המלצה לשיחים עמידים מחוץ לגינה

idit163

New member
המלצה לשיחים עמידים מחוץ לגינה

אבקש המלצה לשורה של שיחים/עצים עמידים מחוץ לגינה, לאורך כ- 10 מטרים.
המיקום: צפון הרצליה, פנות צפונית לכוון שדה פתוח וכביש 531 המתוכנן.
בגינה שיחים גבוהים ומפותחים, אבל אני חושבת על חומת מגן נוספת מעבר לגדר הגינה בנסיון להפחית את זיהום האויר והרעש הצפויים מהכביש.

אשמח להמלצות.
תודה מראש
עידית

מה הרוחב?

אם יש רוחב מספיק, ואין שכנים ממול במרחק קרוב, אז הייתי שוקלת בוגונוילאה.
צומחת מהר, צבעונית, דרישות מים זעומות.
&nbsp
הרוחב הנדרש הוא לפחות 5 מטר - אחרת צריך לגזום אותה.
&nbsp
ולמה שכנים קשורים לנושא? כי הם אלו שעלולים לסבול מהחפים הצבעוניים של הפרחים שמתפזרים לכל עבר. (מניסיון אישי מר, אני סובלת מאד מהבוגונוילאה של השכנים ממול, הם כבר מכרו ולא גרים פה, אבל הגינה נשארה אחריהם...)
&nbsp

idit163

New member
חשבתי על בוגונוויליה

היא יפיפיה.
אבל, כמי שאוספת כל עלה שנושר בגינה,
היא לא מתאימה.
אין שכנים בכלל, שדה פתוח.
אבל אני אהיה הקורבן ...
הרוחב המדובר כ 10 מטרים.

תגובה

ראיתי את התמונה ששלחת לי.
&nbsp
הבעיה שלך היא לא מה לשתול מאחור, אלא העובדה שהשיחים בשורה הראשונה לא שתולים במרווחים נכונים, ולא בכמות הנכונה.
&nbsp
מה יש לנו כאן? אחד כזה, אחד אחר, ושלישי גם, שיהיה. ורביעי מסוג נוסף. בלי שמץ של מחשבה, בלי בחירה נכונה ומושכלת.
גם המרווחים ביניהם לא מתאימים לרוחבם.
&nbsp
כדי ליצור חומה צריך לשתול קבוצה של שיחים זהים בצורתם, וצפופים יותר.
אז מה לעשות עכשיו?
לדעתי, לעקור/להעתיק את כל השיחים הנמוכים והדלילים, ולשתול במקומם שיח מסוים צפוף, ירוק עד. לא אחד אלא כמה זהים. במרחק של 1.5 מטר זה מזה.
למשל: 4 מורן החורש בקבוצה אחת, ו4 לבן-עלה גרין-קלאוד.בקבוצה השניה. (לא לסירוגן אחד כזה ואחד אחר!)
תוך כמה שנים יהיה לך קיר אטום בגובה 3 מטר.
הוא לא יעצור רעש, כי רעש יגיע מלמעלה, אבל הוא יצור מיסוך ופרטיות מושלמים.
אם אין סבלנות בינתיים, אפשר לשים מאחור (בצד החיצוני) גדר זמנית של ערבה או במבוק.
&nbsp

mazior

New member
שיח אברהם, פיטוספורום, לקופיליום...

דודוניאה, אוג....יש כל כך הרבה...השאלה כללית

מיכל תיקון טעות. גלי קול עוברים בקו ישר

יגיעו מלמעלה רק אם הכביש גבוה מהגינה
ראי סוללה אקוסטית בכביש ת"א נתניה בצפון ת"א הסוללה נמוכה יחסית לגובה הבתים ובכל זאת בקומות העליונות לא שומעים את הכביש למרות שרואים אותו למה בדיוק אינני זוכר אבל כך הסביר לי מהנדס האקוסטי של נתיבי איילון ובכביש המדובר חוויתי שלא שומעים.
לעומת סוללת עפר בצמחים דרושה חגורה ברוחב של כ-100 מ' מותנהמצורת וצפיפות העלווה.

הקול עובר בגלים

ומתפשט לכל הכיוונים במידה זהה. כוח הכבידה לא משפיע על הקול.
&nbsp
ככל שמתרחקים, לכל כיוון, כולל למעלה, העוצמה פוחתת.
זו הסיבה שבקומות העליונות שומעים פחות.
&nbsp
הסוללה האקוסטית מתפקדת כסופג קול. היא קרובה למקור הרעש. מאחוריה עוצמת הקול הרבה יותר נמוכה.
כפי שכבר כתבתי, לצמחיה יש מסה יותר נמוכה וצפיפות יותר נמוכה, ולכן היא תתפקד הרבה פחות טוב מקיר אקוסטי.

נטע108

New member
מיכל מהו החיסרון הגנני בשתילת שיחים משני מינים בסירוגין?

שהם שונים

בהנחה שהשיחים שניהם מתאימים לתנאי הסביבה, זה יותר טעות תכנונית-עיצובית-תחזוקתית מטעות גננית.
הם שונים בגובה, ברוחב, במבנה, בסמיכות ובצפיפות. לכן לא יצרו גוש אלא בלגאן. זה לא אומר שצריך ללכת לקיצוניות השניה ולשתול עשרים מטר של אותו שיח, אבל לא אחד כזה שני אחר, אלא קבוצות. שלושה כזה, חמישה אחר. זה יוצר מיסוך טןב יותר ומראה יפה יותר.
&nbsp
ההקבלה בבית זה הספות. לא חייבים סט מלא שמרני של 1+2+3 וגם לא רצוי שש כורסאות שונות לגמרי, אלא עדיף ספה מסןג אחד, וכורסאות מסוג אחר או ריפוד אחר.
&nbsp

למעלה