מסור גיזום, אפשר המלצות בבקשה?

3תיתי

New member
מסור גיזום, אפשר המלצות בבקשה?

שלום רב! אני זקוקה למסור לגיזום ענפים בקוטר של עד 10 ס"מ (לרוב פחות). יש לי את המוט המתארך עם המגזמה הידנית שמושכים בחוט. די! תש כוחי. ממש קשה לי לעבוד איתה, והענפים נושרים לי על הראש. מחפשת מסור חשמלי טוב, קל, וכמובן במחיר טוב. עדיף נטען, אבל זה פחות קריטי. יש לי עצי לימון גדולים, שאני שומרת על גובהם, וזקוקה למסור כזה לשימוש לא מועט. יש המלצות?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לדעתי עדיף חשמלי ולא על בנזין. עדיף כמובן STIHL אבל הוא יקר.

3תיתי

New member
תודה משה! לא העליתי על דעתי בנזין

רק חשמלי. נטען או לא. הזה של STILL קל יחסית? כי המומנט של החזקת מסור כבד בקצה מקל ארוך, מאד מקשה! האם יש דגם ספציפי שמומלץ?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
רגע. שאני אבין. את מתכוונת למשור שרשרת על מוט? יש כזה
אבל ככל שידוע לי רק על בנזין והוא יקר אש. הכי טוב זה שתבררי בחנות שמוכרת ציוד מהסוג הזה. שם תראי מבחר ודגמים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
זה דווקא נראה קל משקל. אולי שווה להזמין מחו"ל.

בעיית המתח

לתשומת ליבך
המכשיר המוזכר פועל על 120 וולט 60 הרץ, ציטוט:
Technical Data
Rated Voltage
120 V ~ 60 Hz

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
א. יש דגם עם סוללה נטענת. אפשר להכין מתאם.
ב. לדגם של ה-120וולט אפשר להתאים שנאי. לא נראה לי שתהיה בעיה עם ה-60 הרץ.

60 הרץ

בפורום חשמל ותאורה, בשאלות דומות ספרו שיש ירידה בהספק עקב כך,
בדגם האלחוטי המחיר לא כולל סוללה ואל תשכח להוסיף מטען

3תיתי

New member
ת'אמת, לאף אחד כאן אין מכשיר כזה?

אז איך אתם גוזמים ענפים גבוהים?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש לי 2 חברים שעוסקים בגינון מקצועי. לשניהם היו מכשירים עם
מנוע בנזין ומוט, ועל המוט ניתן היה להרכיב מכונת חיתוך בעזרת חוט, מכונת חיתוך דיסק, מגזמת גדר ומסור שרשרת.
שניהם רכשו מכונות של STIHL והיו מרוצים מהתוצאה, אבל שניהם גם השקיעו לא מעט כסף במכונות אלה.
מדברייך, הבנתי שאת רוצה מכשיר פשוט יותר, חשמלי או על סוללה.
אז רק לידע הכללי... אולי רצוי לרכוש את המכשיר מאירופה, או לוודא שהוא מתאים למתח בארץ גם אם הוא משווק מארה"ב. אני מניח שאפשר למצוא גם כאלה.
לא בטוח שהייתי ממליץ על מכשיר שפועל על סוללות, כי הוא צורך זרם לא קטן, ולכן הסוללות תתפוסנה משקל ונפח מאד משמעותיים בידית.
פעם שאלתי ממישהו מסור שרשרת סטיל חשמלי, והוא עשה את העבודה... אבל הוא לא היה מסור מוט והוא היה "מיושן" יחסית למה שמוכרים היום. אז... אין לי מושג מה נמכר כיום בשוק הישראלי, ומה שבטוח, בארץ הכלים הללו יקרים מאד.
היתרון שברכישה בארץ הוא הנגישות הנוחה לחלפים ולשירות, אבל אם את רוכשת כלי חשמלי זול, אולי זה לא ממש נחוץ.

3תיתי

New member
הנסיון שלי עם מרבית הגננים ה"מקצועיים"זוועתי

אני מגנט לגננים מחורבנים, רמאים, או סתם ללא כל מושג במקצועם. אני צריכה משהו לשימוש ביתי, אבל שאוכל להשתמש בו ללא עזרה, כי כשאני מבקשת עזרה, אני מקבלת פרצופים. מקבלת, שכנראה סוללה נטענת תכביד על המכשיר. ומנסיון של מכונת תפירה מארה"ב, קנינו מתאם והכל הבדר, אבל באמת אולי זה יציק, ולמדתי בשנותי כבעלת גינה (די יפה, אם יותר לי), שכלי העבודה צריכים להיות זמינים, נוחים לשימוש וידידותיים. אחרת לא משתמשים בהם. תודה רבה רבה. כנראה לא רבים משתמשים בכלי כזה. מוזר. או שמא הכלים החובבניים, לא באמת טובים.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש בעיה עם מקצוע הגננות. זוהי עבודה תובענית שדורשת מאמץ
גופני לא קטן. אז... יש פה ושם "קבלנים" שאולי כן ואולי לא מבינים משהו בגינון ובתחזוקת צמחים, ויש פועלים או פועלים שהחליטו לתפוס עצמאות, לפני שהבינו דבר או שניים בתחום... הם כן יודעים "לתמחר" עבודה או זמן, אבל מושג? לא ממש יש להם.
וככה זה עובד. וחלק מהקבלנים גם לא מקפידים על רכישת כלים איכותיים. מה שחשוב להם, זה להראות גדר גזומה או דשא מכוסח. מה יקרה הלאה? "לא השקית מספיק". או "לא השקית בזמן". ואז האחריות כבר "עוברת אלייך".
לגבי כלים עבורך: את הרי לא תלכי לקנות את היקרים והשווים כי עבורך זה לא ישתלם.
אז או מסור גובה ידני של וולף, שבאמת עושה עבודה טובה, או משהו זול שיעבוד. וכן. גם אני חושב שלא תחושי יותר מדי בירידה בהספק אם תרכשי מכשיר אמריקקי ל-60 הרץ ותפעילי אותו על 50. את מעט הענפים שתצטרכי לנסר מדי פעם הוא יחתוך לך.

3תיתי

New member
אוקי. והלואי שהיו יודעים לתמחר.

אני יכולה לספר סיפורים מסמרי שיער. החל מגנן קבלן, שדוקא מאד מקצועי. (מתחזק את הגינה המהממת של חברתי שנים). רק שאצלי, היתה יחסית עבודה קטנה, וגם הייתי ישרה וטיפשה, ואמרתי לו, שאני צריכה שיקום (עברנו דירה) ולא תחזוקה שוטפת. אז נפלה עליו עבודה גדולה. והוא, לא טרח פשוט להגיד: "אני לא יכול לקחת את העבודה". החזיק אותי, סינן אותי, בלבל לי את המח. למה? ככה! והגנן שהיה איש היי טק שעשה הסבה? זה שתמחר, חתמנו חוזה, ואז כעס נורא, כי גילה שהתמחור בעצם לא מתאים לו? (ואת עבודתו המחורבנת היה צריך לבצע מהתחלה, כי אמנם הלך ללמוד, אבל כנראה לא הפנים). וה"גנן" שבסך הכל ביקשתי שיישר לי את הדשא, בעזרת אדמה, והביא חמרה לא מעורבבת בקומפוסט ועשה לי יציקה? וגם הביא הרבה הרבה פחות אדמה ממה שצריך? פשוט חרא גננים! ואני לוקחת לעבודות מאד מוגדרות, שקשה לי לבצע בעצמי. קשה לי לסחוב שקי אדמה, ששוקלים בערך כמוני! (לא מגזימה).

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
טוב. סיפורים אפשר למצוא על בעלי מקצוע רבים ולאו דווקא על
גננים. כמי שמבקרת גם בפורום הצרכנות, את בטח יודעת זאת היטב... (וגם כמי שהחליפה דירה).
בכל מקצוע יש את השרלטנים שלו, וחיים הכט הראה זאת בצורה רחבה ובתחומים רבים, גם אם איני מזדהה בהכרח עם דרכיו.
אז מה שאת יכולה לעשות לבד, תעשי. זה מעניין. זה מאתגר וזה נותן סיפוק.
ומה שלא? לא יעזור. בסופו של דבר, תזדקקי לעזרה.

למעלה