תפוז שמוטי ופומלה קלמנטינה עקרים ?

מאדמאן

New member
תפוז שמוטי ופומלה קלמנטינה עקרים ?

שלום לכם,

העצים נשוא השאלה שלי הם בני שלוש שנים. לידם עץ פומלית ועץ לימון שמלבלבים ופורחים.

הם ללא פריחה בכלל. רק ליבלוב ועלים צעירים.

לתפוז ולפומלה יש תופעה של עיבוי העלים החדשים, ניראים כאילו עובי כפול והעלים הצעירים גם הם עבים באופן שניראה כאילו סובלים ממשהו לא ברור ?

האם זו תופעה מוכרת ? האם יתכן שיוותרו עקרים וללא ליבלוב עוד שנים ?

מה קרה להם ?

אני זוכר שלפני שלוש שנים מיד אחרי הנטיעה הם סבלו כולם, כולל הלימון והפומלית מהמלחה קשה בגלל טעות שלי שטופלה מיידית באמצעות הגמעה וכל העצים התאוששו בסופו של דבר.

האם זו הסיבה ?

אבי519

New member
יש לי קלמנטיה שמידי כמה שנים לא פורח ולא נותן פרי בכלל ואילו

בשנים אחרות עמוס פרי עד שהענפים קורסים, לא מצאתי שום סיבה לתופעה.
אני מציע שתמשיך לטפל בהם נכון ולפי הכללים, השקיה מספקת וכ"ד, ולדעתי בעתיד הם יתגברו על כל המחלות ויתנו פרי.
בקשר לעיבוי, יכול להיות איזה וירוס או אקרית , אולי תמונה תעזור להבין מה זה.

מאדמאן

New member
תמונות

תמונה של הפומלה. העלים הבהירים הם בעיה אחרת.

מאדמאן

New member
אולי מישהו יודע לזהות את הבעיה / העדר בעיה

אשמח לתשובה.

ממה סובלים ההדרים הללו ?

אבי519

New member
לדעתי הם סובלים מעודף תשומת לב

לדעתי אין להם שום בעיה , הם נראים בסדר גמור, כל היתר בעיות קוסמטיקה והם יתגברו על זה בעצמם עם הזמן .
עלים חדשים גודלים מעובים ובהירים והענפים מעובים זה נקרא "ענפי מים".

0אבנר

New member
הדרים צריכים משבי אויר ושמש

האם הם מקבלים אצלכם מספיק מהנ"ל?

לגבי מה שסיפרת על מקרה ההמלחה, לא הרבית בפרטים אבל ייתכן שהעצים דורשים גיזום טוב. כדאי להיעזר במישהו מנוסה בנושא ההדרים שיגזום או ינחה אתכם לגבי הגיזום.

בכל מקרה כדאי לקבל יעוץ מקצועי בשטח, מישהו שייראה במקום את סוג הקרקע, מערכת ההשקיה, סידור העצים בשטח, וכו', וידריך אתכם לגבי גיזום שוטף (קריטי בהדרים לקבלת יבולים טובים). אירגון נכון פעם אחת ייתן לכם תוצאות לאורך עשרות שנים. ייתכן אגב שיתברר שהעצים פשוט עדיין צעירים מידי.

niryakov

New member
אני מצאתי שתיל פומלית בן כשלוש-ארבע שנים זרוק בפינת הגזם

שתלתי אותו.
במשך שנתיים לא הוציא אפילו פרח אחד- החלטתי שאם בשנה השלישית הוא לא יפרח אז אסלק אותו.
וראה זה פלא הוא נתמלא פריחה ולאחריה ה מ ו ן פירות עסיסיים.
אל יאוש, תן להם הזדמנות

למעלה