אלה בנוגע לעציץ ולדשא....

אלה בנוגע לעציץ ולדשא....

שלום,
טוב לחזור לאחר תקופה שלא ביקרתי כאן.
אשמח לקבל עצותיכם ותמיכתכם.

יש לי שתי שאלות:
1. בסביבות אוגוסט-ספטמבר רכשתי את הצמח שבתמונה (איני זוכר את שמו).
הצמח שתול בעציץ הממולא רק בתערובת שתילה המכילה: כבול בלטי, סיבי קוקוס, חומרי אוורו וחומרי דישון (לפי הכתוב על האריזה).
הצמח מוקם בעציץ ברצועת הגינה המזרחית של הבית.
הצמח מקבל שמש בקיץ החל מאזור 6-7 בבוקר ובחורף החל מ-8-9 בבוקר עד ל- סביבות הצהריים עד שעה 14:00 לערך.

הצמח גדל יפה והתפתח ואף הוציא פרחים סגלגלים.
מדי כמה זמן שמתי לב שפתאום אחד העלים הופך לכתמתם, זה היה עלה פה ועלה שם מדי פעם, נהגיתי לחתוף אותם כי חשבתי שאלו עלים בוגרים שמתייבשים נושרים ומוחלפים באחרים.

בשבוע האחרון אני רואה ריבוי של עלים כתומים כאלו ואז זה קצת הלחיץ אותי, שמא מדובר אולי במשהו פתולוגי.

הצמח היה מושקה 2-3 פעמים בשבוע, כעת עם הגשמים הפסקתי את ההשקיה, אם יש 5-7 ימים ללא גשם אני משקה אותו יחד עם כל הגינה, כדי לשמור על לחות הקרקע.

אשמח לתובנות ועצות.

2. בסביבות ספטמבר שתלתי מרבדי דשא מסוג פספלום, עושה רושם שהדשא נקלט היטב. החורף הגיע וכמובן שהדשא הצהיב בחלקו ונכנס לתרדמת וכמעט שאינו צומח.

כל כמה ימים אני עושה סיוק בדשא בכדי לעקור ולהוציא צמחים שצמחו בעקבות הגשמים, כמו כל מיני עשבים וכו'.

בסביבות אוקטובר פיזרתי קצת אשלגן על הדשא כי קראתי שזה מומלץ.

שמתי לב כי בחלקים מסויימים איתרתי כמה וכמה חלזונות חומים קטנטנים בצורת חרוטים, האם עלי לעשות משהו? האם הם יכולים להזיק לדשא?

- שאלה נוספת בנוגע לדשא היא שיש לי חלקים שם צומחות לי פטריות, ידוע לי כי לפטריות יש גם תפטיר מתחת לאדמה ויש נבגים וכו'. האם הפטריות יכולות להזיק לדשא? האם עלי להיפטר מהן וכיצד? עד כמה פשוט הייתי עוקר אותן בידיים, אך ידוע לי שזה רק קוסמטית לא פועל ישירות להשמדתן.

- איך אני יודע אם הצהוב בדשא הוא רגיל ו-"בריא" מעין צהוב של חורף, או צהוב שנובע ממחלה?

א ב י ב ן

New member
לגבי הצמח זה טיבוצ'ינה. צמח די רגיש ונראה שהאודם שתפס את

העלים זה לא הגיל המבוגר אלא הקור. אל תיגע. מי שיתייבש ייפול לבד.
בעיקרון הצמח נראה רענן ומלבלב. נקווה שיעבור את החורף בשלום.
לגבי הדשא,,, נראה שהשטיחים לא ממש מהודקים, כי רואים עדיין את סימני גבולות
חלק מהשטיחים. אבל כעת אין הרבה מה לעשות כי הדשא די רדום. אפשר אולי
לדרוך בכבדות בגבולות השטיחים כדי לשטח.
לגבי פטריות, הנבגים אולי נמצאים בקרקע שממנה הוצא הדשא, לא לדאוג. זה לא
אסון. לגבי ההשחרה, זה יותר מדאיג, אולי נצרב מעודף דישון? קשה לי לנחש.

תודה, אך לא הבנתי

לאיזו השחרה אתה מתכוון?

ומה לגבי החלזונות שצילמתי, יש הרבה מהם, וזה מדאיג אותי, שמא יאכלו את הדשא או השורשים, יש מה לעשות?

ומשהו קטן שנזכרתי בו, במהלך הקיץ השרשתי אננס, לאחר שהשורשים תפסו נפל העברתי לעציצים, כרגי העציצים בחוץ, יש סכנה לאננס? אני יודע שבעקרן זה צמח שאוהב חום, להשאיר בחוץ או להכניס פנימה?

תודה מראש

drorim69

Active member
הצמח בעציץ עלול לנשור לגמרי וזה בסדר.. ילבלב באביב

למעלה