גרניום צרפתי - לגזום עכשיו ?

u r i el

New member
גרניום צרפתי - לגזום עכשיו ?

יש לי כמה שיחים שכידוע פורחים נפלא באביב אבל עכשיו הם כבר דורשיפ טיפול קוסמטי אגרסיבי .... האם רק לקטום את שאריות הפריחה המכוערות או שכדאי גם לגזום ממש ?
( ידוע לי שהסתיו או סוף החורף הם זמנים מתאימים לפעולה זו. אני שואל לגבי תחילת הקיץ )

א ב י ב ן

New member
נכון. אז אל תתפרע בגיזום. הסר פריחה יבשה ותשתדל להיות קרוב

לעין שנמצאת בחיק עלה גבוה. הגיזום כסנטימטר מעל העין בשיפוע יורד ממנה לכיוון הנגדי.

u r i el

New member

u r i el

New member
כן, ידוע לי אבל

במקרה שלי, בחלק מהצמחים מזן זה, רוב העלווה מרוכזת בשליש החיצוני של הענפים משום מה, והייתי רוצה מאד שגם בשאר חלקי הענפים תהיה עלווה אבל זה לא מצליח לי. יש לך רעיון למה זה כך ואיך ניתן לשכנע את הצמח להצמיח עלים גם בשאר חלקי הצמח ?

u r i el

New member
יש לי נסיון מר

לא אוכל לומר אם הסיבה היתה עונה לא נכונה, מחלה שתקפה את הגרניום או סתם גיזום אגרסיבי מדי - אבל היה לי אחד צרפתי בצבעוניות ורודה נדירה ובגודל פרחים לא סטנדרטי שזמן קצר אחרי גיזום חזק של ענפים עבים ומפותלים הוא פשוט מת לי בידיים .... מאז אני מקפיד לייחר לפני תספורת כסח ... אבל באמת שאלה, כמה ירוק צריך להשאיר לפוטוסינטזה כי כאמור עיקר העלווה בקצה הענפים וכל הביפנוכו חשוף, ואעפ"כ הייתה פריחה נהדרת.

ואולי פשוט לחכות לאוקטובר/נובמבר או פברואר ואז לנסות לגזום עד למטה .... ולהתפלל....

drorim69

Active member
נסה גיזום מדורג, ענף אחרי ענף..

אתה שואף להגיע עם הצמח למצב מלא וצפוף בסוף הקיץ-סתיו, אז (אולי, לא גידלתי אותו..) יעצר הצימוח למשך החורף והפריחה תתרחש באביב הבא
אם תבצע גיזום קרוב מדי למועד הפריחה, הצמח עלול להיות עסוק בצימוח ולא בפריחה.
(אם מישהו מגדל ויודע אחרת - בבקשה לתקן!)

למעלה