השקייה

שולה0310

New member
השקייה

אני מעוניינת לתכנן את הגינה שלי ועד עכשיו לא הבנתי מה ההבדל בין מחשב השקייה לבין שעון השקייה פשוט שעולה 100 ש"ח?
הגינה בנויה מעצים, דשא ושיחים.

חשבתי להוזיל עלויות ע"י לקנות כמה שעונים פשוטים.
אשמח לשמעות המלצות.

זה לא מחשב, וזה גם לא שעון

שעון זה מכשיר שמראה את השעה. מחשב זה מכשיר עם מערכת הפעלה שמבצע חישובים.
המושג הנכון שמתאים ללמה שתארת זה "בקר" (המונח הנפוץ הוא "מחשב"). יש בקר לראש אחד, ויש ליותר.

לגינה אחת ברוב המקרים עושים בקר אחד ויחיד. פרט למקרים של הפרשי מפלסים רציניים או ניתוק בין גינה קדמית ואחורית בלי אפשרות למעבר ביניהן.
הבקר הזה מפעיל את כמות הקוים שהגינה דורשת, בתדירות הנכונה לכל קו. חלוקת הקוים ותכנון משטר ההשקיה - לפי תוכנית הצמחיה וחישובים שונים.

השקיה זה נושא כבד (אני למדתי 2 סמסטרים) אי אפשר ללמד השקיה בהתכתבות. ממליצה לך בחום רב לפנות למתכנן מקצועי, ולו רק לנושא הזה.

drorim69

Active member
תשובה בשפה עממית (ואם מיכל תרצה היא תתקן..)

הזול מבין השניים הוא מכשיר ששכחתי כרגע את שמו (מיכל..) לדוגמה- גלקון, שבו ניתן לפתוח מים ידנית ולכוון לפי זמן, בדיוק כמו שאת מדליקה דוד עם טיימר. אין לי מושג כמה עולה כזו יחידה אבל בטוח שעולה פחות ממחשב השקיה.

מחשב השקיה הוא קבוצת בקרים כפי שמיכל הסבירה, שמרכזת את פתיחות המים של כל הקוים בגינה - מתוכנתת לפתוח כל קו לפרק זמן מסויים בתכיפות מסויימת.. ניתן לשנות את התכנות בהתאם לגיל הגינה, עונות השנה וכו'.

אין דמיון בין שני המכשירים. הראשון מחייב אותך להיות נוכחת בפועל בגינה ולהיות אחראית על כל פתיחות המים בעצמך! הוא משחרר אותך רק מסגירת המים.

א ב י ב ן

New member
יש גם מכשיר מכאני שנקרא "ברמד" אותו יש לפתוח בכל הפעלה והוא

אחראי רק על סגירת המים. היתרון של הברמד הוא בכך, שהברמד שולט בספיקת המים.
שאר הבקרים הם קוצבי זמן, והיות שאין קשר מדויק בין ספיקה ליחידת זמן, כל הבקרים
הם "על בערך" אתה מגדיר זמן, והם סוגרים בחלוף הזמן. אז במהלך הזמן ובעקבות
ניסיון מצטבר של בעל הגינה, ניתן "לתרגם" זמן ל"השקיה ראויה", אבל זה לא באמת "מדעי".
אשינויי לחץ למשל, עלולים לגרום לטעויות משמעותיות בדרך ההשקיה הזו באופי ההשקייה הזו.

זול בקנייה לא בהכרח זול לטווח ארוך. יש לדעת

ע"ס ניסיון של אחרים טיב המכשיר
קבלו ההצעה של מיכל היא הזולה מכולן לטוח הארוך

omernaharan

New member
קבלי המלצת רן ומיכל!!!!

מחשב השקייה טוב ואמין הוא כזה ששוכחים שהוא בכלל קיים.
אני קניתי ב-600 שח לערך מחשב של גלקון עם 2 ברזים חשמליים.
תכנות אחד או שניים בשנה (חורף, קייץ) והגינה פורחת!
עם המחשב הזול אני מאמין שתהייה התעסקות גדולה יותר ועימה גם עוגמת נפש שתביא לבסוף לקנייה של מחשב מותג אמין.
סוף מעשה במחשבה תחילה...
עומר

למעלה