קומפוס שאלה קשה

קומפוס שאלה קשה

איך אפשר לדעת איזו כמות של קומפוסט ביתי (מהקופוסטר 400 ליטר) אפשר לערבב באדמה לעציצים או לדשא?
לא ידועה מידת החומציות ולא מכיר את דרישות כל צמח, עד עכשיו שרפתי כמה צמחים כולל דשא, התופעות מופיעות כעבור כשבועיים.
הקופוסט מורכב מגזם גינה שאריות מזון ולשלשת יונים.
לקומפוסטר ניכנסים שאריות חדשות ומעורבב עם התוכן הקיים כ-200 300 ליטר תוכן.
תודה על התשובה המורכבת

מקומפוסט "סטנדרטי" מסחרי שעבר קומפוסטציה כנדרש מקובל

לשים כ-30 ליטר ל- 1 מ"ר ( יש ויחלקו על כך). לשלשת יונים היא מאוד חומצית,עד כמה שאני זוכר ומשום כך החלק היחסי שלה צריך להיות שולי. למה אתה שם קומפוסט? האם בעקבות בדיקות קרקע,צמחים נראים לא טוב, קצב צימוח לא מתאים, קרקע חולית מאוד/כבדה מאוד?

תודה על התשובה

אני שם קומפוסט, כי יש לי ונוצר כל הזמן מגזם גינה ופסולת מטבח.
גם לשלשת, היונים מביאות לי בלי לבקש רשות.
בקשר לאדמה, כן היא אדמה כבדה שבקייץ נפערים בה סדקים גדולים ובחורף הבוץ נצמד בחוזקה לנעלים.
חושב שטוב להחזיר לאדמה את כל הדברים הטובים בקומפוסט, מאשר לזרוק החוצה למדרכה.

odedmaman

New member
קומפוסט ואדמה כבדה

שלום,
יש לי אדמה כבדה כמו אצלך והתיאור שלך קולע בדיוק.
העניין הוא שכדי לשנות את מרקם האדמה עם קומפוסט צריך כמויות אדירות.
צריך בערך 20 עד שלושים ליטר למטר רבוע כדי להרגיש בשינוי.
אני לא יודע אם הקומפוסטר שלך מייצר כאלו כמויות.
אם תעשה חישוב מהיר אתה תראה שמדובר על קובים לכל הגינה, וזה לוקח זמן והרבה זיעה ביישום. אני יודע כי נמצא באותה צרה.
אני עשיתי לעצמי מטרה - כל שנה אני מזמין אחד וחצי קוב בבלה, ובמשך השנה אני מפזר את הבלה הזו בגינה . דלי אחרי דלי... והזיעה נשפכת...
ככה זה שלא חושבים מראש, ונותנים לקבלן למלא איזה אדמה שהוא רוצה...
&nbsp
כאשר הגינה כבר קיימת הדבר קשה הרבה יותר כי לא ניתן להכניס את הקומפסט עמוק לאדמה מבלי לפגוע קשות בשורשי הצמחים. גם הגישה לא תמיד נוחה כשיש צמחיה צפופה.
מה שאני עושה זה פשוט להניח את הקומפוסט על האדמה, עם הזמן הטבע עושה את שלו ויצורים קטנים ונחמדים מכניסים את הקומפוסט לאדמה לאט לאט.
אחרי שלוש שנים יש שינוי ניכר.
איך אני יודע? לשכנים שלי, שלא עשו טיפול כזה ונשארו עם אותה אדמה, נשארה אותה אדמה כבדה ואצלי היא כבר הרבה יותר מחלחלת, והשכבה העליונה במרקם טוב. אז יש תקווה, אבל זה תהליך של שנים והרבה עבודה.
שורה תחתונה - קומפוסט זה לא תבלין! צריך הממממון ממנו כדי לשפר מרקם של אדמה.
&nbsp
&nbsp

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
א. תלוי מה אתה שם בקומפוסטר. כן או לא שאריות בשר?
ב. כשדאי שתחפש מידע לגבי כמויות. איני משתמש ואיני בקיא בנושא.
ג. לדברי רן פאורק, אין טעם להשתמש בקומפוסט לדשא, שכן שאריות העלים בכיסוח
הופכות בעצמן לקומפוסט יעיל.

למעלה