כנראה קמחית בהיביסקוס

כנראה קמחית בהיביסקוס

מוסיפה תמונות אני לא בטוחה אבל כנראה שמדובר בקמחית
אפשר עזרה?
מה עושים?!
האם זה ידבק את שאר הגינה?

גינה בעמק חפר, הצד הזה של הגינה נמצא בשמש כל היום

תודה!!!
עמית

א ב י ב ן

New member
תשתדלי לסלק ענפים נגועים ולשים בשקית אטומה ולזרוק רחוק.

יש טיפולים ולא ממש עוזרים. יש הרבה חומר במרשתת. כנימה קמחית מנוקדת. כק"מ.

תודה ניסינו...

הורדנו עכשיו את הענפים הנגועים, מה שיכולנו + שטפנו שטיפה מטורפת של כל ההיביסקוס מלמטה ועד למעלה
יש כמות מטורפת ובלתי נתפסת של המזיק
מאחר והיום אין איסוף גזם אנחנו חייבים להשאיר את הענפים הגזומים בגינה שלנו
אז שטפנו גם אותם
עשינו מה שיכולנו ועדיין אנחנו רואים חלק מטפסים חזרה על הצמח

מבאס
נקווה שנצליח להפטר מזה...
אני מפחדת בעיקר שהם יעברו לצמחים אחרים

מנחם231

New member
אם בא לך לנסות

אני משתמש בריסוס של אלכהול 95% .לאחר כמה דקות מרסס עם מים מזוקים או מי מזגן.
הבעיה שאלכהול עכשיו מאוד יקר עקב מיסוי גבוה.

זיטלי

New member
אלכוהול למיגור כנימה קמחית

מנחם, הטיפול הזה מאד מעניין (לדעתי, אם זה בקיץ, האלכוהול מהריסוס יתנדף בכמה דקות ולא צריך מים כלל). מהנסיון שלך - הצלחת למגר אותן? כל כמה זמן אתה מטפל? אנא פרט קצת על הנסיון שלך.
אני, לצערי, כרתתי שלושה שיחי היביסקוס בוגרים בשל הבעיה. אני מאד אוהבת אותם ואם ניתן לטפל באלכוהול, יתכן שאשתול שוב.

מנחם231

New member
אז ככה

א.בבניין הקודם שלי גדר חיה של היביסקוס נדבקה. השכנים היו בפניקה. אמרתי להם שבגשם הראשון הכל יהיה בסדר וכך היה.
ב.פעם היה איש מופלא לצמחי בית. בכל תערוכה היה זוכה במקומות הראשונים.
למזלי הצלחתי להתחבר אליו ולמדתי ממנו.
באתי עם צמח נגוע ואז הוא אמר לי להביא וודקה. אני ידעתי שהוא אוהב אבל אחרי
שהוא לגם קצת הוא ריסס את הצמח.
אחרי שבוע ריססתי שוב והצמח נהיה כמו חדש. לצערי האלכוהול יקר עכשיו.
למרות שהוא מתנדף אני גם מרסס עם מים מזוקקים.
לטיפול הזה יש יתרון בזה שאין בבית חומרים רעילים. אם אני ארסס את הפלפלים
אין מצב שנאכל מהם.
מנסיוני יגם עש הטבק ומזיקים אחרים לא עומדים ב"טיפול" הזה.
אני לא משתמש בחומרים להדברה כי לא מספיק מנוסה בזה ובבית לא רוצה לסכן.

מנחם231

New member
ובנוסף

2 כפיות מלאות של סודה לשתיה על ליטר מים אמורה לעזור. בריסוס.

תודה רבה מנחם

אולי אני אנסה את הטריק עם הסודה לשתייה
בנתיים עשיתי שטיפה מאסיבית ביום שישי ועוד שטיפה הבוקר
כל מה שהסרנו עומד בנתיים בצד והכנימות נמצאות עליו.... הפינוי של הגזם הוא רק בשלישי אז לצערי אין לי איך לפנות את כל זה :(

א ב י ב ן

New member
כפי שכתב רן, אם לא אספת מיד בשקית אטומה וסילקת

מהחצר, רב הנזק על התועלת.
למה לחכות לגזם? למה לא לאסוף לשקית אטומה?
אני מקווה שמשגיאות לומדים, ועוד יותר מקווה, שהנזק לא גדל בחצרך.

אתה אומר...

להכניס הכל לשקיות
אבל איך אני אאטום אותן?
אם אכניס לשקיות ואז מהצד השנייה אלביש עוד שקית זה מספיק טוב?

אה כזה אטום :)

תודה רבה

המצב כרגע הוא כזה
אספתי את כל מה שבצד בשקיות כפולות
ריססתי על כל החלק התחתון של הצמח וכל המזיקים שמסביב - 2 כפיות מלאות של סודה לשתיה על ליטר מים כמו שהסביר מנחם

הבעיה הגדולה שנשארה היא כמות אדירה על צמרת ההיביסקוס שאני בכלל לא מגיעה אליה

חשבנו ללכת היום לקנות מסור חשמלי אבל אין לנו מושג כמה זה יעלה
כמה יעלה לקחת גנן לגזום את שלושת ההיבסקוסים
כלומר לקצץ אותם ?

גנן בכלל יסכים לגזום שיח מלא קמחיות?

א ב י ב ן

New member
ריסוס החלק התחתון לא יעיל כי את הריסוס צריך לתת על הכנימות.

לגבי גובה? לא יודע. לא נתת תמונות.
בכל מקרה, לא הייתי מכסח שיחים שלמים.

יוAב

New member
לגבי אלכוהול וסודה לשתיה...

למי שחושב להשתמש בחומרים הללו יש לדעת שהם הורגים את הכנימות
הבוגרות אבל לא מכחידים את המזיק.
החומרים הללו אם לא נשטפים תוך 15 דקות הם יכולים להרוג חלק מהצמחים
שרגישים להם.
אם אתה עומד להשתמש בהם בדוק קודם את השפעתם על ענף או עלים בודדים.

אחזור על כמה נקודות בקשר לכק"מ שתמונה. סילוק ענפים מזיק יותר

מאשר מועיל יען בגיזום מפזרים כנימות בגלגוליהן השונים. הכק"מ הינה כנימה עמידה יותר מאשר הקמחיות האחרות. הכק"מ חיה בטווח טמפרטורות רחב ויש לה הרבה פונדקאיים.
הטיפול היעיל ביותר הוא ריסוס בפלאש 0.03%. חומר יקר ויעיל. אפשר לאסוף קבוצת רכישה. בדירוג צמחים רגישים לכק"מ, היביסקוס בדרגה 4 הגבוהה ביותר. המרשתת וחיטוט בפורום יפיקו מידע נוסף

drorim69

Active member
שמוליק תקן אותי בבקשה לגבי זה - הכנימה הזו חורפת בקרקע?

אם הבנתי נכון מההסברים בעבר -היא ממילא חורפת בין שורשי השיח בקרקע עד להתחממות מזג האויר שיתאים לה לפעילות?

אם זה נכון - שטיפת השיח במים ללא הדברה כלשהי, רק מביאה אותה לקרקע למקום בו היא עלולה להמתין בכייף או לפגוש נמלים שיעבירו אותה הלאה..

כן?

מיששש

New member
אני לא שמוליק - אבל ראיתי במו עיני

כנימה מופלת לקרקע, ואז פשוט מטפסת חזרה למעלה.
את הקטנות שקשה להן לטפס לבד - הנמלים מעלות.
&nbsp
לדעתי, לשטיפה יש תועלת רק בניקוי של הפייחת שמתיישבת על טל הדבש שהכנימות מפרישות, ובכך לאפשר לצמח להטמיע ולהתחזק.

את צודקת. בזמנו עשינו ניסיון ע"י מריחת דבק מתאים על גזעי

סתריה למניעת עלית כנימות ונמלים. הניסוי לא צלח מסיבות טכניות.
אני לא מאמין בשטיפה יען שוטפים רק את מה שרואים מה שנקרא "שטיפת מצפון"

מיששש

New member
ההתמודדות שלי עם הכנימה הקמחית המנוקדת

בשנה שעברה הגיעו הקמחיות בהמוניהן לשכונה שלי. בבתי השכנים גדר חיה של היביסקוסים ניזוקה באופן קשה מאוד, ואצלי, שלושה היביקוסים נדבקו גם הם.

ראשית - מעניין לראות את ההבדל בין ההיביסקוסים - 2 צמחים בוגרים שלא נגזמו באופן משמעותי בשנים האחרונות נפגעו באופן בינוני-קל, בעוד שצמח אחד, שעבר לפני שנתיים התעללות קשה, שבירה של הרבה ענפים שבעקבותיה גיזום חזק וצימוח צעיר, וגם היה מכוסה חלקית ברשת צל - נפגע באופן קשה מאוד.

בתור משתתפת ותיקה בפורום זיהיתי מיד במה מדובר וקיבלתי כאן את ההמלצה להשתמש בפלאש - אך אף גנן שדיברתי איתו לא הסכים לבצע, שכן מדובר על חומר רעיל ביותר. גם הערכת המחיר לריסוס כזה היתה גבוהה מאוד.

תוך שאני מחפשת פתרון - התחלתי פשוט לאסוף מצבורי כנימות באופן ידני - לקחתי נייר טואלט וניגבתי בכל מקום שיכולתי. את הנייר המלוכלך אטמתי היטב בשקית והקפדתי שלא לזהם את הסביבה בקמחיות (אם כי אני לא בטוחה שהיתה משמעות לזהירות שלי, כי כל החצרות בשכונה גם ככה מלאות קמחיות והן יכולות להגיע מכל עבר). ענפים פגומים מאוד גזמתי ושרפתי, יחד עם עלים ופרחים יבשים שנשרו מהשיח.

בסוף הגעתי לגנן שתמורת סכום מכובד ביותר, ריסס את ההיביסקוסים (וכל החצר) בתמיסה של חומר על בסיס נים (נימגארד וכו'), דשן KF30 ושמן כלשהו. הריסוס התבצע במרססת ממונעת ועוצמתית שיעילה לאין שיעור מכל מה שאפשר לבצע באמצעים ביתיים.
אותו גנן סיפר שמניסיונו הטיפול הזה עוזר כנגד הכנימה, אבל אצלי, בשיח שבו הנגיעות היתה קשה, הטיפול הראשון לא הספיק, והוא חזר לטיפול נוסף.

מאז, שני הצמחים שנפגעו קלות, נקיים כמעט לחלוטין מהכנימה. הצמח שנפגע קשה שוב נגוע - אבל ברמה נמוכה (הרבה פחות מאשר צמחי השכנים...).
במצב הנוכחי בהחלט מספיק לעבור פעם בשבוע ולמחוץ כל כנימה שנראית לעין.

בנוסף, לאחרונה פגשתי גנן שהמליץ מאוד על ה-תמר-טק. הוא נתן לי שאריות מבקבוק שהיה ברשותו וניסיתי לרסס - התוצאות די עלובות, אבל מסתבר שאת התמרטק יש לשמור בקירור ולהשתמש תוך פרק זמן קצר מאוד מהפתיחה - כך שיכול להיות שהיעילות הנמוכה נובעת מאופן השימוש (לא שמרתי בקירור ואין לי מושג כמה זמן עבר מאז שהבקבוק נפתח).

מניסיוני הדל אני ממליצה לסלק מקורות צל ועודף השקיה שמעודדים את הכנימה, להימנע ככל האפשר מגיזום, שכן הוא מעודד לבלוב שאהוב על הקמחיות. את מקומות שפגועים קשה מאוד לפעמים אין ברירה אלא לגזום - ואז יש להקפיד לאטום מיד ולסלק את השאריות, או לשרוף אותן.
איסוף ידני אמנם לא ממש נעים, אבל הוא הפתרון הכי טוב והכי ירוק, כאשר הנגיעות אינה קשה מדי.

אני מקווה שאצליח לשמור על ההיביסקוסים במצב סביר, שכן העלויות של הריסוס האורגני המיוחד, שלא לדבר על הפלאש, פשוט לא סבירות, עדיף כבר להיפטר מההיביסקוס.

למעלה