שתי שאלות

niryakov

New member
שתי שאלות

1. אני רוצה לשתול עץ ליצ'י (כנראה אקפוץ מחר למשתלת ויניק וקנות עץ), האם הוא ישרוד את מזג האויר שבאזור שלי, קיבוץ מגידו. האם זה זמן לא רע לשתול כעת? (ברור שעדיף לשתול לקראת סוף החורף אבל קשה לי להתאפק...
)

2. ברשותי זרעים שנאספו משתילי עונה הקודמת, ברוקולי, סלרי ובצל ירוק, זה זמן טוב לזרוע אותם?

תודה

dudi4321

Member
זרעים

עדיף במנבטה. זה ארגז עם אדמת שתילה. מפזרים הזרעים לפי העומק המומלץ משהו כמו חצי סנטימטר. לדאוג שיהיה לח כל הזמן. ברגע שהם נובטים להעביר לשמש ולדאוג שהשכבה העליונה לא תתיבש.
בחורף לשתול בגינה או אדנית.

Pepin1

New member
במגידו ובעמק

ישנם לילות קרים בחורף. בד"כ מספר ימים בשנה גם בסביבות האפס, וזה לא אידאלי לליצי. זה לא אומר שלא ניתן לגדל. שים לב שאם תפול על חורף עם מספר אירועי קרה רצופים וקרים במיוחד כשעץ צעיר הוא עלול להינזק משמעותית (אולי אפילו למות?).
לעץ ליצי לוקח כמה שנים להתבסס היטב. קנה עץ גדול ככל שמתאפשר לך (לא זול בליצי) ע"מ להתחיל עם עץ רגיש פחות ולהקטין סיכונים. עץ בוגר ומבוסס לא ימות בקלות.
בכל מקרה, לדעתי לא נכון לשתול עכשיו כי בכל מקרה העץ לא יספיק להתבסס עד לחורף. ממולץ ביותר לשתול באביב שיתחיל להתחמם ולתת לעץ את תקופת הקיץ עם מז"א מתאים לליצי ע"מ להתבסס. תתייעץ במשתלה לגבי אופןשתילה וטיפול ראשוניים.

niryakov

New member
בכל זאת ביקרתי אצל ויניק, הליצ'י וגם הוושינגטון ממתינים

לשתילה
עוד מעט אעלה תמונות....

חבר'ה ותיקים קנית :)

כמדומני שהקליטה תהיה קלה יותר אם תפריד בין העץ ובין התפוזים שעליו.

למעלה