חולה עליו, כמו ילד במשפחה

drorim69

Active member
תודה. ציינתי את השלכת של שניהם ללא קשר לטמפ' בכוונה

כי מבחינה גננית הם מתאימים לגידול גם באזור המרכז ולא זקוקים למנות קור כדי לתת מופע שלכת יפה מאד.

לגבי פריחת האגס הסיפור שונה - אצלי בשרון הוא שתול כבר קרוב ל 20 שנה ומופעי פריחה ממש מרשימים היו לו בודדים, הפריחה בהחלט מושפעת ממנות קור בחורף.

א ב י ב ן

New member
אכן. ביקנעם יש כאלה בגינון הציבורי והם פורחים מדי שנה. דווקא

את השלכת האדומה איני זוכר. אבל אולי זה משום שלא הייתי שם בעונה הנכונה.

drorim69

Active member
אגב זה נכון גם לאלה סינית שאני עוקבת אחריה

התחילה את השלכת בדצמבר, וגם בענף בודד משום מה.
האלה לא נשברה בסופה..

א ב י ב ן

New member
אלה סינית היא בד\,כ עץ שמורכב על אלה אטלנטית. יש (והרוב)

כתומות. המיעוט (הנבחר) באדום עז. לגבי העונה... כן. מאד משתנה משנה לשנה.

drorim69

Active member
האם אהבת עצים / גינון לפני שהייתה לך גינה?

אני מאד אוהבת את הרגע שבו לקוח מתחיל לקלוט את הגינה ולהתאהב..

זה לא קורה תמיד ולפעמים אני עושה גינה עבור ה"נכס", כי כמו שקנו A, B ו C צריך גם להקים גינה ולתקתק אותה הכי מהר וזול.. ואם אפשר גם לא לבלבל הרבה את המוח ל"בעלי הנכס"..

יותר מכל אני אוהבת לעבוד עם לקוחות ששמרו מראש תקציב לגינה.
זה מאד קשה בתהליך בניה כשכל גרוש נחוץ לבית והבניה בולעת גם כספים שלא תוכננו עבורה, אבל יש לקוחות נדירים שמצליחים "להבריח תקציב" לחדר החיצוני כמו שמיכל קוראת לו, ועבורי זה שיא הכייף

א ב י ב ן

New member
בתור ילד תמיד שאלתי איך קוראים לפרח הזה וכעסתי על מי שהטעה

אותי בשמות... היכרתי נבטים לפני שצמחו (בעיקר של עשבים) אבל גם צמחי תרבות.
אני מניח שרק בשנות העשרים המאוחרות שלי התחלתי גם להרים ראש ולבחון עצים
מיוחדים. מאז השקעתי די הרבה זמן כדי ללמוד ולהכיר עוד ועוד עצים. הצרה היא שבאזור שלי, קשה להביא עצים מיוחדים לכלל שגשוג וזה די "כואב" לי.

מיכי 10

Member
הכאב שלך מזכיר לי משהו משפחתי.

לאמא שלי היתה חברה טובה (מילדות) שגרה שנים רבות בטבעון, לימים קריית טבעון. לכן ביקרנו הרבה פעמים הדדית - החברה עם משפחתה, ואנחנו עם משפחתנו. ולפעמים גם נסענו אמא שלי ואני לבד.
אני זוכרת שאמא שלי לקחה אותי פעם בילדותי לטייל על איזו גבעה, שממנה רואים את הנוף, והראתה לי שהמכוניות נראות קטנטנות, כמו נמלים. והיא אמרה לי בחולמנות כזאת: "כאן הייתי רוצה לגור, אבל הייתי רוצה לקחת לכאן את הבית שלנו" (שהיה בפתח תקווה). היא אהבה מאד את טבעון. ואני אהבתי בעיקר את המוני הרקפות בגינה של החברה, שהיתה כמו דודה בשבילי, ואת עצי האלון על בלוטיהם, שצמחו בגינה הסלעית שלה. (ואמא שלי היתה כמו דודה ויותר מדודה (ואבא שלי - כמו דוד, יותר מהדודים האמיתיים), עבור הבת היחידה של החברה).

א ב י ב ן

New member
מעניין במי מדובר... אולי אני מכיר. תרשמי לי בפרטי אם בא לך.

וכמובן גם את שם הרחוב.
אגב. טבעון תמיד הייתה קרית טבעון אבל כולנו הרי אוהבים לקצר.
הקריה הראשונה הייתה קרית עמל, ולאחריה קמה קרית טבעון. לימים הפכו שתיהן
לרשות משותפת אחת שסופחו אליה גם קרית חרושת (ואולי גם אלרואי) ורמת טבעון..

מיכי 10

Member
נכון, נכון. הזכרת לי. היא גרה תחילה בקריית עמל, ואחרי זה

שינו את שם המקום. איך שכחתי. :)
טוב, אכתוב לך בפרטי, ואז אצא מכאן. היום הרי "יום שישי הקצר", ועדיין לא עשיתי שום דבר מועיל, ואין סוף למטלות שיש לי בכלל, והיום בפרט.

niryakov

New member
מגיל ילדות אני עוסק בגינון

כילד מרמת השרון, הייתי עובד בהשקיית גינה פרטית של פרופסור שהיה נוסע בקיץ להרצות באנגליה (אפילו קנה לי חולצת כפתורים עם...
)
עסקתי גם כגנן דרג ב' אצל איזה גברת נחמדה- אצלה קיבלתי את השגעון לצמחים טרופיים (בעיקר שרכים), היא היתה שופכת טונות של שקלים על הגינה (בעלה עבד בנס"א...)
&nbsp
הגינה בשבילי תמיד היתה פסיכולוג טוב...ולכן השאיפה שלי היתה לגור בבית עם גינה.
(מידי פעם אני מתלונן לאשתי שהשטח לא מספיק לי....)
&nbsp

למעלה