הקמת גינה בלי פלריג / במתווה שונה מהמקובל-בעיות?

drorim69

Active member
כמה חבל..

לפני כמה חודשים, כשראיתי לראשונה בישוב וושינגטוניה פגועה מחדקונית ובמקביל שנודע לי מכאן שיש מועצה אזורית (גזר) שמפעילה קבלן לטיפול בדקלים למניעה וטיפול בחדקונית, פניתי בכתב למועצה שלנו (דרום השרון). שלחתי קישור והצעתי לקיים כזה טיפול ובנוסף - לאפשר לתושבים לפנות אל הקבלן בתשלום לטפל בדקלים הפרטיים.
לתושבים רבים יש בחצרות דקלים שהם דואגים להם ודקלים מתים שאין להם מושג איך לטפל בהם, ובטח לא איך לטפל נכון! וגם אם ידעו - אין להם אמצעים לעשות זאת בפועל בעצמם...
בנוסף - ביקשתי ליידע את התושבים וגנני הישובים שהחדקונית נמשכת לריח פצעי חיתוך הכפות ושצריך למרוח משחה ושזמן החיתוך הבטוח לכאורה (עלון משרד החקלאות אפריל 2015) הוא רק בשיא החורף וכשגוזמים כפות בסוכות זה מחייב מריחת משחת עצים כי החדקונית פעילה!!

לא קיבלתי תגובה.. האמת שזה היה צפוי.
לפני שנים כשיצרתי קשר עם אותו האיש באותה מחלקה לצורך התראה על צמח פולש שהתפרץ בתחום הישוב (שיטה מכחילה) הוא היה כל כך מופתע, הפגישה התקיימה בשטח מול ה"מפגע" והיתה פשוט מטורללת:
הוא: מה הוא עושה, הוא קוצני?
אני: הוא פולש. לא מכאן. לפני שנתיים לא היה פה ועכשיו הוא ממלא את השטח.
הוא: הוא מסוכן? רעיל?
אני: לא רעיל, מתפשט, מאיים על האיזון הטבעי, גורם לשינויים בסביבה.
הוא: אנחנו איכות הסביבה, מטפלים בעשביה, בג'וקים, במפגעים..
אני: אוקי, זה עשב..
הוא: זה לא נראה לי עשב, זה עץ.. במה הוא מסוכן? אני רואה שגם יש לו פרחים יפים, מה הבעיה איתו?

אבי519

New member
יש לי מצע תרנגולות

הן דואגות כל הזמן שלא יצוץ שום עשב חדש .
10 תרנגולות מטפלות בשטח של חצי דונם .
הבעיה שאי אפשר לגדל צמחים נמוכים , או שצריך להקיף אותם ברשת . כמו אצל אילנה מפורום עופות נוי ומים
http://uploads.agenda.co.il/227r_IMG_20160415_WA0013.jpg

אצלי התרנגולות מוגבלות לשטח שישי בו רק עצים ושיחים גדולים והן מנקות יפה מאד , וגם מדשנות מתחחות , מדבירות נמלים וחרקים אחרים.

dudi4321

Member
ההצעה שלך לא ישימה לכל אחד

כי יש תקנות עירוניות שאוסרות לגדל בעלי חיים פרט לחיות מחמד כלב/חתול.
בנוסף צריך מעקב וטרינרי לכל תרנגולת. אווי אם יהיה גם תרנגול (קורא בקול).
קרה לי שתרנגולות נטרפו ע"י כלבים.
לא הצלחתי לאלף אלא התרנגולות השמידו כל מה שזרעתי. כמות הביצים שהעלתי בחכה היו סבירות רק באביב אבל השלמתי עם קנייה של ביצים מהסופר. שלי לא ראו ורינר בחיים. קבלתי מידי פעם ביקור של הפקח העירוני ו/או מכתבי איום שאשמיד את התרנגולים.
שק התערובת למטילות שקניתי, למעשה המון שקים, עלו יותר מכל הטארארם. השקעה כספית לא טובה.

Ani15

New member
בעיה אפשרית

חיפוי אבנים בלי יריעה מאפשר לאבנים לשקוע לתוך הקרקע בזמן גשם חזק או השקיה מאסיבית. זה יקרה קצת יותר לאט עם טוף (כי הוא יותר קל) וקצת יותר מהר עם חצץ או חלוקים (מנסיון עגום). מעבר לזה שזה אומר שצריך לחדש את החיפוי כל כמה שנים, זה יוצר לך שכבת קרקע רדודה מלאת אבנים. תיקח את זה בחשבון.

למעלה