אודה על לעזרתכם/עצתכם

פישתנית

New member
אודה על לעזרתכם/עצתכם

מזה כמה חודשים עברתי לדירה עם מרפסת מקורה כאוהבת צמחיה אני מנסה לגדל צמחים בעציצים ללא הצלחה
יש סוג של ריטואל שכמה זמן לאחר העברת הצמח לעציץ גדול יותר הוא מתפתח אך לאחר תקופה הוא נובל ומת. המרפסת מזרחית, שמש ישירה עד כ 11:00 אני מראש העין והדירה בקומה 17. אני משקה כל יומיים ואף השתמשתי בהומוס (לא הרבה). ברור לי שאני עושה משהו לא תקין ואין לי משוג מה.
ממש ממש אשמח לעצתכם.

אבי519

New member
לדעתי יש במרפסת שלך בעיה של יותר מידי שמש וחום

בתמונה הצמחים נראים "מבושלים".
בקשר לעציץ חדש- כשאת מעבירה לעציץ חדש חשוב לבדוק שאת לא סותמת את החור של הניקוז למטה , העציץ צריך לנקז את עודף המים מייד אחרי ההשקיה , אחרת המים עומדים ומתפתח רקב , לפעמים האדמה והשורשים סותמים את החור בתחתית העציץ, כדי למנוע זאת שמים קצת אבנים בתחתית או שאפשר לשים שכבה של אבני טוף או חצץ בתחתית או חתיכה של יריעה גאוטכנית ( מחלחלת) וכן הלאה.

השקיה - חשוב להשקות בתדירות כזאת שלא מאפשרת לאדמה להתיבש לגמרי אבל לא לפתח רקבונות - לפני ההשקיה בודקים עם האצבע , אם השכבה העליונה רטובה סימן שיש יותר מידי מים , או חוסר ניקוז, או השקיות תכופות מידי, השכבה העליונה צריכה להיות יבשה ובעומק של כמה סנטימטר צריך להיות עדיין לח וזה הזמן הנכו להשקות.
ותבדקי שהעציצים לא מתחממים מידי בשמש הפלסטיק\קרמיקה שממנה עשוי העציץ יכול להתלהט בשמש ( אם החלק התתון של העציץ מתחממם בשמש )השורשים מתבשלים וצמחים לא אוהבים את זה.

פישתנית

New member
תודה

העציצים מחוררים ואני שמה שכבת חצץ.
אבל אולי באמת חם שם מידי, המרפסת מזכוכית ואולי היא הופכת את המקום לחממה אחת גדולה.
אגביר את ההשקיה.

drorim69

Active member
שאלות

עד שאת מעבירה לעציץ גדול יותר הצמח מתפתח טוב?
צמחים שאת לא מעבירה ממשיכים להתפתח טוב?
כמה זמן אחרי שאת מעבירה לעציץ הגדול יותר מתחילה הנבילה?

האם את משקה כל יומיים כי התערובת בעציצים מתייבשת או כי זה איזה סדר שקבעת לעצמך בלי קשר למצב הלחות בעציצים?

פישתנית

New member
תודה

עד שאת מעבירה לעציץ גדול יותר הצמח מתפתח טוב? - כן
צמחים שאת לא מעבירה ממשיכים להתפתח טוב? לא קרה לי שלא העברתי
כמה זמן אחרי שאת מעבירה לעציץ הגדול יותר מתחילה הנבילה? כשבועיים
האם את משקה כל יומיים כי התערובת בעציצים מתייבשת או כי זה איזה סדר שקבעת לעצמך בלי קשר למצב הלחות בעציצים? על פי בדיקה, אך אולי אני לא יודעת לבדוק

drorim69

Active member
שאלות 2

איך את משקה? בעזרת צינור או משפך/בקבוק?
האם המיקום של העציצים מקבל הרבה רוח?

לגבי ביצוע ההעברה לעציץ גדול יותר -
האם את סותמת את חורי הניקוז של העציץ החדש או משאירה אותם פתוחים?
האם את משאירה את הצמח שתול בגובה שבו היה בעציץ הקודם או "קוברת" אותו עמוק יותר בתערובת?
האם את נותנת השקיית הרווייה בתום השתילה כך שכל התערובת בעציץ החדש?

Bגוד1

New member
לדעתי...

אין לצמחים מספיק 'אויר' , הזכוכית חוסמת את זרימת האויר
ויוצרת חממה .תנסי לשים עציצים מעל גובה הזכוכית לראות אם
יש שינוי.

איזה כיף של מרפסת :)

בכל מקרה - בתמונה שפרסמה השואלת יש זכוכית מעל העציצים, לכן ייתכן שהיא מרכזת את השמש - מה שלא בדיוק קורה אצלך.

למעלה