ימים - 2,616 ₪.
מי שעשה 27-35.5 ימים - 3,924 ₪.
מי שעשה 36 ימים ומעלה - 5,232 ₪.

הפתעה! במענק של השנה יוצא שכמעט כל מי שעשה שירות מילואים ארוך בשנה הקודמת נמצא פתאום בדרגה השנייה, ומקבל 1,150 ₪ פחות משנה שעברה! אכ"א היו כל כך יסודיים בסידור הטבלה כך שכמעט אף מילואימניק לא יגיע לדרגה השלשית שהם קבעו את רף הכניסה אליה ביום אחד (!) מעל המקסימום שיוצא למפקד זוטר במילואים לעשות בשנה שהוא עושה בה מילואים.

יופי אכ"א. הצלחתם לחסוך כמה שקלים ובדרך לדרוך עוד קצת על המגזר הכי מנוצל במדינה. הפכתם את התודה היחידה שאתם טורחים לתת למי שמשרת פה לקטנונית ולנלעגת. אז ביום המילואים הקרוב, בו יספרו למילואימניקים כמה הם מוערכים וכמה המדינה דואגת להם, אני רוצה שתזכרו את מי שסידר את הטבלה הזאת ודאג לזה שרוב המילואימניקים יקבלו פחות.

אתה לא הבנת איך זה עובד...

יש סכום מסויים למענקים אותו מחלקים כל שנה לפי כמות ימי המילואים שחיילים ביצעו. ב-2012 היו הרבה ימי מילואים בגלל עמוד ענן אז היה ידוע כבר מרגע שהתחיל המבצע שהמענק יצא פחות השנה.
ואם כל הכבוד - זהו סכום נוסף אותו מקבלים אחרי שכבר קיבלת את הכסף על המילואים, זה בונוס חדש ואף אחד לא חייב לתת את הסכום הזה - אז כל סכום שמתקבל, אני אישית מרגישה שאיזה כיף לי שנכנסו לי עוד 2,600 ש"ח לחשבון בנק ולא מתבאסת שהפסדתי 1,300, כי אני לא.

ולא מפריע לך שעושים עלייך קומבינה?

אני מסכים שאף אחד לא חייב לתת לי את הסכום, ולא אכפת לי לא לקבל שקל על ימי מילואים, מה שמפריע לי זה שצוחקים עלי.
המספר 26.5 הוא לא מקרי, בדיוק פה הבדיחה על חשבוננו. לקבוע את הרף על חצי יום יותר ממה שרוב המילואימניקים עושים - זה מעליב. גם להודיע על זה ברגע האחרון זה מלוכלך - אני מכיר כמה מילואימניקים שעשו הכל כדי לעשות מספיק ימי מילואים כדי להגיע לדרגה השלישית, ועכשיו זה לא יספיק להם.
אז עם כל הכבוד לזה שאת לא מרגישה שאת מפסידה - מה שאת עושה זה לשכנע את עצמך שיורד גשם כשיורקים עלייך.

814

New member
בימים כאלה שהמילואמיניקים הם מיעוט במדינה

אני חושב שצריך לצ'פר כמה שיותר אני אישית עשיתי ב2012 30 יום מילואים מתוכם 26 יום תעסוקה מבצעית בבקעה בשיא החום בזמן שאחרים ישנים ומבלים בבית עם משפחותיהם אנחנו לא הלכנו לשחק קלפים עזבנו משפחה בית ועבודה

1ca1

New member
תקשיבי

בתור מישהו שייתכן ו"נפגע" מהמצב שמתואר (ולא קשור לקווים שתוארו, לרוב האנשים בקווים חותמים על פיצול ומקבלים כמה ימים בבית), אין לי טענות.

יש כמות כסף X, ויש כמות זכאים Y, עכשיו באים לחלק למדרגות. אני משוכנע שלא נשאר כסף על הרצפה בסוף, ואם היה אפשר להעלות את הרמות, הם היו עושים זאת.

כן יש משהו שלא ברור לי עד היום, לא ברור לי מדוע התגמול לא מחושב פר ימים בודדים, כך אף אחד לא "יידפק" (וכן, ייתכן שמי שעושה יותר, הימים שלו יהיו "שווים יותר"), או לפחות ביחידות קטנות יותר (למשל 5 ימים, שזה סה"כ האורך של שבוע עבודה).

אבל בהינתן שחותכים מדרגות כך לפי נקודות המס, צריך לבצע איזשהו קאט. ואם היו מכלילים 26 יום ביום הגבוה ו-25 לא, וכך הרבה אנשים שחתכו יום קודם או יצאו שבת או משהו לא היו מקבלים? הם גם היו מתלוננים לא?

הבחירה ב-26.5 לא שרירותית כי לדעתי הם בדקו את כמות הזכאים בכל אופציה ובחרו את הטובה ביותר כנראה בראייה מערכתית.

הרי אם זה היה המצב נטו כדי לדפוק "קווים" כביכול, מדוע הם לא עשו זאת בשנה שעברה?

הבעיה העיקרית לדעתי היא העלאת הרף בדרגה המינימלית, אבל אני מניח שההסבר לזה נעוץ בעמוד ענן שהיה 9 ימים.

נ.ב. אני משוכנע שמרבית האנשים בקטגוריה הגבוה במילואים אינם חפ"שים בקווים, הם אולי סגלי פיקוד ביחידות מילואים של יחידות שדה, אבל כנראה הם יותר בכיוון של צוותי אוויר, מתנדבים ועוד.

itay Jerusalem

New member
לי זה כבר לא ישנה

אני נלחמתי מול הקומבינטורים של הגדוד שאני רואה שיש אנשים שנמצאים בבית ומקבלים בנוסף,ואני שאני מקבל רק על הימים שאני נמצא נלחמתי עברתי מחלקה בגדוד כי לא הייתה לי ברירה שאתה במצוקה כספית ויש ימ"ם ובמקום שהמפקד הישיר ידאג לך אז המ"פ דואג ברוך השם !
אני פשוט באתי בכיף כי אכפת לי מהגדוד ופגשתי אנשים מאוד נחמדים!
שיקצצו כבר נמאס מהחיים כאן שאם אין לך כסף אתה מרוט מכל הכיוונים!
אני אדע להזמין הפלגה בפעם הבאה לפחות אהנה בחול !
רצתי במהלך ה8 שנים תרמתי המון גם בבסיס האם ופשוט מאוד תהיי קומבינטור תיח תהיי חפ"ש תפסיד וזה מה שעצוב בכך!
עשיתי 18 ו25 לשנה הבאה וחשוב מאוד לבדוק על איזה מפקד נופלים כי הם מקבלים אוטומטי גם כשהם בבית ,ואוכלוסיה החלשה שזקוקה לימים ולמענק עושים לה בעיות!

אני לא מרגישה שעושים עליי קומבינה

וסתם שתדע שחסר לי יום וחצי ויכלתי לקבל 1,300 שקל יותר, קצת מבאס אבל מתמודדים. היה צפוי עוד לפני סוף השנה שהמדרגות ישתנו לרעת המילואימניקים כי הסכום הוא קבוע! סתם שתדע שהסכום לתגמול מגיע ממשלמי המיסים אז אתה הכסף הזה אתה בעצם לוקח מהכיס של עצמך.
אני לא כלכלית ויודע מה - אני באמת לא מבינה בזה, אבל איפשהו צריך לשים סוף לתקציב הביטחון, אולי זאת לא הבחירה הכי נכונה לקחת דווקא משם אבל לדעתי כל קיצוץ הוא מבורך, גם אם הוא קיצוץ על חשבוני ובתקווה שמחר גם על חשבון אחרים. בסה"כ את הכסף על הימים כבר קיבלנו, כל אחד בהתאם לסכום שהוא מקבל בעבודה, זה רק בונוס! נותנים לכם אצבע ואתם רוצים את כל היד...

אני אברך על הקיצוץ כשאדע שהכסף שנחסך

לא הלך לעוד משכורת נגד שהצבא מחזיק בלי שבאמת יש בו צורך. יש בצה"ל כל כך הרבה ביזבוז, מוזר לי שאת כל כך שמחה שמקצצים דווקא ממך.
אנחנו לא רוצים את כל היד, הם נתנו לנו אצבע ואז באו וקיצצו לנו אותה. אנחנו רוצים את האצבע.

אני לא שמחה, אני מבינה את המצב

יש הרבה דברים שאפשר לקצץ בהם לפני מענקי המילואים - אבל זאת יכולה להיות התחלה, מקווה שלא יקצצו רק שם.

נקווה. יש לי שאלה בקשר למענקים האלה

זה נוגע רק לימי מילואים מ2012? אם עשיתי מילואים לפני חודש, הימים האלה ייכנסו לחישוב של שנה הבאה?

itay Jerusalem

New member
לי זה כבר לא ישנה

אני נלחמתי מול הקומבינטורים של הגדוד שאני רואה שיש אנשים שנמצאים בבית ומקבלים בנוסף,ואני שאני מקבל רק על הימים שאני נמצא נלחמתי עברתי מחלקה בגדוד כי לא הייתה לי ברירה שאתה במצוקה כספית ויש ימ"ם ובמקום שהמפקד הישיר ידאג לך אז המ"פ דואג ברוך השם !
רצתי במהלך ה8 שנים תרמתי המון גם בבסיס האם ופשוט מאוד תהיי קומבינטור תיח תהיי חפ"ש תפסיד וזה מה שעצוב בכך!

knowm

New member
לולי היקרה. את לא הבנת

את כנראה שכירה, ואין לך הכנסות ממזומן.
חוץ מזה, שברגע שחייל מילואים עושה קו, חי על בורקסים וסנדוויצ'ים, כי פסטה ושמן זה לא משהו, יש חצי נחמה בידיעה שיש מענק בשנה הבאה. וזה כן כסף שמגיע לי! אפילו ש'לא חייבים לך כלום' זה פיצוי הולם על הזמן שהשקעתי, על הכסף שהפסדתי מהעבודה ועל כאבי הברכיים שיש לי מהצבא הזה.

לא הבנתי מה הקשר שאני שכירה

ואנחנו לא מסתכלים על העניין באותה צורה, סבבה.
תתבאסו כמה שבא לכם, אני לא אלחם בכם ובהרגשה שלכם.

knowm

New member
כי לעצמאי התשלום על ימי המילואים לא מספיק

עצמאי בד"כ מפסיד כסף על ימי המילואים והמענק מכסה חלק מההפסדים האלה

itay Jerusalem

New member
לי זה כבר לא ישנה

turangaleela

New member
בגדול, זה לא בסדר. אבל

אני רוצה להתייחס לאיזה משפט שכתבת פה- "המגזר הכי מנוצל במדינה".

עם כל הכבוד לגברים לבנים (בדרך כלל לבנים) שעושים כמה ימי מילואים פעם בשנה, להגיד שאתם המגזר הכי מנוצל בארץ זו חתיכת חוצפה ועיוורון לדברים שקורים פה במדינה הזו.

inoam1

New member
שאלה

זה אך ורק למילואימניקים קרביים או לכלל משרתי המילואים?

אושי231

New member
לכל משרתי המילואים העומדים בקריטריונים

אין קשר לקרבי או לא

למעלה