סטיפה -התייעצות בכיוון של אדריכלות נוף

ימימימה

New member
סטיפה -התייעצות בכיוון של אדריכלות נוף

מחפשת עצה ודגמאות איך להשתמש בסטיפה בגינה. יש לי צמחים רבים והם מזריעים את עצמם - יחד עם זה הישנים מתים ונשארים יבשים ומכוערים.
לקראת תכנון מחדש של הגינה- חושבת לרכז אותם בשורה יפה - השאלה איך לשמר את המראה- מתי לעקור צמחים ואיך לטפל ברווחים.
ולחילופין- איך ניתן לשלב סטיפות בין צמחים אחרים שלא ידרסו זה את זה??
לצערי לא מצאתי דוגמאות ברורות ברשת.
תודה

ימימימה

New member
תודה אני יודעת לחפש בגוגל. וכתבתי שלא מצאתי

פתרונות ורעיונות לשאלות שלי

drorim69

Active member
והנה גם

https://www.google.co.il/search?q=S...X&ved=0ahUKEwj0t8Xbm6rPAhXKvhQKHdFaCtIQsAQIGQ

הסטיפה אצלי בד"כ מתייבשת אחרי שנה והצימוח ממשיך באמצעות שתילי הבת שצומחים סביבה, מאד נוח לגדל אותה כי לא צריך להמשיך לשתול, פשוט לעקור בקלות את המיותרים..
היא יפה בשורות ובמפוזר ומכניסה המון רכות ותנועה לגן.

ימימימה

New member
היא יפיפיה ואהובה עלי מאוד. כמוש כתבתי יש לי הרבה צמחים ממנה

מפוזרים בגינה -שהתרבו במשך השנים. אבל רואה שהיופי נהרס כשצמחים אחרים מתערבבים בה מכסים אותה או ההפך.
לכן מבקשת יעוץ מנסיון או ממי שעוסק בתכנון גינות - איך לשלב באופן שאהנה ממנה יותר.
ואשמח לתמונות מגינה פרטית לא מהרשת

drorim69

Active member
לעקור אותה כשהיא מכוערת

כשצמחים דורסים זה את זה אז או שתכנון המרווחים ביניהם לא נכון או שצריך להעניק גיזום לאחד מהם ולהקטין את נפחו כדי שלא ישתלט על המרחב..

אם לדוגמא יש לך מרווה פורחת וקשה לך להחליט מתי לגזום אותה כי הפריחה מתמשכת. המרווה גדלה מדי ועולה על צמחים מסביבה.. במקום להתלבט תחליטי מראש על 2 גיזומי 1/3 נפח בכל עונת צימוח של המרווה ותזכי לצמחי מרווה קומפקטיים וצפופים, עם פריחה שופעת שעומדת "במקום" ולא דורסת צמחים אחרים.
מקווה שההסבר קלע לשאלה שלך

למעלה