האם יכולה לעשת מע השקייה אוטו לבד למרפסת?

איסי21

New member
האם יכולה לעשת מע השקייה אוטו לבד למרפסת?

שלום רב, חדשה כאן.
יש לי מרפסת שמש עם חיבור למים. כוונים מערב וצפון.
מבקשת לדעת אם יכולה באופן עצמאי להקים מערכת השקייה אוטומטית... אם כן מה זה דורש והיכן להתחיל?

תודה רבה
איריס

א ב י ב ן

New member
הנה דוגמא למחשב פשוט. את עושה T לברז הקיים או שמתחברת ממנו

לברז הכדורי האדום. (צד ימין של הצילום). בצד השני יש לך יציאה לצינור 16 שחור.
קונים צינור באורך המתאים, ומנקבים בו חורים לפי הצורך (יש מנקב מיוחד). בחורים
משחילים מחברי נעיצה שמהם מסתעפים עם צינור 8 מ"מ לטפטפות קצה שננעצות ישירות
לצינור ה-8. אם מדובר באדניות, אפשר לשים T ולסעף מצינור ה-8 מ"מ יותר מטפטפת
אחת.
בכל חנות טמבוריה שמכבדת את עצמה יש להשיג את כל הציוד הנדרש, ואפשר לבקש
מהמוכר שיסביר מה איך ולמה. אפשר אולי גם לבקש ממנו שישלח איש מקצוע,
שיעזור לך במחיר לשעה או במחיר שתסכמי איתו. לא הרבה עבודה למי שיודע.
יש מערכות פשוטות עוד יותר, עם תבריג שמתחבר ישירות לברז. הייתי עצלן מלחפש.
יתרון המערכת הזו שהיא מופעלת ע"י סוללה ולא זקוקה לחשמל. יש מעכות מורכבות
יותר שדורשות ספק חשמלי, אבל במרפסת זה לא ממש מומלץ ללא הגנה.
http://www.kolbogan.co.il/ראשמערכת-ברז-אחד-בקרה-מבצע-לחודש-יוני.html

תשובה לאיסי21 בנוגע למע' השקיה אוטומטית. יכולה להתקין בעצמך

בהחלט יכולה להתקין בעצמך. את צריכה לרכוש וסת השקייה. יש כאלה עם שתי יציאות מיים או אחת. כניראה יספיק לך ווסת השקייה עם יציאה אחת. ווסת השקייה עולה בין 650 ל-750 שח'. בנוסף את צריכה לרכוש צינורות השקייה וטפטפות השקייה.ניתן לרכישה בכל משתלה. יש כמה סוגי צינורות השקייה. יש כאלה בצבע כתום חום שבהם הטפטפת כבר מובנית בתוכם. ז"א יש להם "חורים". לאלה תצטרכי את האביזרים המחברים ביניהם. יש צינורות שחורים, שגם להם את צריכה לרכוש טפטפות, ומחברים. בטוח שבמשתלה שמכבדת את עצמה, יהיה מי שיוכל להסביר לך.
לגבי כיוון הווסת, תיצטרכי להתקשר לחברה שממנה תיקני את הווסת, ויסבירו לך טלפונית, או שתביני בעצמך את ההוראות הנלוות לווסת. בעקרון מתכנתים את הוסת לימים, שעות וזמן השקייה.

איפה יש וסת שמתכנתים אותו?

אני עוד לא שמעתי על כזה... התכוונת לבקר השקיה שמתכנתים אותו. נכון?

ונחמד שהשקיה מתחלקת לצינורות חומים וצינורות שחורים. (אגב, יש גם סגולים). אני מאד אוהבת צבעים, אבל לא מתכננים השקיה לפי צבע
יש טפטפות מובנות ויש צינורות עוריים, יש ספיקות שונות, מרווחקים שונים בין הטפטפות. באמת שיש מגוון, ובכלל לא קשור לצבע.
&nbsp
לגינה במצע מנותק כדאי להתקין מערכת דישון. בשום פנים ואופן לא לעשות דבר כזה לבד (למעשה, גם התקנות אוסרות את זה), כי טעות בחיבור עשויה לגרום לכך שדשן יחדור למים של הבית.
אז לקרוא למישהו מוסמך שהוא יתקין. גם את ראש המערכת והדישון, וגם את שאר הצנרת כפי שצריך. וכדאי שהוא יגיע לבדוק פעם בחצי שנה.
&nbsp
&nbsp

למעלה