גידול פלפלים חריפים

גידול פלפלים חריפים

היי, קיבלתי עציץ של פלפלים חריפים ושתלתי אותו בעציץ בגודל של דלי מים, ואני די חדשה בעניין של גינון.
יש לי כמה שאלות
1. העציץ כבר עם פלפלים אדומים ובשלים, אבל לא רוצה לקטוף סתם כדי שלא יירקבו. הבעיה שהפלפלים שכבר בשלים מתחילים להתרכך להתקמט, האם זה בגלל שהם בשלים ואני לא קוטפת?
2. כל כמה זמן אני צריכה להשקות אותם? פעם ביום? בשבוע?
3. העציץ נמצא במרפסת ומקבל שמש מלאה במשך היום, זה יותר מידי?
4. שאלה אחרונה- אני רוצה שימשיכו לגדול פלפלים חדשים לאחר הקטיפה, אז איך לקטוף אותם? שהחלק הירוק בקצה שלהם יישאר על הצמח או שיישאר צמוד לפלפל?

תודה רבה, אודה לעוזרים! :)

avi5199

New member
פלפל קודם כל ירוק אחר כך מקבל צבע אדום או צבע אחר וזה מצביע

שהזרעים שבתוכו מוכנים , אם לא תקטפי אותו בשלב שהוא אדום ( יש גם צהוב או כתום וכ"ו) הוא מתרכך ומתיבש ובסוף נושר מעצמו..
הפלפים החדשים יוצאים מהפרחים הלבנים הקטנים שמופעים על הצמח, אבל רק אחרי שהחרקים (דבורים וכ"ד) מפרים אותם, פרח שחרק לא ביקר אותו ינשור ולא יגדל ממנו פלפל (אפשר לחקות את פעולת החרק ע"י מברשת זעירה שבעזרתה מברישים קצת בתוך הפרח ומעבירים את האבקה מהאבקנים לעליים.כמו שהדבורה עושה).
2. השקיה כשהאדמה בשכבה העליונה של העציץ מתיבשת , משקים עד שמים יוצאים מלמטה.
3. שמש זה טוב, פלפל אוהב שמש , אבל בימים מאד חמים צריך לדאוג שהעציץ לא יתחמם מידי מבחוץ מהשמש והאדמה לא תתבשל .
4. לקטוף את הפלפלים עם מספריים בלי לשבור ענפים.
בנוסף את יכולה לאסוף את הזרעים מהפלפלים האדומים \בשלים ולזרוע בעציץ, ולהשקות, ויגדלו לך שתילי פלפלים נוספים.

dudi4321

Member
הם מתיבשים על השיח.

נשארים חריפים. אפשר להוציא הזרעים ולזרוע מחדש.
בזמן הטיפול לא לגעת ביד חשופה. אחר כך זה עלול לצרוב בכל מיני מקומות בגוף כמו בעינים.
השקיה לפי מצב העלים, לפי סוג האדמה שבעציץ. ככלל אצבע אפשר פעם ביומיים בתנאי שמש מלאה.
רצוי לגזום עם מספריים ולא משנה הרבה איך. בעקרון כל חלק ירוק שמחובר לצמח מטמיע ועוזר לצמח לגדול, ביחוד עלים גבעולים ואולי גם קצוות הפרי (העוקץ).

למעלה