סדר הכנת גינה והקמתה

סדר הכנת גינה והקמתה

שלום רב,
אז אחרי המתנה של שנה......השקיית הגינה והיפטרות מעשבים שוטים (רציתי לדלדל אוכלוסיית עשבים שהגיעה עם הקרקע) ע"י ראונד אפ.

הוספתי לפני כחודשיים אדמת חמרה חולית כשכבה עליונה לחלחול, מאחר ולא הצלחתי להשיג אדמת חול דיונות מאושרת ובאחריות ללא מלחים וכו'.

הגינה הינה גינה פשוטה ולא יומרנית:
במפנה הצפוני והמערבי (בצורת 'ר' הפוכה לשמאל) שהוא בערך 90 מ"ר אני מתכנן לעשות מדשאה עיקרית כאשר בצד לאורך החומה אני אעשה ערוגה של 40-0 ס"מ רוחב התחומה ע"י אבני תיחום ולמטה יריעת פלסטיק (לא יודע מה השם של) למניעת הצפשטות הדשא לערוגה.

אני אוהב לעשות את הדברים לבד כך אני גם לומד, גם מתנסה והכי חשוב נהנה ולוקח חלק בבנית הגינה שלי (בדיוק כמו שעשיתי בבניה מעשית את ביתי).

מהו סדר הקמת הגינה של השלבים הבאים:
- אבני תיחום
- פלסטיק חוצץ למניעת התפשטות הדשא
- השקיה (מתזים לדשא וטפטפות לכל השאר)
- יריעות ניילון שחורות לערוגה (למניעת צימוח של עשבים)

אשמח לקבל טיפים לגבי הסדר של מה לעשות קודם.

ההיגיון אומר ודם לתכנן מערכת השקיה (בהתאם למרחקים שארצה לשים בהם את הצמחים והשקיה לכל זור הדשא) כי זה דורש חפירה והצנעה של הצנרת.

לאחר מכן תיחום ע"י הפלסטיק לדשא

אח"כ אבנים לתיחום

ואז כל השאר.......

מאידך חשבתי אולי לעות קודם את התיחום ואז לפיו לשים את המתזים (כי התיחום אינו בקווים ישרים).

בשאר הבית במפנה דרומי יהיו בעיקר המון פרחים עונתיים וצמחים ירוקים כי לתת צבעוניות לכניסה.
במפנה המזרחי יש לי ערוגה קטנה של 2 מ' אורך שלשם לעיתים מתנקים מים עם סבון כשאנו שוטפים את הבית, האם יש צמחים עמידים לעניין הזה, או שפשוט נשנה את הרגלי השטיפה שלנו?

חשבתי לשים שם צמחי נוי עמידים אם יש כאלו ולכסות בחלוקי נחל....

אשמח לכל עצה או קישור

המון תודה מראש

האם יש עוד שלבים?

למעלה