פיקוס תאילנדי /הולנדי /...

puruo5

New member
פיקוס תאילנדי /הולנדי /...

אשמח אם תוכלו בבקשה לייעץ לי,
קנינו בית פרטי בן 17 שנים. בגינה ישנם כמה עצים שעל פי הגנן שמם "פיקוס תאילנדי" ויש הטוענים שזה בכלל "הולנדי". כך או כך, לדברי הגנן ברבות השנים השורשים שלו עשויים להרים מרצפות ולעשות לא מעט בלגן ולכן מומלץ להיפטר מהם. העצים מאוד גבוהים ויוצרים חייץ נפלא מחלונות השכנים הסמוכים. אני תוהה, אם עד כה חלפו 17 שנים ושום בלטה לא התרוממה, האם זה עוד עשוי לקרות?

פיקוס צר עלים- תאילנדי. פיקוס הוא עץ עם הרבה סבלנות. השיקול

האם עכשיו או לעת צרה הוא שיקול פרטי בהתאם להערכת פוטנציאל הנזק לעת יקרה

א ב י ב ן

New member
בקישור תמונה של התאילנדי. עץ יפהפה לטעמי, ויוצר אלחה הפרדה.

קנה לך מגזמת מוט ומשור שאפשר לחבר לאותו המוט. וולף גרטן מייצר כאלה.
גזום עודפי גובה ורוחב ותשמור על מימדי שיח סבירים. זה יבטיח שהשורשים לא יתפרעו.
בכל מקרה, זה שהפיקוסים תפסו מימדים נאים במהלך 17 שנים, לא מעיד על כך שלא "ירצו" להמשיך ולגדול והשורשים בהתאם.
גזום ושמור על מידות סבירות, ויהיו לך עוד שנים ארוכות של הנאה ללא נזקים.
https://www.google.co.il/search?q=פ...=tLU1V-yFM-qUgAbUiY2IBg#imgrc=5hCrP5g631YLQM:

בנוסף לדברי אביבן הנכונים. אם הביוב הותקן נכון. ויסודות הבית

תקינים ואין נזילה מתחת לבית לא יקרה לבית דבר. ראה פיקוס בן 35 שנה ליד הבית שלנו וליד בריכת דגים ללא כל נזק

מקרה יחיד לא מעיד על הכלל

העץ המדהים שלך הוא מקרה יוצא דופן.
יש מאות מקרים שבהם פיקוסים גרמו לנזקים חמורים, גם למבנים חדשים וגם לצנרת חדשה.
&nbsp
דוגמה אחת מעשרות - שכנים ברחוב שלי - בית בן 7 שנים .

מיכל נכון שמקרה אחד לא מספיק. אבל נקראתי להרבה מאוד

מקרים של נזק לביוב מפיקוס והתברר שפשוט הביוב דלף, תיקנו הביוב וסוף לבעיה.
ובית בונים היום על כלונסאות, פלטות או רצפה צפה ושוב אם השיפועים מהבית החוצה ואיל נזילות בבית אין לשורשים מה לחפס שם ולא מזיקים לבית.
וכן אצלי דוקא עיקר הנזק לצנרת המים השכונתית הוא ממכנפים. כאשר מצניעים צנרת בקרקע הקרקע שם מאווררת (מכסים בשכבת חול) השורש של כל עץ גם השתול במרחק 15-20 מ' משם גדל נהדר לאורך הצינור מעבה ומקלקלו. לזה יריעות טרפלן הן הפתרון

סיפור אמיתי מניסיוני

הגעתי לגינה באזור חוף הכרמל. בית יד שניה ששופץ לגמרי, וגם הגינה.
בגינה היו כמה עצי פיקוס גדולים מאד, במרחק לא גדול מהבית ומהביוב.
כאשר המלצתי לעקור או לפחות לגמד את העצים בצורה משמעותית, אמרו לי בדיוק את המשפט שאתה כתבת: "אם עד כה חלפו 23 שנים ושום בלטה לא התרוממה, האם זה עוד עשוי לקרות?"
כמה שניסיתי לשכנע, לא עזר.
אחרי שנה דיברתי עם הלקוח, הפיקוסים התעוררו, אולי עקב שיפוץ הגינה, אולי בלי קשר. יש נזקים למבנה, יש נזקים למערכת הביוב.
הפיקוסים נעקרו.

עכשיו, מה לעשות עם אלו שלך? אם אתה מתחייב להשאיר אותם במצב מגומד, כלומר: צרים מאד (מטר וחצי) ונמוכים (עד 3 מטר), ובהנחה שהם רחוקים מביובים וריצופים, וגם מקירות תמך וחומות - אז הסכנה פחותה.
זה מצריך גיזום בתכיפות גבוהה. לא לתת לשיחים להשתולל.
אם העצים צמודים לקיר תמך - לא להתמהמה ולא לחכות לנזקים. לעקור.

מיכל על העובדות אינני חולק, אבל אינני מכיר הנושא.. לאחרונה

המלצתי לשני בתים שנבנו ליד פיקוס בנגלי ענק מאוד מרשים, לחצוץ בין הפיקוס וצנרת המים והביוב בירעת טרפלן, מפני הקרקע עד לעומק 50-60 ס"מ מתחת לצנרת ושלום על העולם. הבתים על כלונסאות ובנויים נכון לשםהשורשים לא יזיקו לבית.

למעלה