מוזר, אבל אני חושבת שזאת הפעם הראשונה ששמתי לב לשיחי

מיכי 10

Member
מוזר, אבל אני חושבת שזאת הפעם הראשונה ששמתי לב לשיחי

הקריסה הסבוכים, שצומחים ממש בצמוד לקיר הבניין מתחת לדירת השכנים שלי. הם פרחו ופורחים באביב המיוחד הזה בעוצמה כזאת, שבאמת כבר לא יכולתי להתעלם מהם:

מיכי 10

Member
חח. אולי

drorim69

Active member
יפה!!! כנראה הגיעו אליה מי גשמים השנה והיא מביעה שמחה

מיכי 10

Member
כן, היא באמת בכיוון כזה, שאליו מגיעים הגשמים בכמויות.

והשנה היו אחלה כמויות! ושום דבר גם לא מסתיר לשיחים אלה את הגשם. אתמול אפילו קטפתי לראשונה בחיי, כמה ענפי קריסה קטנים עם פרחים, וגזרתי להם את הקוצים. כי הכנתי זר ליום הולדת, ובגינה שלנו אין כרגע שום פרחים, אפילו לא פרחי בר. אז קטפתי מה"מבחר" היחיד שיש: קטפתי אספרגוס תרבותי עדין, וכמה ענפים של עופרית הכף. גם את פרחי עופרית הכף וגם את הקריסה אני לא אוהבת, אבל זה מה יש. ואגב, הופתעתי מכך שלפרחי הקריסה יש ריח מאד לא נעים. הייתי בטוחה שיש להם ריח טוב, דומה לזה של יסמין (רפואי). אבל אולי יש קריסות אחרות, שבאמת יש להן ריח כן טוב.

מיכי 10

Member
למה תמיד אתה כותב על "כפתורי פריחה"? האם הכוונה לניצנים?

האם יש הבדל בין שניהם? או ש"כפתורי פריחה" זה תרגום משפה אחרת?

מיכי 10

Member
תודה. טוב לדעת שזה אכן אותו דבר. חשבתי שיתכן שזה בא מהשפה

הגרמנית, אבל לא בטוחה. כי בגרמנית, כפתור = Knopf ניצן - Knospe אז כנראה לא מגרמנית, וגם לא מאנגלית.

מיכי 10

Member
נראה לי שהפריחה השופעת במיוחד בארץ, לעומת שנים אחרות,

היא תוצאה ישירה של החורף הכל כך גשום שהיה לנו השנה. וזה בולט באמת ברוב הפרחים, העצים והשיחים. התברכנו באביב יפהפה ומשמח.

אנחנו נשארנו בממוצע השנתי של 30 מ"מ חסרי משמעות.השנה יש

איחורים במנגו,בתמרים וענבים. אנו רואים שינויים במשך פריחה בנוי לדוגמא -בוהיניה שפרחה עד לפני כשבוע. משהו השתנה אבל הסבר לי אין

מיכי 10

Member
אז האיחורים האלה, מן הסתם, ישתלמו לכם. כי תוכלו למכור

את הפירות אחרי שבמקומות אחרים הם כבר יגמרו, או יהיו בשלהי העונה שלהם. פרחי הבוהיניות כאן, קמלו קצת לפני שזה קרה אצלכם. אבל ההבדל היה רק של כשבוע שבועיים. לא משמעותי. לעומת זאת, עדיין לא ראיתי כאן פריחה של צאלונים. אבל עלי לטייל ולבדוק בגינה ציבורית לא רחוקה, ששם יש כמה עצים כאלה. נראה מה מצבם. עכשיו אני נזכרת בקבוצת צאלונים יפהפיים במיוחד, שניטעו בכיכר על שמו של עוזי חיטמן. גם כיכר זו אינה רחוקה מהבית שלי. רק שמזג האוויר המוגזם בימים אלה, לא ממש מושך אותי לטייל.

מיכי 10

Member
מצאתי תמונה מלפני כשלוש שנים, של קבוצת פרחי צאלון

בכיכר עוזי חיטמן ברמת גן. אבל מעניין אם עצי הצאלון אצלנו כבר פורחים. אולי אטייל לשם בשבת, אם באמת יֵרדו הטמפרטורות.

למעלה