העצים שלי זקוקים לעזרה

shir623

New member
העצים שלי זקוקים לעזרה

שאלה ראשונה: אנחנו מאזור השרון. בחורף האחרון (סביבות אוקטובר) שתלנו עץ תפוזי-דם צעיר, גובהו כ-2 מטר. העץ הגיע מהמשתלה עם כמה פירות עליו ובמהלך החורף קיבל מי גשם והיה נראה טוב. באביב היתה פריחה ואף התחילו לצאת פירות חדשים. לאחר מכן גילינו שמע' ההשקייה לא פעלה עקב תקלה, והשקינו בצינור אך לא באופן סדיר. חלק מהעלים נשרו אך עדיין היו פירות. לפני כחודש כיוונתי את מע' ההשקייה לתת לעץ כ-50 ל' מים בשבוע, מחולק ל-3 פעמים בשבוע. כרגע גם הפירות נשרו ומצב העלים נראה אותו דבר- לא התווספו ולא פחתו. לא נראה שיש מזיקים על העלים. מצ"ב תמונת העץ ושורשיו- חלק מהשורשים בולטים מעל הקרקע, זה תקין? אשמח לקבל עצות איך לשקם את העץ ובכלל איך לטפל וכמה מים לתת, חדשה בתחום. אינני יודעת מה סוג האדמה (איך מזהים?)
שאלה שניה- בעץ פיקוס חלק מהעלים מנוקדים אדום ומקופלים. מצאתי עליהם חרק שחור קטן במבנה גוף ארוך, נראה לי שמכונף (מופיע בתמונת העלה המקופל בקצה השמאלי שלו). בתמונה השנייה רואים ביצים לבנות. הסרה של העלים הפגועים תפתור את הבעיה (הם לא רבים)? או שנדרש פתרון יותר נרחב?

שורשים אמורים לגדןל בקרקע ולא מעליה. נסה לרסס העץ

בתמיסת 2-3% דשן עלוותי 20:20:20 ואם תוך שבועיים יוריקו העלים זו הבעיה מחסור במינרלים.
העץ עבר טראומה ממנה הוא אמור להתאושש במשך הזמן.
כמות השקייה ע"פ הטבלה בקישור
ורצוי חיפוי בשבבים בכל סביבת העץ
http://eco-garden.co.il/index.php?m=ar&artd=2691

shir623

New member
איזה שבבים סביב העץ?

האם טוף/ חלוקי נחל מתאימים?
אולי לכסות את השורשים החשופים באדמה, או שלא כדאי?
תודה

למעלה