איך מתקנים שקעים בדשא סינטטי?

zzedd

New member
איך מתקנים שקעים בדשא סינטטי?

שלום,
יש לנו דשא סינטטי ובקיץ שמנו עליו בריכה של אינטקס. אחרי שפירקנו אותה נשארו איפה שהיו המוטות התומכים של הבריכה ״פסים״ שקועים בדשא.
בדיעבד הייתי צריך לשים מתחתם משהו.
יש איזושהי שיטה לשקם או לתקן את אותם פסים בלי להכנס להוצאות גדולות?

אין לי מושג לאיזה פורום אתה צריך לפנות, אבל כאן לא משקמים...

...כאן לא משקמים דשא סינטטי :)
בהצלחה!

א ב י ב ן

New member
מנהל הופרום מפנה אותך לסעיף 7.

אבל בעיקרון, יצרת לחץ של כמה טונות (תלוי בנפח הברכה כמובן) על המשטח.
בד"כ שמים ספוג שחור עבה וקשיח מתחת לברכה ואז הנזק מצטמצם או ששאפילו
נמנע. כעת השאלה מה קרה אצלך. האם רק סיבי ה"דשא" שקעו (ואולי עוד ישובו למוטב), או שכל התשתית שקעה, ואז.... תצטרך להרים את השטיחים וליישר עדיף
בעזרת חול או חצץ שומשום או תערובת של שניהם, ומגרפה. זה לא קל ואם גם תחליט ש"זה לא לכוחותיך", תיאלץ להזמין איש מקצוע, ותשלם בהתאם. וכמי שלא קרא מראש את הנחיות הפורום, גם לא טרחת להכניס צילום של הנזק, ככה שאיש לא יידע לקבוע עד כמה הוא חמור. בעיקרון, יש כאן מספר גננים שמתעסקים גם בהנחת המפגע הזה שנקרא בפי העם "דשא סינתטי", אבל גם הם לא יוכלו להשיב מבלי שיראו תמונות.
הודעה מהנהלת הפורום
ברוך\ה הבא\ה לפורום גינון! לפני העלאת שאלה, אנא קראו את כללי הפורום ועקבו אחריהם
1. תמונה, תמונה, ושוב - תמונה - לא תמיד אפשר להבין מהתיאור המילולי איך נראה הצמח ומה הבעיה שאתם רואים מול העיניים. לכל שאלה יש לצרף תמונה בגודל סביר של ה"פציינט" (הצמח), שאפשר לראות בה את הפרטים הרלוונטיים לשאלה.
2. ציינו מהם תנאי התאורה שבהם נמצא הצמח - קשה מאוד לענות לשאלות בלי להבין אם הצמח נמצא בשמש מלאה, בחצי שמש, או בכלל בצל מלא בתוך הבית. ציינו כמה שעות שמש, או כמה אור, הצמח מקבל ביום.
3. ציינו כמה מים הצמח מקבל - מה תדירות ההשקיות (אחת ליום, אחת לשבוע וכדומה), וכמה מים הוא מקבל בכל השקיה.
4. ציינו האם הצמח שתול בעציץ או באדמה - התנאים שיהיו לצמח משתנים מאוד לפי צורת השתילה שלו - ספרו לנו אם הוא שתול באדמה או בעציץ, ואם בעציץ - האם יש לו תחתית? האם עומדים מים בתחתית?
5. ציינו האם הצמח קיבל או מקבל תוספות דישון - דשנים יכולים לסייע לצמחים, אך עלולים גם להזיק להם. ציינו האם הצמח קיבל או מקבל דישון כלשהו, ואיזה - גרגירי, נוזלי? באיזה מינון?
6. ציינו את מיקומכם בארץ - מזג האוויר וסוגי הקרקעות שונים מאוד מאיזור לאיזור בארץ. ציינו באיזה איזור בארץ אתם נמצאים (מיקום כללי, גובה וכדומה).
7. ותמיד זכרו! אנו עוסקים כאן בגינון ובגידול צמים חיים. נא לא להדיר את מנוחתנו בשאלות על שטיחי דשא מפלסטיק. זה לא התחום שלנו, ואנו סולדים ממנו.
8. ולפני שלוחצים על "שלח" - האם חיפשתם בהיסטוריה של הפורום? בהיסטוריה של הפורום יש הרבה מאוד מידע. כמעט כל שאלה כבר נשאלה (ונענתה) בפורום, לרוב יותר מפעם אחת.
נסו לחפש את המידע בהיסטוריה של הפורום, בדרך כלל תקבלו כך את התשובות בדרך הקלה והמהירה ביותר!
ומעבר לכל זה - אנחנו כאן לכל שאלה. בהצלחה!

zzedd

New member
סליחה סליחה ושוב סליחה

נכון, לא קראתי את התקנון.
יש מצב להפנות אותי לפורום הנכון?
ותודה על העיצה, בכל זאת היא מועילה ונראה לי שאנסה את זה.
תודה

א ב י ב ן

New member
יש כאן פורום שנקרא "בונים בית" ויש פורום "עשו זאת במו ידיכם"

נסה שם את מזלך...
את שכתבתי לך, כתבתי כמי שמשתדל לבצע עבודות בכוחות עצמו, ויש לי קצת ניסיון
בעבודות הבית השונות. אבל מכיוון שלא צירפת תמונות, הקטנת את הסיכוי לקבל
הסבר טוב יותר. נראה שאתה גם ממשיך כך. בכל מקרה, שיהיה לך בהצלחה.

dudi4321

Member
עם קומפוסט מעורבב עם חול או עם מקלטרת ממונעת.

חח
זה בצחוק.

dudi4321

Member
ברור, כירח במלואו

ואגב המינון שאני מפרסם לא יזיק. אנשים חושבים שמה שיותר דשן יגדיל את הצמיחה באותו יחס.
אז על הדשא הסינטטי אפשר ורצוי גם 20-20. לא יועיל ולא יזיק.

א ב י ב ן

New member

למעלה