השקיה בקיץ

השקיה בקיץ

גנן שעשה לי גינה בחורף תכנן את מחשב ההשקיה ל-10 דקות, 3 פעמים בשבוע.
לאיזו תדירות לשנות עכשיו, לפני הקיץ?
אני לא נכנס למה יש בגינה, צאו מנקודת הנחה שזו הכמות המתוכנתת לחורף, כאשר כמות הטפטפות המתאימה מכוונת לעצים והצמחים הקיימים.
תודה :)

Omri61

New member
לדעתי ניסוי וטעיה

תתחיל להרים את כמות המים במידה ואתה רואה שהצמחים "לא בריאים".

יותר כסטטיסטיקאי מאשר גנן,

אני מנחש כי אתה צריך יותר מ- 7 דקות, וכמתייחס לנתוני המזג אוויר ולא כבלשן,אני מרגיש כי אנחנו מצויים בגל חום [קייצי?אביבי?] המצריך להוסיף לצמחים הרבה יותר מים מאשר בחורף.

לא טוב.

לא מבחינת כמות המים, ולא מבחינת תדירות ההשקיה.

יותר מזה אי אפשר לאמר. זה שאתה לא נותן נתונים, לא מאפשר לתת לך תשובה נורמאלית.
אם תספק נתונים, אנסה לעזור יותר.
ובינתיים אני מציעה שתשאל את ה"גאון" ש"תכנן" לך את ההשקיה. (למה "גאון"? ולמה "תכנון" במרכאות? כי לשים גינה שלמה של שיחים עצים ורב"ש על אותו קו או כמה קוים שכוללים תערובת זהה שכזו זו חאפריות במיטבה, להשקות בחורף בתדירות קבועה זה מיותר ברוב הארץ, ובעיקר בגלל שבטוח לחלוטין ששום תכנון רציני של השקיה לא היה פה).

כדי לתת איזושהי פרופורציה לאיך צריך להשקות,בלי להיכנס להרכב,

למיקום,לקרקע,לכמויות בליטר וכו', באילות שבערבה הדרומית משקים -לאורך כל השנה, פעמיים בשבוע כשבחורף משקים 3.5 שעות להשקיה ובקיץ 4.5 שעות כשבעונות המעבר מוסיפים כרבע שעה. לדעתי, השקיה קצרה יומיומית ומספר פעמים ביום אינה נכונה בבסיסה אלא אם מגדלים על דיונה.

Ani15

New member
מנצל"שת לשמוליק - חקלאות בשילוב עם חווה סולרית

מסתבר שכחלק מהטרנד לשילוב מקורות אנרגיה שונים וניצול טוב יותר של משאבים, יש פיתוחים בתחום חקלאות באור שמש לא ישירה (או חלקית) מתחת לפאנלים סולריים. אני מניחה שזה לא פשוט אבל נשמע כמו פוטנציאל מבטיח יותר מקירור הפאנלים בעזרת צמחיה ששאלת לגביו בעבר. אני מצרפת שני לינקים בנושא:
http://www.appropedia.org/Dual_use_of_land_for_PV_farms_and_agriculture_literature_review
http://www.renewableenergyworld.com...s-cultivate-agriculture-and-solar-energy.html
אני חושבת שאם תרצו להיכנס לזה, גופי המחקר באיזור (מו"פ ערבה, מכון ערבה, המכונים לחקר המדבר באב"ג) ישמחו לעזור לכם.

לאחר קריאה והבנה מסתבר שאכן נושא לא פשוט ולא רלבנטי

לשדה באילות. שילוב של חקלאות ופנלים סולריים מחייב בניה שונה של שדה סולרי וגישה אחרת לחלוטין לראיה הסביבתית
תודה

הבהרה למשך ההשקיה באילות - כל עץ/שיח מקבל את המנה המגיעה לו

בהתאם לקוטר הנוף והדחת המלחים. סך שעות ההשקיה בטפטוף במשך שנה , לעץ/שיח, 423 שעות. משך שעות ההשקיה ,לפי עונות לא חורג מהכמות וסך השעות המוגדרים ונדרשים. מקווה שברור פחות או יותר.
נ.ב כנ"ל לדשא עפ"י אחוזי האידוי ( שיטת פנמן) גודל השטח וכו'

אבי519

New member
אצלי זה חצי שעה 3 פעמים בשבוע

כמובן שזה תלוי מאד במה שיש בגינה, בסוג האדמה, וגם כמובן באיזה טפטפות אתה משתמש.

למעלה