בקשת עצות לרב שנתיים עמידים לקור ורוחות לאזור ההר

yesrt

New member
בקשת עצות לרב שנתיים עמידים לקור ורוחות לאזור ההר

שלום, יש לי גינה בישוב באזור ההר הגבוה , (כ750 מטר) קר בחורף , רוחות חזקות וארועי שלג כמו בירושלים
הגינה כבר בת כמה שנים כוללת עצים שיחי גדר, מטפסים ועוד כמה אלמנטים ששורדים בכל מצב.. (גרניום , רוזמרין , גרניום לימוני) , דשא לא נשתל מתוך עצלנותי וחשש לבזבוז מים .
כעת אני רוצה להוסיף בשטחים הפנויים צמחים רב שנתיים (בגודל קטן , בנוני)שיוסיפו קצת למראה הגינה וימלאו את השטח , אשמח להמלצות לצמחים רב שנתיים שנראים לפחות במצב סביר בכל עונות השנה וכמובן יהיו עמידים לתנאי מזג האויר הנ"ל

yesrt

New member
תודה , אנסה ,ובכל אופן אשמח גם לעצות "אנושיות".. (ואני זכר.)

drorim69

Active member
הרשימה ארוכה מאד..

לדעתי עדיף לך להגדיר באתר: גדלים, כמות השקיה ותנאי אור ולקבל רשימת צמחים "עמידים לרוחות קרות באזור ההר" שמותאמת להגדרות.

כשתבחר מתוך הרשימה מה אתה אוהב - נוכל להגיב ולהמליץ על צמחים ספציפיים ולא לנסות למנות לך פה את אלו שבמקרה נזכרנו בהם..

יש המון

שיחים - מורן החורש+ריחני, בן עוזרר
&nbsp
רב"שים - אזוביון על מיניו השונים, לטמים (מקומיים ולא מקומיים), מרווה (יש המון מינים מקומיים ולא מקומיים- חלקם יפיפיים), זוטה, צתרה ורודה, איריסים למיניהם (אולי עדיף כאלו ששומרים על העלווה בקיץ ופחות רגישים להשקייה קיצית, כמו האירוס הגרמני).
&nbsp
זה רק על קצה המזלג. לשתילי הר יש מבחר גדול יחסית של צמחים שעברו אקלום לאיזור ההר, אז זה המקום הטוב ביותר לחפש בו דברים "מיוחדים". את רוב הצמחים שרשמתי אפשר למצוא בכל מקום

yesrt

New member
תודה רבה על המידע הרב, עכשיו אני אצטרך לעשות שיעורי בית...

Tomer1202

New member
מנסיוני המצומצם

חרצית, הבה, גזניה, ירקה, געדה, חד אבקן, ורד, ברושים, עדעד, פנדוריאה יסמינית, נרהלילה, קיסוס, אגפנטוס, חבלבל קנאורוני, סביון מטפס, מרגרטה גדולה, ערער, אלת המסטיק, פירקנטה, הידרנג׳אה, דיאטס,עב גביע קליפורני...

drorim69

Active member
איך העב גביע וירג'יני? כמה זמן יש לך אותו?

כמה זמן פרח?

Tomer1202

New member
אותו אין לי הרבה זמן

קניתי אותו באביב, פרח יפה בקיץ, לפני שבועיים בערך תקפו אותו כנימות אז נאלצתי לגזום
עד למטה, עכשיו הוא פורץ יפה.
&nbsp

drorim69

Active member
לפי המידע בדף הצמח שלו אצל מלצר הוא שתלטן

באמצעות קני שורש, לא בהתחלה, אלא בהמשך..
אני מאד אוהבת את המראה אבל נמנעתי מלהכניס אותו לגינות בינתיים.
אשמח לשמוע בהמשך מה קורה איתו (שתול בעציץ או בקרקע?)
תודה!

Tomer1202

New member
שתול בקרקע

אצלי שתלטן זאת ברכה!, אני אוהב גינות פרועות ופורחות, כמו גינה אנגלית

עצה עקרונית

אני לא מקצועית בכלל, אבל הייתי הולכת ביישוב או ביישובים שכנים ומתרשמת מגינות מבוססות דברים,ואם אפשר גם משוחחת עם הבעלים. (אבא שלי למשל, היה מאושר אם מישהו היה עוצר לשוחח איתו על הגינה ולהתייעץ איתו...).

drorim69

Active member

למעלה