קומפוסט לעציצים

yosink1

New member
קומפוסט לעציצים

שלום.
יש לי גינת גג עם פרחים וקקטוסים וסקולנטים וגם עם עציצים גדולים ( 30 ליטר, אני חושב) ובתוכם עצים: פיקוס, תאנה, זית, רימון, בונגווילה, חרוב ועוד 2 שאני לא זוכר את שמם.
מטבעו של עציץ, הוא מאבד במשך הזמן חלק מהאדמה וחשבתי במקום סתם להוסיף אדמה להוסיף קומפוסט אמיתי אורגני.
מדובר בחופן כל חודש וכמובן לא מעל האדמה אלא להוציא חלק מהאדמה, לשים קומפוסט ולכסות.
מה דעתכם?

א ב י ב ן

New member
ראשית, דע כי גם מצע העציצים כולל קומפוסט בתוכו.

אין בעיה שתצניע גם קומפוסט במצע הקיים כפי שכתבת, ותכסה שוב במצע שהוצא.
ככה תגדיל נפח והכל יהיה טוב. בכל מקרה, יהיה נכון שלא להתמיד בכך בכל פעם,
ומדי פעם יהיה עליך להוסיף גם מצע "אמיתי".
ועוד קטנה: קח בחשבון שבקומפוסט עלולה להיות נביטה של זרעים כאלה ואחרים,
ותצטרך לעקוב אחרי זה.

yosink1

New member
איך יודעים כמה זה עודף

חופן בחודש זה עודף על כלי של 30 ליטר?
תודה

gimel123

New member
במקום פעם בחודש, תוסיף באביב ובסתיו

מעורבב עם אדמה ולא נקי.

yosink1

New member
סליחה, אני באמת לא מבין

אתה אומר, במקום חופן קומפוסט פעם בחודש, חופן אחד באביב וחופן אחד בסתיו. ואותו חופן יהיה מעורבב גם עם אדמה?

gimel123

New member
קומפוסט לא כדאי להוסיף נקי

אלא מעורבב באדמה. בצורה נקיה הוא עלול לגרום נזק לצמח ולשורשים. תוספת של קומפוסט פעמיים בשנה מספיקה מפני שהקומפוסט מתפרק לאט. לגבי הכמות, קשה לי להגיד כמה בדיוק, הכי חשוב לא להגזים. אבל לטעמי הכי פשוט זה להוסיף תערובת עציצים שמכילה את כל מה שהצמחים בד"כ צריכים כל פעם שצריך. פעם ב 1-3 שנים כדאי לחדש ולהחליף את כל האדמה שבעציצים. קח בחשבון שכל פעולה של חפירה בעציץ, קורעת את השורשונים ועלולה בסופו של דבר להזיק יותר מאשר להועיל. לגבי הסוקולנטים, רובם לא זקוקים להרבה אדמה או לדשן, מומלץ בהחלט להוסיף דווקא סתם אדמה עם טוף גרוס דק ולא תערובת לעציצים.

למעלה