משתרעים בעציצים גדולים לחצי או יותר מחצי צל. אשמח לרעיונות

רונהליה

New member
משתרעים בעציצים גדולים לחצי או יותר מחצי צל. אשמח לרעיונות

במדרגות לכניסה שלנו יש שלושה אדניות בגודל 30 על 30.. בעלי מאוד רוצה לשתול בהם משתרעים שינזלו למטה ויקיפו את העציצים. המקום הוא צד צפון. שמש יש מעט בחורף וכמה שעות בקיץ. בנתיים קנינו משהו שנדמה לי קוראים לו לונדר ושלושה בשמם בקופה אם הבנתי נכון. הם יועדו למקום אחר ואני לא בטוחה שהם מתאימים לצל חלקי.
אולי אוכל להעזר בכם? כל רעיון אחר פשוט ככל שיהיה בא בחשבון. העיקר שיהיה חזק, ירוק עד ומסוגל לסבול מעט שמש בחורף ויותר שמש בקיץ.יש בעציצים השקייה בטפטפות.
הרבה תודה.

א ב י ב ן

New member
צד צפוני אכן ידוע כחשוך שמש.

ומה אפשר? במחלקת צמחי הבית (שיש בכל משתלה), אפשר למצוא לא מעט פתרונות
לצמחים משתרעים.
צמח נוח מאד לגידול, שנקלט בכל מקום ובכל תנאי הוא הירקה. קיימים מספר זנים, ואפשר לבחור.
צמח אחר, שאמנם נוטה לטפס, אבל אפשר לתת לו להישפך הוא הפוטוס.
יש זני פילדנדר (קסנדו למשל),
ויש זני פפרומיה. אני מניח שאפשר להשתמש גם בבשמת ובטוח שיש עוד. יתכן שאפשר למצוא גם זני
קרסולות שיתאימו למטרה.

רונהליה

New member
בקיץ יש כמה שעות שמש עד הצהריים ושמש הארץ לא רחמנית

לכן לא חשבנו שצמחי בית יתאימו. האם יוכלו להתאים הצמחים הבאים?
בקופה
סיגל קיסוסי
דיכונדרה כסופה
בגוניה פורחת-עד
אואולי יש לך סתם רעיון לשיח קטן ירוק עד עד מ' נניח סמ שטוב לו גם עם שמש לפעמים וגם בלי לא נתפנק. נלך עם מי שטוב לו במקום הזה
. יש חיה כזו?
תודה.

א ב י ב ן

New member
כמה שעות שמש עד הצהריים? לא בחום הקופח של צוהרי היום?

אני חושב שכל מה שהצעת יכול ללכת ללא בעיה. אבל יש הבדל עצום בין סיגל קיסוסי משתרע,
לבין בגוניה שהיא כמעט שיח קטן.
מה שלא הבנתי זה האם המקום מוגן מרוחות ומגשם או שלא, כי הבגוניה למשל לא תשרוד חורף
גשום, ברד ורוחות. סביר שכך גם הבשמת.

רונהליה

New member
שמש עד הצהרים. המקום לא מוגן מרוחות וגשם

הבעיה היא שבחורף אין בכלל שמש כך שצריך שתיל או משתרע מאוד לא מפונק. לא איכפת לי גם שיח קטן לכל עציץ. בכל מקרה תודה על העצות. ביגוניה ירד ועל בשמת אפילו לא חשבתי כי אין לי נסיון טוב איתה. מאה אחוז של חוסר השרדות למרות השקייה ופינוק יתר..
ובאותה הזדמנות שאלה קטנה, שתלנו עכשיו כמה שתילים ושיחים במקומות שונים בגינה. האם נדרשת השקייה יומיומית או די בשלוש פעמים בשבוע בימים חמים אלה?

3 הראשונים יתאימו ונשפכים יפה.

בגוניה פ"ע תסבול בשמש חזקה ופחות נשפכת.
אפשרויות נוספות:
טלמון-דרוזנטמון
חבלבל מאוריטני
אם לא אזור קר-ארכובית קרקפתית
כרגע לא זוכר עוד...

אפטניה לבובה?

אני לא אשת מקצוע, אבל לדעתי ההאפטניה מרגע שנקלטת - שום דבר לא יהרוג אותה...
גם יהודי נודד עשוי להתאים.

למעלה