דשא דרבן עם כתמים אפורים ויבשים

99ohad

New member

שלום יש לי דשא דרבן מהקיץ שעבר ובתקופה האחרונה נהיו כתמים אפורים על הדשא יש אולי למישהו מושג מה זה ואיך לטפל תודה אוהד

99ohad

New member

שלום יש לי דשא דרבן מהקיץ שעבר ובתקופה האחרונה נהיו כתמים אפורים על הדשא יש אולי למישהו מושג מה זה ואיך לטפל תודה אוהד

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לא הכל ברור ומובן מהתמונות שהצגת אבל משהו אפשר לומר.
תמונות 2 ו-3 מלמדות שההשקיה שלך מאד לא אחידה. יש אזורים שנראים רעננים ואחרים נראים צמאים מאד (עלווה כהה ומקופלת בקו האמצע).
עליך לוודא בעזרת כוסיות שתפזר בשטח, מה, היכן ולמה יש הרבה מים ומה והיכן יש מעט. ברור שמערכת ההשקיה לא תוכננה נכון.
תמונות 1 ו-4 מראות תקריב. המכסחת שלך חותכת בצורה רעה והחיתוכים פצועים. זה מחדיר יובש לעלה ומכאן חלק מההצהבות. כמו כן, יתכן שבאזורים שכל העלים הצהיבו, אולי יש זחלי פרודניה או דרנים של זיבלית. תוכל לבדוק, האם יש פרפרים אפרפרים לקראת הערב (פרודניה) ואם תחפור באזורים היבשים, אולי תמצא את המגעילים השמנמנים של הזבלית.
אני מקווה שרן פאוקר יביא עבורך קישורים מתאימים. הוא מומחה גדול ממני בתחום.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
הערה נוספת: בתמונות 1 ו-4 רואים גם כתמים חומים על העלים.
זו תולדה של פטריה. יתכן שאתה משקה לקראת לילה ובלילה החם והלח הפטריה משגשגת. הכי נכון זה להשקותלקראת אור שמש, ואז העלים לא יישארו רטובים לאורך שעות.

99ohad

New member
דשא מאפיר

אני באמת השקתי בערב
האם מספיק לפי דעתך לעבור להשקיה בבוקר או שצריך גם לטפל בעזרת רעלים בפטריה ואם כן איזה ?
תודה אוהד

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אחת הסיבות להופעת פטריות היא השארת דשא לח לאורך לילה שלם
בחום הקייצי הזה. סיבה נוספת היא הכיסוח הרע, שפוצע את העלים. אז או שתחליף, מכסחת או שתשחיז סכינים ובכלל, עדיף לעבור לתופית אם תמצא ואם יש לך סבלנות אליה. מכזו תקבל את הכיסוח הנקי ביותר.
יתכן גם שיש לך זחלי פרודניה שזוללים את צואר השורש ואולי יש גם דרנים של קרנפיות.
על חומרי הדברה וטיפולים נוספים, חכה שרן פאוקר ישיב לך, או שתחפש בהיסטוריה מענים שהוא השיב כבר אינספור פעמים לשואלים אחרים.

למעלה