מה רע לתותים?

הקיזומ

New member
מה רע לתותים?

יש לי שתילי תות (שבמקור קיבלתי לפני מספר שנים מקטי, וזו שוב הזדמנות להודות לה).
השתילים היו שתולים באדמה (חמרה) וצמחו, והניבו פירות מדהימים, והתרבו יפה מאד מספר שנים.
לפני כשנה מצבם הורע מאד, וגיליתי שדרנים של חיפושית זבל תקפו את שורשי השתילים. בסוף הקיץ, העברתי את כל השתילים מן האדמה לעציצים עם אדמת שתילה. את פני אדמת השתילה כיסיתי עם עלים יבשים של אראוקריה רמה (אני משתמש בעלים האלה לכל העציצים בגינה).

השתילים ליבלבו וצמחו באופן מדהים. בסתיו התחילו לפרוח בהמוניהם. הציפיות שלי היו בשמיים. אבל, הבעיה היא שהפירות שהתפתחו, לא התפתחו טוב. הם התחילו יפה, אבל ככל שגדלו נראה שהיו פגועים. כאילו "נשרפו" (פניהם הפכו חומים ממש) וגם התבקעו ונראו כאילו נאכלו.

חששתי שהנזק נגרם בגלל חשופיות. או אולי כיסוי האדמה? או אדמת השתילה עצמה? הבוקר "פשטתי" על כל העציצים במטרה לראות אם יש חשופיות. היו, אבל במספר מאד קטן והן היו קטנות. לא היו חשופיות-ענק. בנוסף, הוצאתי את עלי האראוקריה לחלוטין. אולי הם מזיקים? אני לא יודע מה העניין.
אולי התותים רגישים לדשן באדמת השתילה (היה לי נסיון לפני כמה שנים שדישנתי את התותים עוד כשהיו באדמה, והם נצרבו/נשרפו כנראה מיתר דשן).

בנוסף לזה, שמתי לב שהעלים של השתילים, והגבעולים, מאד פריכים ושבירים. נראה לי שיותר ממה שצריך להיות.

מה קורה לתותים? הם עדיין פורחים יפה ויוצאים פירות רבים אבל כשהם תופחים הם פשוט נהרסים. אשמח לעזרה!

למעלה