חומר להפחתת צריכת המים

מאדמאן

New member
חומר להפחתת צריכת המים

בעת שהייתי בקורסיקה בחודש אוגוסט נוכחתי לדעת שמזג האויר שם דומה מאוד למזג האויר בארץ בעיקר בחלקו הדרומי של האי. לאחר מכן שהיתי גם בסרדיניה ושם יש ממש את אותו מזג אויר.

בשני האיים ישנו להיט חדש אצל החקלאים ומגדלי הגינות (לתפארת) - החומר נמצא בשימוש כבר שנים רבות אבל הם טענו באוזני שהשידרוג שלו מלפני כשלוש שנים מהפכני.

מדובר בחומר שמוכנס לצד השתילים בעת השתילה וכעת אפילו גם בצמחים בוגרים והוא משמש לקליטת המים בחורפים או בהשקיות הראשוניות - כך שהצמח משתמש בו לפי רצונו ולוקח ממנו את המים.

מדברים שם על חיסכון של כ 80% מצריכת המים !!

נסיונותי למצוא את החומר במשתלות עלו בתוהו וכל התשובות שקיבלתי היו "אזל", איך שהמשלוח מגיע הוא נעלם !!

מישהו מכיר את החומר הזה? הוא להיט גם באבו דאבי, נסיכויות המפרץ וצפון אפריקה.

א ב י ב ן

New member
שמע. אנחנו צריכים להגיע להסדר בלעדיות עם היצרן ולייבאו לארץ

בשלוחים אדירים... אבל אל תספר שהצעתי לך.

מאדמאן

New member
אני נדהמתי שכאן לא יודעים על זה

חשבתי שמישהו כאן בפורום יודע במה מדובר.
בכל מקרה - חשבנו על אותו רעיון. להביא את זה לכאן זה יהיה מעניין...

drorim69

Active member
היה במשתלות לפני מספר שנים חומר למכירה העונה לתיאור

זכור לי שמדובר בפתיתים קטנים אוצרי מים (כמו בחיתול של תינוקות) שצריך להוסיף בשתילה. המיכל במשקל כ 2.0 ק"ג עלה מאות שקלים ולי עצמי לא יצא אף פעם לנסות את החומר.

לא מבינה איך יכול לחסוך כל כך הרבה צריכת מים אם בעצמו מחזיק כמות מוגבלת של נפח נוזל, אלא אם מוסיפים כמויות עצומות ממנו..

א ב י ב ן

New member
וואו זה נשמע יקר עד לא הגיוני... עדיף כבר לקחת חיתול ספוג

בנוזלי התינוק. גם יחסוך את ההטבלה הראשונה במים, גם ידשן את הצמחים וגם יחסוך
באיסוף האשפה. רק הרעיון שלי שווה כבר מיליונים!

מאדמאן

New member
אני מניח שאם זה לא ישראלי

ואתם לא יודעים כך אז זה לא רציני. נו, למה ציפיתי ?...

אבדוק בפורומים צרפתים ואם תירצו אעדכן.
זה לא החומר לטיטול. אתה מדבר על פולימר רגיל ועל שיטה שנבחנה כאן ולא הלהיבה. אני מדבר על מוצר אחר. אגב, פולימרים הם חומרים מעולים המשמשים לא רק לטיטולים. אמנם יש טיטולים לילדים ויש למבוגרים אבל אם זה כל מה שאתה מכיר מבחינת החומר הזה אז יש מה ללמוד.

למי שלא מכיר עם פולימרים עובדים מצוין בדישון כמו אוורגרו, חומר שקיים שנים כבר בשוק והוכיח ביצועים מדהימים. אך שוב, אני מדבר על מוצר אחר.

א ב י ב ן

New member
כנראה שלא הבחנת שכתבתי בלשון משתעשעת. איני שולל

חומרים, בעיקר כשאיני מכיר אותם ואין לי דרך (כרגע) להתנסות ו/או לחוות דעה עקב ידע.
מהמשתמע מהסבריך, החומר נשמע יקר מאד ובמידה שאתה זקוק לכמה עשרות
קילוגרמים ממנו, קשה לי אפילו לחשוב על המחיר שתיאלץ לשלם בתמורתו.

ומה לגבי שימוש חקלאי? זו בטוח סוג של פשיטת רגל...

מאדמאן

New member
אתה טועה - זה גם לא יקר - אם משתמשים ב 20 גרם לשתיל

זו בדיחה.

שוב, אשיג פרטים ממקור אחר.

מדובר כניראה בפולימרים סופחי מים (דומים למה שיש במוצרי

היגינה לתינוקות ונשים בהבדל משמעותי שם לא ניתן לשחרר הנוזלים במוצרים לגינון המים משתחררים).
כמי שהשתתף במחקר בגני "נקודה ירוקה" בנושא:
1. לא מעשי.
2. לא כלכלי.
3 לא חוסך משמעותי מים
החומר עם ספיחה מירבית של מיים מזוקקים במכל סופח 1:400 . בקרקע למירב 1:200 כלומר ק"ג חומר יספח 200 ק"ג מים = 0.5 מ"ק ניקח גינונת של 10 מ"ר שצורכת בקייץ למירב 50 ליטר ליום ובכל הקייץ כ- 6 מ"ק ואם מה שכתבתם נכון 80% = 4.8 מ"ק ולזה דרושים לפחות 24 ק"ג ל 10 מ"ר
ולגינה של 100 מ"ר 240 ק"ג וזה בתנאי מעבדת שדה .
כתבתם 33 אירו לק"ג = 7920 אירו = כ- 32.000 ש"ח ובמחיר מים של 12.5 ש"ח למ"ק נצטרך לחסוך 2560 מ"ק מים בכדי להחזיר ההשקעה נחלק ל48 מ"ק חיסכון שנתי בגינת 100 מ"ר ונראה שההשקעה תוחזר אחרי 12 שנה ולא דיברנו האם החומר ישמר כל זמן זה באות יעילות ועלות יישו החומר.
בחשבון זה שכנעתי יבואן פוטנציאלי לא לשים כספו על קרן הצבי
ואם הקרקע לא חול נקי ועמיקה הרבה יותר יעיל לנקוט בשיטות שמור מים יעילות יותר (גם בחול יש פתרונות זולים יחסית.
חיפוי בחומר אורגני לשיפור חידור המים לקרקע שגם אם נשתמש בחומר יש לנקוטבהם אחרת לא יכנסו המים לקרקע
באתר נמצא עור חומר רב
http://eco-garden.co.il/index.php?m=ar&artd=2675

מאדמאן

New member
תודה על תגובה לענין - אני ממשיך לבדוק

נראה לי שזה לא אותו חומר וגם הכמויות שלך לא נכונות.

אשמח לעדכן. שמחתי על התגובה שקשורה בהחלט לחומרים חוסכי מים.

אני מצוי די טוב בנושא. ולא נתקלתי בחומר שיכול לחסוך 80% מים

הצמחזקוקלכמות מים שאותה הוא יונק מהקרקע שלה קיבול מים בהתאם לסוג הקרע.למלא את המלאי הזה ניתן בדרך של הבטחת חידור כל הגשם שיורד או בהשקייה.
אם פולימרים חוסכי מים חשבו להגדיל את קיבול המים של הקרקע.
ואת החשבון ערכתי לך אשמח אם תראה לי היכן שגיתי בחשבון.
היהניסיון בריסוספולימרים על כל הצמח ע"מ להקטין את האידוי אבל ראשית אז הצמח יתחמם מאוד ויסבול ממכת חום.

למעלה