סולנום סגול

גולי412

New member
סולנום סגול

יש לי בגינה סולנום סגול שמחזיק מעמד יפה מאוד (לעומת דברים אחרים ששתלתי ולא החזיקו מעמד בשמש בגינה)
האם יש עוד דברים בסגנון שלו? שמתנהגים אותו הדבר?
בעיקרון מחפשת משהו שיתן נפח וצבע בין עצי הדר בגינה..

תודה!

א ב י ב ן

New member
הסולנום הזה הוא צמח חזק מאד. את יכולה לקחת מורן החורש

(פורח בלבן באביב). זני דורנטה עם עלה מגוון מוזהב או עם פריחה סגולה.
מבחר השיחים הוא אדיר. אלה שציינתי הם מבין החזקים שבהם.
תעברי במשתלה, תתרשמי ואז אפשר יהיה לדבר הלאה, אחרי שתהיה לך התרשמות כלשהי
מהמבחר שתראי שם.
חוצמזה. חבל מאד שאינך מספרת מהיכן את בארץ.

Tomer1202

New member
הסולנום והדורנטה נוטים לנשור במקומות חשופים לרוח קרה בחורף

א ב י ב ן

New member
מאד יתכן שכן. יש לך המלצות אחרות, חוץ מהמורן, שלא ינשרו

ויהיו גם חזקים?

Tomer1202

New member
אגפנטוס אפריקני, עדעד, אזוביון משונן/רפואי, סיזיגיום, אירוס

גרמני, דיאטס ויש עוד

לטמים ממינים שונים (לא רק מקומיים) - בתנאים טובים מגיעים

לגודל מרשים כמו האזוביונים השונים. צמח עמיד ומומלץ (שאינו "סובל" מהמראה האפרפר שמאפיין רבים מבני השיח במחוזותינו)

drorim69

Active member
האם אתם רוצים לגזום הרבה או מעט?

כמה "שטח יש לכם למלא"?
כמה גובה וכמה רוחב אתם מייעדים לצמחים שיישתלו?
האם מעניינים אותך צמחים גבוהים? נמוכים? (ענו בינתיים תשובה אחת לגבוהים ואחת לנמוכים..)
לגבי צמחים גבוהים - את תשובתך כמה גובה את רוצה תבדקי מהמקום בו את יושבת (סלון? מרפסת?) ורוצה לראות וליהנות מהצמחים הללו, או מהמקום שבו את רוצה לקבל הסתרה (חדרי שינה?)
ותעני לנו במטרים, כך נוכל לייעץ לך ממוקד יותר.. אין לנו מידע לגבי המרחב בין ההדרים שלך.
לגבי רוחב הצמחים שנחוץ לך - אני רואה בתמונה (הקטנה) אדנית מוגבהת צרה, לא יודעת להעריך את רחבה וגם לא מה עומק האדמה. נדמה לי שיש דשא סינתטי על שפת האדנית ואני שואלת את עצמי מה יקרה לשיחים גדולים לכשיצמחו ויחרגו מעבר לרוחב האדנית לכיוון הדשא?
הסולנום ששתלתם יכול עם הזמן להתפתח לגודל של הדר קטן ואפשר לשמור עליו גם בגודל צנוע יותר בגיזום, לכן שאלתי כמה גיזום מתאים לכם..
תבדקי את השאלות אם תרצי ותחזרי עם מידות רצויות של צמחים וננסה להתאים לך

אולי מטפסים? רואה שיש גדר. יש מטפסים ירוקי עד ועמידים

עם פריחה יפה, כמו הטרכלוספרמון היסמיני. פריחה לבנה עם ריח חזק מאמצע האביב בערך לתוך הקיץ. במקומות קרים העלים מסגילים/מאדימים בחורף אבל נשארים לרוב על הצמח.
&nbsp
שיח שהכרתי לאחרונה הוא סטרפטוסולן ג'יימסון. גדול, עם עלווה ירוקה נחמדה ופריחה כתומה שופעת כל הקיץ. עם זאת, גם הוא נשיר-מותנה בדומה לסולנום (ששמו בכלל ליסיאנתס רנטונט) באיזורים עם קרות.

למעלה