המלצה על מפוח עלים

oren1012

New member
המלצה על מפוח עלים

שלום,
אשמח לקבל המלצה למפוח עלים איכותי הכולל שק.
מדובר על שימוש ביתי אחת לכמה זמן. בעיקר לאיסוף העלים בגינה+ שאיבה של דשא סינטטי/דשא אמיתי.
אציין שמדובר במספר משפחות המעוניינות להתאחד ולקנות את המפוח יחדיו. כך שיש תקציב די גבוהה (1000 ש"ח ויותר) אך חשוב שיהיה מדובר במוצר איכותי.

כל המלצה ותובנה תתקבל בברכה.

אחלה יום

robertwatk

New member
מפוח נושף או שואב?

גם אני שואל באותו נושא: באופן כללי עדיף מפוח שנושף אוויר ומעיף את העלים והלכלוך או שואב? שמתי לב שגננים תמיד משתמשים במפוח נושף (וגם בנזין כמובן).

אז השאלות בעצם:
1. חשמלי או בנזין
2. נושף או שואב
3. המלצה על דגם?

א ב י ב ן

New member
בחשמליים לפחות יש אפשרות לגרום למפוח גם לשאוב ולמלא את העלים

לתוך שק. יש דגמים שגם גורסים את העלים.
החשמליים מרעישים פחות מאלה המופעלים ע"י מנוע בנזין.
חוקי או לא חוקי להפעיל?
טוב או לא טוב לגינה?
זה כבר סיפור אחר ומיכל אמרה כאן את דברה בנדון.

כדאי שתדעו

לפני שקונים כדאי שתהיו מודעים: לפי תקנות הרעש הפעלת מפוח בשטח עירוני בנוי אינה חוקית.
כלומר, יכול לבוא שכן ולהתלונן, ולדרוש הפסקת עבודת המפוח, והפקח ירשום לכם דו"ח.
&nbsp
כדי למנוע תלונות ופקחים, כדאי מאד להפעיל אותו אך ורק בשעות הגיוניות. שישי ב3 צהרים זה לא הגיוני, גם לא שבת ב9 בבוקר, כי יש אנשים שישנים.

oren1012

New member
מדובר על יישוב ולא על שטח עירוני

אין לי ספק שאין בעייה מבחינת השכנים ואפילו להפך.
בכל מקרה אשמח לחוות דעת נוספות במידה ויש כאלו לגבי סוג המפוח שכן המחר עצום ואין לי מושג מאיפה להתחיל חוץ מלקחת הימור..

האם בניזין טוב יותר משמעותית מחשמלי?
(כאמור מדובר על שאיבה- ידוע לי שיש כאלו שגם מבצעים גריסה)

תודה

אותו הדבר. החוק מתיחס לאזורי מגורים

זה היינו הך אם זה קיבוץ, מושב, שכונת בנה ביתך או במרכז ת"א.
יש איסור להקים רעש של מפוח באזורי מגורים.
מספיק שכן אחד עם עין צרה.

לגבי המפוח - אני בכלל בעד לשנות גישה מן הקצה. להפסיק לנקות את מה שהוא לא לכלוך, ולהשאיר עלים יבשים בגינה, כחיפוי אורגני. חוסך כסף, עבודה, אנרגיה, רעש, זיהום סביבה. תורם להורדת טמפרטורת קרקע, הקטנת אידוי, משפר צמיחה של הצמחים.
איפה כן צריך לנקות? בשבילים מרוצפים שמישהו עשה את הטעות ושתל מעליהם עצים שמשירים משהו. אבל בכל מקרה, שם מספיק מטאטא. אין שום צורך במפוח.

אפשר לקרוא על יתרונות החיפוי כאן
http://www.greendreams.co.il/חיפוי-קרקע-בגינה-פתרון-יפה-לחסכון-במים.html

guprnds

Active member
שכן עם "עין צרה"?

המפוחנים (מפעילי המפוח) יכולים לשגע את השכנים. אפשר להשתמש במגריפה, במטאטא, אפשר אפילו לאסוף עלי שלכת ביד. מה ששנוא עליך אל תעשה לרעך.

גם אותי זה משגע

גם אני הפסקתי גנן של שכנים שהחליט ש3 בצהרים ביום שישי זה הזמן להפעיל מפוח... וגנן אחר שחשב שהשעה 6:40 בבוקר מתאימה לסידור ערימת העלים.

אבל את יודעת, לפעמים כאשר זה לא באמת באמת מפריע, כשיושבים בבית אטום עם מזגן, אין תינוקות ישנים, והשכן מפעיל מפוח ב10 בבוקר ביום חול, וגם זה בתדירות של פעם בחודש, אז לא ממש חייבים להתלונן. אפשר להבליג.

אבל, בכל שכונה יש את זה שרק מחכה שיתנו לו סיבה להתלונן על משהו.

היתה אחת בשכונה שלי שאהבה להתלונן על הכל, כולל על ילדים שמשחקים בחצר, על חגיגת יום הולדת לילדי כיתה א', כלב פודל קטן שמסתובב בחניה של בעליו לא קשור, ילדה שמנגנת בפסנתר או ילד שניגן בגיטרה, מכונית עם גרר שחונה ברחוב יותר משבועיים, וכו' וכו'. היא הביאה לשכנים שלה פקחים ושוטרים על כל פיפס והשליטה משטר טרור - לשמחתי הרבה היא סוף סוף מכרה את הבית. כולנו, כל השכנים נשמנו לרווחה, ממש הגיע שקט ושלווה לשכונה.... אפילו העובדה שהבית בשיפוץ מסיבי וכבר 3 חודשים יש פה רעש הריסה, קידוח ודפיקות (בשעות חוקיות) לא מפריעים לשקט הזה.

Limonium

New member
אלוהים ברא אנשים מטומטמים, הם המציאו כלים מטופשים,

ועכשיו מאשימים את המכונה עצמה כאילו שיש בה נפש חיה ויש לה זכות בחירה.
מפוח הוא כלי שעושה רוח, וגם קצת רעש.
יש רועשים יותר, יש רועשים פחות. אלו שרועשים יותר מרעישים כמו אופנוע, אלו שפחות כמו מכונית. רמת הרעש כאן היא ממש לא עיקר הנושא. העיקר הוא הזיהום וחוסר הנוחות של השכנים.
מפוח נועד לריכוז עלי שלכת, וחלק מהמפוחים יכולים לשאוב אותם.
אם בוחר אדם להעיף אבק / אדמה/ פסולת לרחוב, לאוויר, ולשכנים זו אשמתו ולא אשמת המכונה.

מין הסתם מפוח עם מנוע בנזין יהיה חזק יותר מחשמלי. יש חשמליים טובים יותר וטובים פחות. אני באופן אישי מחבב את הכלי של סטיגה כי הוא מאוד נפוץ.
גם במודלקי הבנזין יש טובים יותר ופחות. חלקם מיוצרים ע"י יצרן רציני, המיוצג ע"י יבואן רציני. אחרים עלומי שם ונטולי איכות.
פשוט צריך להשוות את ספיקת האויר ומהירות הרוח של הכלים השונים. את זה אפשר להצליב עם נפח המנוע ( פחות קריטי ), ובעיקר עם מחיר ושירות שנותנים היבואן ותחנות השירות.
כמו תמיד חשוב לעשות סקר שוק, לראות מה יש, וכמה עולה. עדיף לגלות את הדברים לפני הרכישה ולא אחרי.

באופן כללי גם אני לא חובב מפוחים. אני בהחלט בעד חיפוי קרקע, אולם ישנם מקומות שבהם מפוח מאוד עוזר.

Limonium

New member
זאפ הוא אתר ישראלי.

אם תריץ חיפוש על סטיגה בגוגל העולמית תקבל את זה: http://www.stiga.com/home.html
&nbsp
אם תריץ חיפוש על היונדאי תקבל ???
&nbsp
לכל יצרן כלים טובים יותר ופחות, ישנם יבואנים טובים יותר ופחות, ישנם משווקים ותחנות שירות טובות יותר ופחות.
אני מעדיף להימנע מלהמליץ על כלי כזה או אחר כי אני חושב שהשוואה ברשת היא לא הוגנת. אתה צריך לשקול את מכלול הגורמים ולבחור במוצר המתאים עבורך.

למעלה