השקיה ומליחות

adiyaar

New member
השקיה ומליחות

אהלן,
לקראת סוף עונת הגשמים,
1. האם מוצדק לדעתכם להשקיע במסנן-מים (לברז המים הביתי) לטובת עצי הפרי? בבוסתן סובטרופי מגוון, אדמה אפורה לא רחוק מהחוף.
2. המדשאה כאן בקיבוץ מומטרת עם מים מליחים מעט, ברמה שפוגעת בחלק מהעצים קלות אבל לא נורא. אם ההמטרה היא בערך פעם בשבועיים, ואני משקה פעם בשבוע לכל היותר -- האם מומלץ לשטוף את ההשקיה המליחה מייד לאחריה עם מי ברז (שהם מתוקים יותר בין אם הותקן המטהר או לא), או שמא יספיק להשקות רק בשבוע שבו אין המטרה כמו שעשיתי עד כה (פחות בזבוז, פחות עודפי מים).
תודה!

פניה קצת מבולגנת אבל אנסה עם שאלות - מה זה קצת מליח האם יש

בידיך איזה שהיא מדידה ? האם ישנן שתי רשתות של מים, איך באה לידי ביטוי הפגיעה בעצי הפרי ?
יש הבדל מהותי בין מסנן למטהר. את מי אתה משקה פעם בשבוע ? האם העצים המדוברים נמצאים על המדשאה המושקה פעם בשבועיים ואם כן למה להשקות שוב?
בהשקיה קבועה עם מים מליחים נותנים תוספת של 5-10 אחוז לכל השקיה להדחת מלחים. בקיצור, האר עיננו

adiyaar

New member
טוב

תודה וסליחה על הבלבול:

כן יש שתי רשתות -- 1. עצים שנטועים בתוך המדשאה. הם והמדשאה מושקים במים חקלאים, ואין באפשרותי להימנע מכך (הדשא יתייבש). לכן שאלתי האם כדאי לי להשקות במים "מתוקים" מיד לאחר ההשקיה המליחה, האם זה יעזור לצמצם את הפגיעה או מיותר. אמרו לי פעם את מידת המליחות, אני רק זוכר שהיא נחשבת כלא-נוראה ועדיין פוגעת בעצים הרגישים. אני נטעתי עצים עם רגישות בינונית שם, הם נראים בסדר, יש סימנים על העלים פה ושם, אני חושד ששתיל שקד אחד גווע בעקבות השקיה זו. לכן מעוניין בעצות לצמצום הנזק.

2. בעצים הנטועים מחוץ למדשאה, אני משקה במים הביתיים. ובכ"ז אני שואל האם כדאי לשפר את איכותם עם מטהר, במיוחד לבררניים כמו הליצ'י והמנגו.

1. אם כמות המים ומשטר השקית הדשא לקחו בחשבון את צרכי העצים

אין צורך בתוספת. אם העצים נראים בסדר אז למה להציק להם. סימנים על עלים יכולים להצביע על הרבה דברים לאו דווקא מליחות
2. איכות מי שתייה מתאימה להשקיית עצי פרי ובתנאי שהם מקבלים את המינרלים להם הם זכאים. כדאי להתייעץ עם גנן הישוב

למעלה