נימיקס\נימגאד, עד כמה התכשירים בטוחים לשימוש?

Johny87

New member
נימיקס\נימגאד, עד כמה התכשירים בטוחים לשימוש?

שלום לכולם,

השאלה בכותרת.
עד כמה תכשירים אלה בטוחים (כלומר, לא רעילים לבני אדם או חיות) לשימוש ביתי בצמחי נוי במרפסת?

Johny87

New member
חיפשתי, לא ממש הגעתי לתשובה לשאלות הנ"ל

העניין הוא שסבתא שלי (אישה מבוגרת) מגדלת עציצים במרפסת ולאחרונה על חלק מהפרחים יש שכבה לבנה של משהו שנראה כמו קמח, אחרי מחקר ברשת קראתי על החומרים האלה וקניתי אותם עבורה. בדפי מידע המצורפים כתוב שהחומרים "חומר מסוכן - דרגת רעילות 3" ו"חומר מסוכן - דרגת רעילות 4".

אני רוצה לוודא שהם אכן לא מסוכנים לפני שאתן לה להשתמש בהם.

חפש בגוגל "דרגת רעילות" ותקבל תשובות

אני חיפשתי עכשיו "חפיף" וראיתי שמלח הוא בדרגת רעילות 3 (כן, זה שמוסיפים לסלט ותבשילים..), וש- 4 זה פחות רעיל. דרגת רעילות 1 היא הגרועה ביותר.
אז - אני לא יודעת ולא רוצה לקחת אחריות לבריאותה של סבתך, אבל גוגל יעזור לך בנושא יותר מהר מאשר הפורום הזה :)
בהצלחה!

Johny87

New member
תודה אבל,ראית את כל אלה.

מצד אחד אני רואה "אורגני" ובמשתלה נאמר לי שגם "אין בעייה לשתות את זה"
ומצד שני בתוויות מתייחסים אל התכשירים כחומר רעיל.
אני מבולבול ולא ממש מבין מה נכון.

מיששש

New member
אלו תכשירים בטוחים לשימוש שלו הם מיועדים

כלומר: לא לשתייה, אלא לטיפל בצמחים.
וכשהשימוש נעשה לפי ההוראות על גבי התכשיר.
&nbsp
דרגת הרעילות אומרת שהם יכולים להיות מסוכנים בשימוש לא נכון, אבל כמעט כל דבר יכול להיות מסוכן בשימוש לא נכון. מלח, למשל, מוכח בוודאות כגורם למוות, ועדיין אפשר להשתמש בו בשימוש רגיל בלי לחשוש.
&nbsp
אם בכל זאת אתה חושש, עשה מה שחלק מאיתנו עושים כאן - אל תרסס בכלל, כי כשמדובר בכמה צמחים בעציצים, הכי קל פשוט לנגב אותם ממזיקים, או לגזום קטע פגוע וכו'.
יש מצבים שבהם אין ברירה אלא להשתמש בחומרים, אבל לפעמים עדיף להגמיע חומר מסוכן יותר, מאשר לרסס חומר מסוכן פחות.
אתה מוזמן להעלות לכאן תמונות, ואולי תקבל המלצות לטיפול.

Johny87

New member
אני מוסיף תמונות ומשנה את השאלה המקורית.

הדבר הזה מופיע על חלקים נרחבים של הצמח (לדעתי מדובר בסוג של ורד).
עלים חדשים ופרחים גדולים ויפים גדלים אבל נושרים מהר מאוד.
מה זה ואיך אפשר לטפל בבעייה הזאת?

תודה!

מיששש

New member
טוב שהעלית תמונה

המזיק הוא הכנימה הקמחית המנוקדת (או בקיצור - כק"מ), כנימה אגרסיבית שהשתלטה על המדינה בשנים האחרונות ויכולה לחסל שיח בקלות. נכתב עליה בפורום המון, ואתה מוזמן לעשות חיפוש.
&nbsp
הצמח האהוב עליה הוא היביסקוס, ונראה שזה מה שמופיע בתמונות.
&nbsp
קשה לטפל בכק"מ, והתכשירים שמבוססים על שמן נים בטח לא יחסלו אותה לגמרי, אלא רק יעזרו.
&nbsp
מאחר ומדובר בצמח קטן עדיין, ויחסית מעט כנימות, אני מציעה לאסוף את הכנימות עם נייר טואלט, ולזרוק לפח (חשוב לא רק להסיר את הכנימות מהצמח, אלא גם לסלק אותן לגמרי מהאיזור, אחרת הן יחזרו).
אחרי האיסוף אפשר לרסס בחומרים שקנית, אבל לא חובה - לדעתי מספיק להמשיך ולעקוב אחרי ההיביסקוס, וכשרואים ששוב מגיעות כנימות - להסיר שוב.
זה הכי ירוק, הכי בריא והכי בטוח.
&nbsp
בנוסף, בטח ראית שסביב הכנימות יש מלא נמלים. הנמלים הן שמביאות את הכנימות ומטפחות אותן. כל עוד לא תטפל בנמלים - הנמלים יביאו כנימות נוספות.
כאן כבר אין פתרון 'בריא' ויעיל - צריך לפזר רעל נגד נמלים, כמו דזיקטול (רעיל מאוד) או טלסטאר (רעיל פחות, אבל עדיין רעיל).

drorim69

Active member
חפש לפי "שמן נים" ותמצא שימושים מפתיעים

כגון נגד כינים..

למעלה