אני רק אניח את זה כאן לרגע...

אבי519

New member
אתה מצפה מדיקן הפקולטה לחקלאות לשעבר שיהיה אוביקטיבי ?

זה כמו לראיין את נשיא חברת זוגלובק לשעבר על טיבעונות וצימחונות.

האמת עוברת איפה שהוא באמצע.

הבעיה עיקרית שאני רואה זה בנקודה שבה אתה צריך לסמוך על החקלאים שירססו במידה ולפי ההוראות ולא יחרגו ושהבדיקות שעושים אכן מיצגות ואמינות...
בנקודה הזאת הממסד החקלאי הקונבנציונלי נכשל שוב ושוב, כי כל פעם שמשעמם לאיזה כתב או תחנת טלויזיה והם עושים סקר ושולחים תוצרת לבדיקות מעבדה הם מוצאים די בקלות המון חריגות בריכוז חומרי הדברה בתוצרת.

כתבי ערוץ 10 הביאו תחקיר על שאריות חומרי הדברה בתוצרת

במרכולים. כמי שבדק עבודות גמר של תלמידי תיכון. הייתי פוסל את התחקיר מיד בתחילה בגלל ניהול לקוי של הדגימה והבדיקה.
בצינור לילה הביאו סיפור של ראונד אפ שהוא מסרטן, ושבעולם פסלו הימוש בחומר ומדוע ישראל לא פוסלת. והכל שקר וכזב ראו הקישור לסיכום של 17 חוקרים בחסות הועדה הבין לאומית לחקר הסרטן (גליפוסאט בעמוד השני) ממרץ השנה. אם התחקירן של גיא הלר היה משקיע 10 דקות היה מגיע לאותה אינפורמציה. אבל אז לא היה שידור בומבסטי מושך ריטינג.
המאמר

http://www.gmofreeusa.org/wp-conten...nphosParathionMalathionDiazinonGlyphosate.pdf

אבי519

New member
כמו שאמרתי - "האמת עוברת באמצע."

אם אפשר לסמוך על החקלאים והמשווקים שלשווקים תגיע רק תוצרת שנהגו בה לפי הכללים והתקנים, מרמת החקלאי, ועד לרמת המשווק, אז לא היה צריך בכלל את האורגנית .
אבל במצב השווקים היום לך תדע מה אתה קונה ומאיפה זה בא.
לפחות בתוצרת האורגנית יש קצת יותר בטחון שלא יהיו חריגות (מהתקן של הלא אורגני
.)
אישית אני לא מוכן לשלם יותר בשביל תוצרת אורגנית, אולי רק קצת יותר כן, אבל לא פי שניים.

dudi4321

Member
בטח מכירים את ההבדל בין חקלאות אורגנית לרגילה...

את הרגילה מדשנים ומרססים ביום.
את האורגנית מדשנים ומרססים בלילה.

תכלס, אתם רוצים לחסל את מוסד המחקר החקלאי? מכון וולקני או הפקולטה לחקלאות? מה הם טועים?

למעלה