כלי גינון איכותיים-וולף גרטן מול גרדנה.

כלי גינון איכותיים-וולף גרטן מול גרדנה.

שלום לחברים.
הנני גנן חובב וברשותי מספר מצומצם של כלי גינון תוצרת חברת וולף גרטן הגרמנית.
מספרי גדר חיה ידניים/מזמרה/חרמש חשמלי/משור גובה טלסקופי ידני 4 מטרים/ מכסחת דשא חשמלית. עד עכשיו אני מרוצה מהעבודה עם הכלים של החברה הזאת למעט החרמש החשמלי שהחוט שם לא מחזיק ונגמר מהר מאוד גם בצמחיה עדינה,חרא של חוט הכניס היצרן שם. הבעיה שיש לי כמה חברים חובבי גינון גם הם שטוענים שהכלים של וולף גרטן לא מספיק איכותיים- וחבל שהשקעתי בהם את הכסף במקום בגרדנה שגם היא חברה גרמנית ולטענתם איכותית יותר. האם יש כאן חבר'ה בקבוצה שהתנסו בכלים של שתי החברות הללו ויכולים לעשות השוואה?
כל הסרטונים שמצאתי ביוטיוב הם בגרמנית אז זה לא עוזר לי.
תודה למשיבים ושתהיה שנה רגועה טובה ונהדרת לכולם.

הכלים הידניים של וולף גרטן יותר טובים וחזקים

הכלים החשמליים לא ידוע לי, אבל גנן כמעט תמיד עובד עם מנועי בנזין שהם יותר מקצועיים וחזקים

א ב י ב ן

New member
גם לי לא יצא לעבוד אלא עם הכלים של וולף. הם טובים, ובנויים

היטב, גם אם קרה לי שנשבר לי מקל, וגם אם המגרפות דשא שלהם אינן מאריכות
ימים. איני אוהב את מזמרות הסדן שלהם, אבל אין כמו משור המוט שלהם, ואגב, יש
להם 2 סוגי מזמרות גובה סדן ועוד סוג של מזמרת להב שמתאימה למוט.
לי דווקא יש את מזמרת הסדן המשוכללת יותר, ואודה שלעתים קצת קשה לי איתה.
אבל יתכן שזה בגלל העובדה, שאני גוזם גם ענפים עבים בגובה רב.
לגבי הכלים החשמליים שלהם, לא הייתי נוגע בהם במקל. הם יקרים ולא בנויים
ככלים מקצועיים. לכן, גם אם הייתי לוקח כלי חשמלי, הייתי מחפש כלי של חברה
טובה. יש לי מגזמת גדר של 'איקרה' והיא טובה (אבל גם בה עשיתי שינויים). בחרתי בדגם הארוך והיא עושה את העבודה ללא רעש וללא עשן. וכן. קרה לי שהיא
פגעה בכבל החשמל וזה לא ממש כיף, גם אם לא התחשמלתי.
בעבר השתמשתי במכסחת חשמלית תופית של חברה אנגלית ככל שזכור לי. הייתה
עדינה אבל די טובה. העדפתי את החיתוך הנקי שלה, למרות שהעבודה הייתה
אורכת זמן רב יחסית.
דווקא הכלים החשמליים של גרדנה נראים אמינים יותר מאלה של וולף, אבל מדובר
רק במראה עיניים. לא התנסיתי בהם.

אביבן,תודה רבה רבה על תשובתך

ואני מצטער על תגובתי המאוחרת הנובעת מאילוץ.
כשרכשתי את החרמש החשמלי התלבטתי בין הוולף גרטן לבין "סטיגה" ,דומני שממוצא גרמני גם כן,המוכר בחנות המליץ לי על גרטן וטען שהיבואן בארץ יותר נוח והאחריות שלו עדיפה,על הנייר הנתונים של סטיגה היו עדיפים אבל האמנתי למוכר ורכשתי את הוולף.
כאמור החרמש החשמלי עובד אצלי בגינה הפרטית-אבל החוט שלו פשוט בדיחה,יתכן שאני עושה לו עוול כאשר משווה אותו לחרמש מוטורי בנפח 29 סמ"ק שהיה לי, המוטורי עבד עם קסטה חליפית איכותית וחוטים משוננים במחיר יקר רצח. אף גנן מקצועי לא יקנה כלים חשמליים לעבודה בחוץ ולכן משתמשים בהם לגינות פרטיות.
החרמש המוטורי שהיה לי הגיע מבית סיני,הוא שקל לא מעט ולאחר שנתיים של שימוש לא רצוף בכלל עם הפסקות גדולות התחיל לעשות בעיות בהדלקה,כמובן שטופל ועבר החלפת פלאג+החלפת פילטר אוויר+ניקוי קרבורטור,השתמשתי בשמן סינטתי איכותי ותמיד הכנתי תערובת חדשה לפני השימוש עם דלק שקניתי באותו יום,בקיצור לא מכיר הרבה גננים שככה מקפידים על הכלי שלהם.
ובכל זאת הכלי עשה בעיות,היה גם כבד למרות שהשתמשתי ברתמה מקצועית של הוסקוורנה,הרעיש לא מעט(מנוע מוטורי כבר אמרתי?) ואם לא נזהרת גם חטפת כוויה מהמנוע הלוהט,בשורה התחתונה חרמש חשמלי עושה לך חיים הרבה יותר קלים ואם תמצא אחד בעוצמה של 2000 וואט ויותר עם ראש וחוט מתאים הוא יצליח להתמודד גם עם עשביה קשה,השאלה הנשאלת היא האם לקחת לשטח גנרטור קטן ומכשיר חשמלי או לקחת כלי מוטורי,חרמש יפני איכותי וחזק של טנאקה-היטאצ'י יעלה לך הרבה יותר מגנרטור-פק פק וחרמש חשמלי גם יחד.

סוף דבר:לאחרונה רכשתי משור שרשרת חשמלי 14 אינצ' של סטיגה,הספק 1800 וואט והוא מצוייד בלהב ושרשרת של אורגון,עד עכשיו הוא מנסר את הגזעים בקלות מבלי להתאמץ,יכולתי גם לרכוש את אחיו הגדול עם הספק של 2400 וואט ועם להב גדול יותר אבל עדיין לא התחלתי לכרות אקליפטוסים ענקיים
,
איזה משור שרשרת מוטורי יכולתי לרכוש בסכום זניח של 600 ש"ח?? מוטורי חדש יפני או אוסטרי/שוודי/גרמני/ עולים המון.
חשמלי חדש של חברה מכובדת עם אחריות טובה? קשה לומר מה שווה עד שלא ניסית אביבן.
תודה רבה חג שמח ושנה טובה.

צ פריר

New member
בעניין החוט לחרמש

יש לי חרמש חשמלי ("הכי זול") שגם הוא הגיע עם חוט צ'וקומוקו. אז הרכבתי לו חוט עבה מחרמש מוטורי ז"ל, נגד כל הוראות ההפעלה, והחרמש החשמלי מכסח מצויין כמו שצריך.

תודה צפריר.

תאמר לי בבקשה,החלפת את כל הקסטה או רק את החוט?
בחרמש החשמלי שלי אין אפשרות להחליף חוט יותר עבה כי הקסטה קטנה ויש בה חורים בקוטר החוט,גם אם אקדח את החורים לחוט יותר עבה לא אצליח להכניס לקסטה חוט באורך מתאים ואצטרך למלא חוט כל הזמן,עיסוק מרגיז ומתיש.
פתרון מתבקש הוא החלפת הקסטה הזעירה למשהו רציני יותר,אם זה אפשרי בעזרת מתאמים או אפילו משהו בול במידה ללא התעסקות עם מתאמים אינני יודע,מה שכן אני בטוח שקסטה גדולה יותר וחוט עבה יותר יאמצו את המנוע,יחזיק או ישרף זו שאלה של מזל.
תודה רבה לך חג שמח ושנה טובה.

צ פריר

New member
דחפתי בכח לקסטה

זה אומר שכשהחוט נשחק הוא לא נמשך מעצמו באופן אוטומטי כמו החוט האורגינל, מצד שני החוט העבה כמעט ולא נשחק.

עובד בתור גנן שנים עם וולף

היתה לי פעם מגרפת דשא של גרדנה וגם ראיתי את הכלים שלהם בגרעין פעם והתרשמתי שהם פחות חזקים

guprnds

Active member
ברשותי גרדנה

ובהחלט מרוצה. לצערי לא אוכל להשוות לאחרים.

אני עובד עם וולף בכלים מכניים. גרדנה נחשב כמוצר איכותי

בזמנו בעיקר לחובבים. היום חב' "הגרעין" דוחפת את גרדנה ויורדת מוולף. יש לנו מזמרת גרדנה לניסיון עם 10 שנות אחריות והיא עובדת יפה. כף שתילה העדפתי לוולף

תודה רבה שמוליק ותודה גם לשאר המשיבים

התרשמתי שהרוב מעדיפים את וולף משום מה,הכלים של גרדנה יקרים יותר אבל לא משמעותית.
מנסיוני רשת הגרעין יקרה יותר ומשתלמת רק לבעלי הנחות שקונים בכמויות.
תודה רבה חג שמח ושנה טובה לכולם.

למעלה