יתושים "אוכלים" את בני בן השנה בגינה

eranmortage

New member
יתושים "אוכלים" את בני בן השנה בגינה

אהלן,

קודם כל חייב חייב להתחיל במילה טובה ותודה גדולה לפורום.

אני סובל ממכת יתושים בגינה (בעיקר בני בן השנה).

מהו הפתרון הטוב המומלץ ביותר? או שילוב של כמה פיתרונות ביחד?

קניתי ארבעה לפידי במבוק עם "שמן לפידים - ציטרונלה " אבל אני הגינה יחסית גדולה ואני גם תוהה האם הלפידים יעילים בכלל (אני לא מריח את הציטרונלה כשאני מדליק אותם) .

ייבשתי את כל מקורות המיים הנראים לעין.

המצב פשוט בלתי נסבל.

כל רעיון ייתקבל בברכה.

תודה,
ע

אני פשוט נמרחת בתכשיר נגד יתושים לפני שאני יוצאת לגינה

על המרפסת (שיושבים בה לאכול, לקפה או סתם לבלות) - נרות ציטרונלה.
לא יודעת כמה זה באמת יעיל.
&nbsp
לגבי הלפידים - אצלי לפחות, העקיצות הן באזור הצמחיה (ברגליים ואם אני מעשבת - אז בידיים). לכן לפיד גבוה לדעתי לא יעזור.
אולי כדאי לשים מלכודות?

drorim69

Active member
מי שרגיש לעקיצות יותר מאחרים ימשיך כנראה להיעקץ..

אומרת מנסיון מכיוון שנמרחת ומייבשת את הגינה ולמרות זאת נעקצת בחוץ.
המצב באמת בלתי נסבל כי יתושי הנמר האסיאתי לא באמת עובדים לפי הספר ולא אכפת להם (להן) שאנחנו לכאורה עושים כל מה שאמרו לנו..

קודם כל - חומר למריחה כנגד היעקצות שמצאתי לעצמי כהכי טוב - ציטרונלה פורטה של סופרפארם (חסר על המדפים כבר תקופה די ארוכה)

שנית - לשים בקרבתכם מנורה כחולה (קטלן) בשעות אחה"צ והערב כשיושבים בחוץ. מעדויות של אחרים זה מפחית מאד את כמות היתושים בסביבה. לי אין כזה, אני לא יושבת בחוץ בכלל. קניתי 2 כאלו מתנה לאחרים ועדין לא קיבלתי פידבק.
(לקוחה סיפרה לי שבבריכה החדשה שלהם התקינו מע' תאורה צבעונית והם שכחו בטעות את התאורה דולקת בלילה על אור כחול - בבוקר כל פני המים היו מלאים בחרקים מתים).

מי שסתם נעקץ פה ושם לא מבין בכלל על מה מדובר..

א ב י ב ן

New member
וואלה. מהקיץ שעבר יש לנו קטלן (רק) בבית. הוא הורג כל מיני

מעופפים ובעיקר לא יתושים, אבל נאלצנו כבר להחליף בו 2 סטים של נורות.
יותר משהן יקרות, קשה מאד להגיע אליהן...
ומהסיבות שאת תיארת, איננו יושבים כמעט בחוץ.

PPHBH

Member
"מטקה" שמחשמלת יתושים

גם אני די סובל מעקיצות יתושים כאשר אני יושב בגינה. זאת בהחלט בעייה.

אני ממליץ על המטקה, היא אולי לא תמגר את התופעה אבל זה מרגיש כיף לחשמל את היתושים, סוג של כיפת ברזל ליתושים שבהחלט נותנת הרגשה טובה כאשר מצליחים "ליירט" יתוש שמתכוון לעקוץ.

skiforce

New member

skiforce

New member
ייבוש מקורות מים ולחות יכול לסייע

שווה לבדוק איפה היתושים משריצים/מתרבים/עושים ילדים בקיצור. ידוע שהם אוהבים סביבה לחה וחמימה. אני למשל גיליתי שהם מאוד מחבבים עציצים עם תערובת שתילה לחה מהשקייה וחמימה מהחום. שלא לדבר על האזור שבו אני מאכסן את השקים של התערובת והקומפוסט, וליד ברז הגינה שמטפטף קצת ולח שם. לפעמים שורצים גם בשיחים עבותים. וכמובן כמובן לוודא שאין בסביבה מקורות של מים עומדים, פתחי ניקוז פתוחים, וכו'. בקיצור, ככל שתצליחו לייבש אזורים ולאוורר, אולי המסה תהיה קטנה יותר.

למעלה