פאפאיה במצוקה

rubeniyon1

New member
פאפאיה במצוקה

שלום לפורום

אנא ראו תמונות מצורפות של שתיל פאפאיה שקנינו , קצת נתונים:
- נמצא ברעננה.
-שתול בעציץ גדול עם כמה פרחים נמוכים יותר כמו שרואים בתמונה .
- מקבל שמש בערך מ10 בבוקר עד כ3-4 אחה"צ.
- אין הגנה מרוח בחצר אם זה רלוונטי

כשקנינו במשתלה אמרו להשקות כפעמיים בשבוע, אך שמתי לב שכל פעם שיש שמש העלים " נופלים" , התחלתי להשקות יותר אבל זה לא שינה את התמונה ועכשיו כמו שניתן לראות כמה עלים מצהיבים. אני לא יודע אם אנחנו משקים מעט מידי או יותר מידי או שאולי פגענו בשורשים כששתלנו או...

נשמח לשמוע מה עשינו לא בסדר ואיך ניתן לתקן את המצב .

תודה רבה ושבת שלום !

drorim69

Active member
לא בטוח שאתם לא בסדר

לא ציינת כמה מים העציץ מקבל בכל השקיה - הכמות צריכה להיות מספיקה כדי להרוות את כל נפח תערובת השתילה בעציץ, עד נגירת עודפי המים מחורי הניקוז למטה.
קחו בחשבון ששורשי העץ ממלאים או ימלאו בעתיד את חלקו התחתון של העציץ ובניגוד לעונתיים, ששורשיהם שטחיים, הוא ירצה השקיות מלאות לעומק.
יתכן שלעץ אין כרגע מע' שורשים שתתמוך בו לאורך היום בשמש מלאה, כלומר הוא שותה מים מספיקים למספר שעות ומראה צמא אח"כ..
זה ישתפר כשיפתח עוד שורשים בתנאי שתדאגו לו למצע לח בעומק העציץ.

אפשר לתת לצמח להתפתח במיקום קצת פחות יוקד לכמה שבועות ואז להחזיר אותו לשמש.

rubeniyon1

New member
רק שתלנו אותו לפני שבועיים

כלומר אין ספק שהשורשים לא הגיעו לכל נפח העציץ.... אני נותן כ12 ליטר מיים בערך בכל פעם שאני משקה - זה לא מספיק ?
&nbsp
תודה על התגובה !

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
א. קיים סיכוי שהצמח קיבל שוק בעקבות ההעתקה. לא נורא.
ב. לקבוע כמות מבלי שאנו יודעים את נפח העציץ זה קצת בעייתי. נכון. 12 ליטרים זה
לא מעט, אבל אם העציץ מפריש מים בתחתיתו, זה בסדר. אם לא, תשקה עד שיגיר.
ותן למים להינגר החוצה. אל תאפשר את שמירתם בצלוחית מתחת לעציץ.

rubeniyon1

New member
המצב קצת הידרדר ...

תודה על ההערות !
&nbsp
אנא ראו תמונות- יש מספר עלים שכבר נובלים - האם כדאי לגזום אותם או להשאיר כך ?
&nbsp
את גודל העציץ ניתן לראות בתמונה השניה , קצת קשה לי לראות אם יוצאים מיים מלמטה כי זה על דשא סינטטי , בכל מקרה נראה לי ש12 ליטר זה לא מעט -לא ?
&nbsp
באותה נשימה , אנא ראו גם תמונה של יערת דבש ששתלתי לפני כחודש , לא בעציץ, עם שמש מלאה , בימים האחרונים לא הייתי בבית ואשתי נתנה מיים כל יום במשך 3 ימים רצוף- האם יוכל להיות שהוא מצהיב בגלל השקייה מרובה ? נראה לי שאנחנו קצת לא סגורים על כמויות נכונות של השקייה...בדר"כ שאני נותן לו מיים זה כ8 ליטר ( עם משפך) ,בדר"כ כ פעמים בשבוע .
&nbsp
&nbsp
תודה רבה !

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
טוב... ראשית, איני מוטרד ממראה העלים. הצמח נראה בסדר.
שנית, 12 ליטר לעציץ כזה זה הרבה. אני חושב שגם 3 ליטרים כפול 3 פעמים בשבוע יספיקו.
לגבי הציסטרום הלילי... נו. הוא יצא הנראה מאזור מוצל לאזור של שמש. הוא יתגבר
וגם עכשיו הוא לא נראה רע.

drorim69

Active member
כמות המים בסדר גמור, אל תפחיתו

יש עוד בדיקה שצריך לבצע, עומק כיסוי צואר השורש של העץ (הנקודה בה הגזע מתחבר לשורשים) - לוודא שצואר השורש לא "קבור" באדמה אלא שתול בעומק שבו גדל בעציץ הקודם.
לפעמים שותלים בעומק הנכון ולאחר השתילה וההשקיה התערובת שוקעת ואיתה העץ פתאום מכוסה יותר מדי - זה גורם לרקבונות ורוב הצמחים לא עמידים לשתילה כזו.
אם במקרה זה המצב - תמשוך את העץ בעדינות כלפי מעלה עד שיתגלה חלקו העליון כפי שהיה גלוי בעציץ הקודם ותהדק מעט את התערובת מהצדדים למניעת שקיעה חוזרת.
בנוסף - תוכל להעביר את העציץ לצל חלקי למשך תקופת הקליטה, למשך כחודש..

למעלה