הדברת עשביה לפני שתילת דשא בחורף

קולסאום

New member
הדברת עשביה לפני שתילת דשא בחורף

שלום, ברצוני לשתול דשא ויש עשביה בחצר בעיקר הרבה חרציות.
האם זה נכון לרסס עם ראונדאפ וסבון כלים?
כמה זמן צריך לחכות אחרי הריסוס בראונדאפ עד שתילת הדשא?

למה להוסיף סבון כלים לראונד-אפ. אחרי ריסוס בחומר יש לחכות

לפחות 6 שבועות עד לשתילה.
רסס בפאסטר או בסטה (חומרים זהים 1.5% והוסף 1.5% אמון גופרתי (גופרת אמון בלשון העם)
או בדו קטלון חומרים צורבנים.

קולסאום

New member
קראתי שצריך חומר משטח 05%

הבנתי שסבון כלים זה חומר משטח.
מה זה החלופות שהצעת, הם עדיפים על ראונדאפ?
תודה על העזרה.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
ראונד-אפ הוא מותג שנחשב יקר. היות שתוקף הפטנט פג, אפשר להשיג
את החומר הפעיל תחת שמות מסחריים אחרים והרכישה יוצאת זולה יותר עבור מוצר
תחליפי. אין הבדל בתוצאה ויש הבדל במחיר.
לגבי משטח, לא ידוע לי שדרוש משטח לראונד-אפ. ככל שידוע לי, זה לא רשום בשום
מקום.
היות שפעולת החומר אורכת זמן, רן הציע להוסיף חומר צורב, כדי לזרז את תהליך
המתת הצמחים.

תודה אביבן ויש להוסיף שסבון כלים הוא לא תחליף למשטח ויש

משטחים שונים. מה שכן מומלץ להוסיף לראונד אפ לשיפור פעילותו זה 0.25% גול או גליגן וגם 1.5% אמון גופרתי שמנטרל מטענים ע"ג העלים ומשפר בכך את חדירת החומר לצמח. תוספת זו מאוד יעילה גם בבסטה או פאסטר.

מר טווס

New member
רן - עוררת את סקרנותי לגבי שילוב הצורבניים עם הסיסטמיים -

החומרים הסיסטמיים (גלייפוסט ועוד) צריכים צמח "חי" שפני השטח שלו חיים וקולטים חומרים מן הסביבה, שהרי כך הם מעבירים את החומר לשורשים.

מצד שני, החומרים הצורבניים פוגעים בדיוק באותם פני שטח, ואני מניח (אולי בטעות?) שמהירות צריבת פני השטח - גבוהה יותר מאשר מהירות הגעת החומרים הסיסטמיים למערכת השורשים.

אז איך זה בעצם שהחומרים הצורבניים לא מפריעים לפעולת החומרים הסיסטמיים?

אם יש לך כח, אשמח ללמוד. אם לא, זה גם בסדר, ובכל מקרה - דרישת שלום חמה, אני כבר תקופה ארוכה קורא כאן בשקט, כמעט ולא מגיב.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
כן. שאלה מעניינת וחבל שאינך מופיע כמשתתף. תמיד תתקבל בברכה.

omernaharan

New member
שאלה מאוד מעניינם שגם אני התחבטתי בה לא מכבר

זוהי בהחלט סוגיה - האם צריבת העלים אינה מפריעה לקליטת החומר הסיסטמי שייעודו להגיע לכל הצמח...?!
אין לי תשובה מדעית לשלוף מן המותן, אבל באספקטים החקלאיים, השימוש בתכשירים הצורבניים (באסטה או דו-קטלון) לרוב מבוצע לצורך הדברת עשבייה קיימת או הכנת שטחים (כמו במקרה הדשא) ולרוב יחליף את תכשיר הגלייפוסט. כפי שכבר נאמר - אלה יתאימו מאוד לריסוס והנחת דשא. כך שבסיכומו של דבר כמעט ולא יהיו מקרים בהם מרוססים החומרים הצורבניים הלא סיסטמיים יחד עם גלייפוסט הסיסטמי. כמובן שיש גם חריגים מהן ניתן ללמוד הרבה בסוגיית השאלה, לדוגמא: התכשיר החקלאי (לא חושב שיש במשתלות) גלייפורורה מכיל שני חומרים פעילים שהראשון הוא כמובן הגלייפוסט והשני נמצא בחומר אורורה שהינו צורבני מאוד. במקרה הגלייפורורה מתקבלת הדברת עשבים מצוינת לפני זריעות בעיקר, ורק עצם העובדה שחברת הכימיקלים חשבה על הרעיון ממנו נולד החומר, ניתן להבין כי לפחות במקרה הזה, החומר הצורבני לא מפריע לפעולת הגלייפוסט.

לסעיפים הקודמים: בתוית תכשירי הגלייפוסט בהחלט מצויין שימוש במשטח!!! יש משטחים רבים וייעודיים בשוק, ואכן גם השימוש בדשנים מביא לתוצאת הדברה טובה. גם השימוש בסבון יביא לטיוב פעולת התכשיר, אמנם כפי שנאמר אינו משטח (רשום) אך בהחלט מביא להדבקת התרסיס לעלווה.

דיון בהחלט במקום ומעניין מאוד

byyyb

New member
בשימוש חקלאי

אני משתמש בראונדאפ, בר 720 וגול.
כך כל סוגי העשבייה מקבלים מענה והגול משמש גם לצריבה וגם כמונע נביטה.

אכן הגליפוסאט הוא סיסטמי והגליגן או גול הוא צורבני. שניהם

חודרים לצמח ועד שהצורבני הורס את העלווה לסיסטמי יש זמן לרדת בשיפה.
איך פועל הסינרגיזם בין השניים אין לי ידע

למעלה