פסיפלורה שמתחילה למות

tofi101

New member
פסיפלורה שמתחילה למות

בוקר טוב, הייתי מבקשת לפתור תעלומה של פסיפלורה לפני כשנתיים קניתי שיח, בתחילת הקיץ. פרח באופן מדהים כולו בפרחים סגולים ומדהימים, הייתי בטוחה שלקראת סוף הקיץ הוא יתחיל לתת פרי, לפתע החלו העלים להתייבש הגבעולים עדיין ירוקים אשמי אם מישהו יסביר לי את התופעה ראשית מדוע לא נתן פרי, ושנית מדוע העלים בתקופה הזו מתייבשים כאילו שהצמח גוסס תודה ויום מקסים לכולם

א ב י ב ן

New member
מדוע לא נתן פרי? שאלה טובה. האם צומח באזור של שמש ישירה?

הוא זקוק לה.
האם קיבל מספיק השקייה, או שבתקופה מסוימת סבל מחוסר השקיה?
הוא חובב מים כפייתי.
האם כעת מקבל מספיק מים?
כי גם אם כן, קורה שפסיפלורה מתפגרת לאחר כ-3 שנות צמיחה באושר. זהו
תהליך ידוע ואין צורך לשבת שבעה עליה ולמרוט שיער. כזו היא ואין מה לעשות בנדון.

tofi101

New member
ראשית תודה על התשובה המלומדת

השיח מעולם לא נתן פרי, בתחילת העונה השנה התמלא בפרחים והייתי בטוחה שזה סימן לבוא הפרי אך התאכזבתי, העלים החלו להצהיב, נשאלת השאלה אם זה זמני משום שחלק מהגבעולים ירוקים הוא מקבל המון מים

עלים מצהיבים זה לפעמים המון מים..

מקריאת שאלות ותשובות בנושא בפורום - לא התרשמתי שיש פה מישהו שהצליח במיוחד בגידול פסיפלורות אז לא יודעת אם יעזרו לך, אבל נסי לתת פרטים מדוייקים יותר ותמונות. אולי זה יעזור.
לגבי הפרטים - ראי בכללי הפורום הנחיה מה נדרש כדי שיוכלו לענות לך.

א ב י ב ן

New member
אולי זה באמת מה שהורג אותה בסופו של יום... אבל נניח שזה נכון

יש דרך להציל?

א ב י ב ן

New member
אם לא תחפור איך תדע?

tofi101

New member
תודה על התשובות הנה אני שולחת תמונות כדי להמחיש

תודה לכל מי שהתגייס וניסה לעזור, עצוב לי הפסיפלורה בסך הכל בת שנתיים נתנה המון פרחים בתחילת העונה וזהו לא יצא מזה כלום

קוברה23

New member
הצעתי

לך את שלי את לא רוצה. פסיפלורה גם אל אוהבת שכנים והיא נמצאת ליד צמח חזק, את לא רואה?

tofi101

New member
לא הבנתי את התשובה

בשנה שעברה היא נראתה נהדר, טיפסה על גדר החי והתמלאה פרחים, השנה גזמו את העצים השליכו עליה עצים כבדים, התחלתי לשקם אותה היא פרחה וצמחה ולפתע התחילה לקמול אני לא חושב שזה בגלל גדר החי, היא כל הזמן מטפסת עליו

א ב י ב ן

New member
ליד עץ אורן? לא הזמנה הכי טובה לדברים טובים. כמה שמש נותרה

שם עבור הפסיפלורה? והפיטוספורום נראה לי די צמא. האם הייתה השקייה מספקת?

למעלה