חיטוי תרמי והמשך תכנון

איתי741

New member
חיטוי תרמי והמשך תכנון

שלום
בהמשך לפוסט שפתחתי על עשבים בגינה
http://www.tapuz.co.il/forums/viewmsg/465/183377780/טיולים_ופנאי/גינון
סיימתי סוף סוף את נושא החיטוי הסולארי ונשאר להמתין עם זה עד סוף אוגוסט.
אני מתחיל עכשיו עם תכנון הגינה בכל הנוגע למיקום ובחירת סוג ה"שלד" קרי העצים (ריצוף כבר מתוכנן)
הנושא הראשון שאני רןצה לטפל בו הוא הסתרה של החלק מהגינה מהבניין שנבנה מולי (3 קומות שעוברות תמ"א ויהפכו ל 7 קומות) – קו הבניין רחוק כ 7 מטר מהגדר שלי.
בין מגרש הבניין למגרש שלי ישנה סמטה ברוחב 2 מטר.
מצרף תמונות להבהרת העניין.
כיסוי לגובה של הגדר הדרומית מהפינה לכיוון מזרח – כ 7 מטר רוחב – מתכנן לשתול 4-5 ברושים צמוד לחומה הדרומית כך שמצד אחד לא יחסמו לדרי הבניין את הנוף ומצד שני כל החלק השמאלי של הבלוק ימוסך מבחינתי.( משלושים ירוקים בתמונה מדמים את הברושים)
כיסוי לגובה של החומה המערבית ע"י 2 עצים גדולים שיסתירו את החלק הימני של הבניין אבל עדיין לא יראו כמו חומה בצורה כמו הברושים (לא נעים מהשכנים...) , מסומן בכחול.
ועכשיו לשאלות:
איזה ברושים יתאימו מבחינת גובה מקסימלי וקוטר מינימלי (קטרינה , צריפי ) , המרחק בין המחסן לגדר הוא 1.8 מטר
איזה עצים יתאימו לחומה המערבית.
מרחק בין החומה למחסן כ 2.5 מטר , אין בעייה שהעצים יסתירו את גג המחסן ורצוי אכלה שאפשר לעצב ולגזום כדי שלא יעברו את קו הגדר

תודה וסליחה על החפירה ....

איתי741

New member
תמונה רביעית - עץ מנגו

בנוסף אני מתכנן לטעת עצי פרי לאורך הגדר הדרומית.
אני מתחיל בנקודה הכי מזרחית - זאת הנקודה שמקבלת הכי הרבה שמש במהלך היום , בתקופה זאת השמש ישירה בין 8 בבוקר עד ל 5 אחה"צ.
האם עץ מנגו במרחק 2.5 מטר מהפינה יכול להתאים? ( מדובר על התמונה האחרונה עם העיגול הירוק)
תודה

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
בוא ונחשוב רגע ביחד...
נניח שתשתול לאורך הגדר ברוש טוטם, שהוא הצר ביותר מבין הברושים. יש עצים אחרים ויש זני ברוש אחרים, אבל בהנחה שהטוטם יגזול ממך רוחב מינימלי, נחשוב עליו.
תצטרך להתרחק מטר מהגדר, כדי שלא יסכן את הגדר וכדי שהגדר לא תפריע לו?
ואחרי זה, תצטרך לקחת בחשבון עוד איזה מטר ממרכז הגזע? הגעת ל-2 מ' רוחב.
בהנחה שלא תוכל לשתול כלום לאורך קיר הבית (למעט אולי מטפס כלשהו), תצטרך להתרחק גם ממנו לפחות מטר אם לא יותר.
מה נשאר לך? איפה ייכנסו עצים?
אולי תוכל לחשוב על שיחים, או שתיטע מנגו ותאמלל אותו, כי לא תאפשר לו להתפתח.
זו בינתיים דעתי. אולי יגיע מישהו עם ניסיון רב משלי ועם רעיונות "מחוץ לקופסא". בהצלחה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
??? מה רצית לרמוז כאן?
??? נעלבתי!
נסה לדבר עם עוקרי הסלעים. הוצאת לי את החשק לחשוב הלאה "למענך".

איתי741

New member
שלום משה,

לא התכוונתי לרמוז שום דבר, פשוט הוספתי הודעה לשרשור הזה ולא הצלחתי לעלות תמונות וגם ההודעה לא עלתה לראש העמוד וחששתי שלא יראו אותה אז מחקתי הכל ופתחתי שרשור חדש.
למיטב ידיעתי כשעורכים הודעה שכבר נשלחה אין אפשרות למחוק אותה כליל ולכן הוספתי שלוש נקודות.
מצטער אם הובן אחרת.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
צודק. יש פרק זמן שלאחריו אי אפשר להכניס תמונות ו/או לגרום
להודעה לעבור לראש העמוד, ונכון. אי אפשר גם למחוק לחלוטין את ההודעה.
כעת הבנתי את כוונתך והכל בסדר.

למעלה