תות בכות: מי מגדל? איך מעצבים?

alon666

New member
תות בכות: מי מגדל? איך מעצבים?../images/Emo35.gif

מצ"ב תמונה של תות בכות מדהההים שצילמתי בקיבוץ יגור. נשאלת השאלה: האם הוא מגיע באופן טבעי לגובה כזה? אני שואל מכיוון שליד הבית שלי יש תות בכות בן 5 שנים מלא ענפים נשפכים אבל...בגובה של 50 ס"מ בקושי. ראיתי פעם הסבר באינטרנט על הרכבת צמח בכות על גזע חזק וגבוהה ואני תוהה האם רצוי אולי להרכיב את הניצנים הבכותיים על גזע צעיר וגבוהה של תות (שאינו בכות). מי מכיר? אלון

alon666

New member
אגב...תראו את התמונה-ממש ציור יפני!

הוא ממש ממש ממש מהמם בעיני. ישנם שני מינים שת תות בכות: תות בכות לבן ותות בכות שחור.

שקדי

New member
התות הנ''ל...............

שימש אצלי תקופה ארוכה כרקע למחשב עד שהולף ע''י האלמון הודי מהפורום וגם הוא פינה את מקומו לתמונת גן נהדר שהביאה מישהי בחסדה.....אולי הטירונית רוני נראה לי שכדי להגיע לתות בכות זקוף יחסית יש או לבנות לו מסגרת כדי שענפיו יוכלו להיסמך עליה או לחלופין לגזום בחריפות מפעם לפעם את ענפיו במקום שהם מתכופפים

alon666

New member
אוריי, אבל אני אתחיל מהרכבה על גזע

בגובה של מטר וחצי-שניים על כנה של תות רגיל שנבט בגינתי., כך אחסוך זמן. הנה מצאתי כיוון באינטרנט (מצ"ב תמונה)

שקדי

New member
הציור נראה אופטימי להפליא../images/Emo13.gif

חברי...המרכיב הידוע....הרכיב השנה תות בכות על גזע בעובי של כ8 ס''מ ובגובה שני מטר באביב הרכבת ראש היום הענפים שלו ממש שוכבים עד הרצפה אני מניח שבסתיו נחתוך אותו בחריפות ונראה.............

alon666

New member
עשית לי חשק....

הנה עוד אחד יפה (אותו לא אני צילמתי)

alon666

New member
אוופס הנה העץ היפה

לא אני צילמתי. זה מהאינטרנט.

alon666

New member
הטעם של פרי תות בכות../images/Emo3.gif

כמו שאמרתי יש בכות לבן ויש בכות שחור. אני טעמתי את השחור וטמו כטעם תות שחור רגיל. אני מצרף תמונות של תות שחור ותו לבן שצילמתי (הם לא בכות).. סתם לגרות את הבלוטות
. אלון

טסונמי1

New member
תות בכות- יש לי עים תותים שחורים

הטעם הוא אותו הטעם כמו של תות רגיל-אצלי אין הרבה פרי מישום שהעץלא מקבל מספיק שמש כל שנה אפשר להוריד את הענפים התחתונים -הנמוכים ביותר וכך מגיעים לאט לגובה -

ruven46

New member
אלון, התמונה שימשה אותי כרקע למסך

תקופה ארוכה...ממש ציור יפני !

ora1m13

New member
אני חושבת שהתאהבתי...../images/Emo99.gif

עץ מקסים. אשאל במשתלה!

למעלה